Громадська рада Корнійчука: обрання по “темниках”

У журналістському середовищі є таке поняття, як “темник”, що було поширене у часи президентства Леоніда Кучми, а потім отримало друге життя в часи керування Віктора Януковича. Фактично, це закриті вказівки від влади, якими повинні керуватися підконтрольні ЗМІ, не відступаючи від форми і змісту. Владні письмові вимоги, ретрансльовані медіа, здебільшого, несли маніпулятивну інформацію глядачу/читачу і ставили за мету зберегти позитивний імідж для можновладців.

Перевірені часом методи вирішили апробувати під час відбору громадських організацій до громадської ради Хмельницької облдержадміністрації, що відбулися 23 лютого у приміщенні Профспілок області. Як виявилося, “піпл” не просто “схавав” заготовлені інструкції, а став співучасником псевдорейтингового голосування. Чи брав у цьому фарсі демократії участь губернатор Олександр Корнійчук, важко тицьнути пальцем. Проте такі делікатні питання щодо формування дорадчого органу облдержадміністрації не вирішуються без згоди чи незгоди очільника краю.

Фактор Міщука

Керівництво ОДА мало б чітко усвідомлювати: відсіювання близько 50 інститутів громадянського суспільства на етапі подачі документів, може спричинити, якщо не скандал, то сплеск негативних емоцій, які, як лавина, тільки збільшуватимуться. Звідси заданий тон початку установчих зборів громадської ради є тому підтвердження.

На той момент діючий голова громадської ради Алім Міщук у супроводі побратимів “по нещастю”, яких формально не допустили за невідповідності у поданих документах, підготували власний “порядок денний”.

Фото НГП

Фото НГП

Першою у бій пішла літня жіночка з ГО “Захист дітей війни” Галина Антонюк, котра емоційно хотіла з’ясувати, чому її організацію не допустили до участі. Ініціативна група аргументовано відправила скаржницю у напрямку окружного адмінсуду, мовляв, нічим більше не можемо допомогти.

Фото НГП

Фото НГП

Після марних спроб добитися бажаного результату щодо автоматичного зарахування до установчих зборів всіх “ображених” ГО, “артилерійським вогнем” скористався пан Міщук. Він говорив мантрами, мовляв, ці збори нелегітимні, роботу ініціативної групи його громадська рада визнала незадовільною, а за цим “спектаклем” стоїть голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.

З останнім твердженням Міщука можна погодитися тому, що губернатор ж має переживати, з якою радою йому працювати і не стояти осторонь процесу.

А ось доводи Міщука про “зраду” зайшли в глухий кут, а його сокровенне “у залі жінок немає, а є громадяни”, остаточно розвіяли “дух перевороту”.

Нас більше цікавляти реакція на прямі звинувачення голови Хмельницької ОДА в корупції, сказані під час звіту голови громадської ради.

“Сьогодні втіленням корупції у Хмельницькій області є намісник президента Корнійчук”, — заявив Міщук.

Чи проковтне пан  Корнійчук цю образу? Чи визнає закид доконаним фактом, не реагуючи?

Врятувала патову ситуацію установчих зборів адвокат Оксана Каденко, яка представляла Раду адвокатів Хмельницької області. Вона запропонувала винести на голосування пропозицію деяких громадських діячів про включення до складу зборів усіх ображених ГО. “За” проголосувало 22 особи із 140 присутніх.

Маніпуляції

158 громадських організацій, котрі подалися до громадської ради ОДА, добре розуміли, що місце під сонцем заброньовано для 35-ти. Такі ліміти визначила урядова постанова №996 від 3 листопада 2010 року. Демократичний відсів передбачав рейтингове голосування, коли за кожного представника ГО голосує окремо кожен присутній у залі. Після отриманих результатів вакантні крісла дорадчого органу займають ті, хто одержали високі бали.

Однак так сталось, що “щасливу” “тридцять п’ятку” спустили у зал голосування. У розпорядженні “Незалежного громадського порталу” опинилися списики громадських організацій, які задовго до рейтингового відбору, посіяли переможцями. Ідентифікаторами “правильних” прізвищ стали помітки у вигляді “*”, а текст був надрукований курсивом. Такі “інструкції” отримали не всі голосувальники. Щоправда, це не вплинуло на кулуарні домовленості, що, очевидно плелися за межами приміщення профспілок.

1-стор

2-стор

3-стор

4-стор

5-стор

Ставка на обраний склад зіграла майже на 100%, якщо не рахувати відсутність на момент голосування двох “помічених” кандидатур. Ще один переможець без п’яти хвилин Олександр Лактіонов (“Первинна профспілкова організація Старокостянтинівського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства”) зняв свою кандидатуру.

Із 35 членів громадської ради 4 зайшло, яких не було у “темниках”. Головою ради обрано представника Кам’янець-Подільської міської організації ветеранів Володимира Юр’єва,  Таким чином, нова громадська рада, яку ще розпорядженням має затвердити голова ОДА, виглядає так:

склад-ГР

склад-ГР2 

Бенькалович Ярослав Михайлович – Громадська організація «Об’єднання інвалідів війни, ветеранів війни та учасників антитерористичної операції»;

Голуб Володимир Володимирович – Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану;

Вінскевич Анатолій Анатолійович – ТзОВ «Продюсерський центр «Ексклюзив»;

Каденко Оксана Олегівна – Рада адвокатів Хмельницької області;

Міцінський Франц Карлович – Хмельницька обласна організація Спілки поляків України;

Бабій Сергій Васильович – Благодійна організація «Хмельницький обласний благодійний фонд «Карітас»;

Дзюблюк Тетяна Василівна – Хмельницька міська організація Українського товариства охорони природи;

Окорський Валерій Миколайович – Громадська організація «Шепетівська спілка ветеранів Афганістану» ;

Міронова Наталія Геннадіївна – Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги;

Хорошенюк Павло Іванович – Хмельницьке міське товариство української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта»;

Шрубковський Володимир Григорович – Громадська організація «Спілка учасників АТО Хмельниччини»;

Люлькун Віктор Григорович – Хмельницька районна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз чорнобиль України»;

Капітанець Світлана Володимирівна – Хмельницька обласна організація «Спілка економістів України»;

Вичавка Анатолій Анатолійович – Первинна профспілкова організація студентів ХНУ;

Домбровський Геннадій Владиславович – Хмельницька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України;

Юр’єв Володимир Васильович – Кам’янець-Подільська міська організація ветеранів;

Гуменюк Василь Михайлович – Хмельницька міська громадська організація «Екологічний рух Ура»;

Бернадін Ольга Олександрівна – Красилівське районне товариство інвалідів «Захист»;

Мельник Микола Петрович – Кам’янець-Подільська міська ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів;

Сагайдак Григорій Андрійович – Хмельницька обласна організація Українське товариство мисливців і рибалок;

Авакян Сурен Гамлетович – Хмельницька обласна спілка вірменської національної культури «Арарат»;

Гуменюк Зінаїда Вікторівна – Славутська районна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу;

Загоруйко Михайло Віталійович – Полонська районна громадська організація «Федерація футболу Полонського району»;

Степанова Наталія Володимирівна – Хмельницьке громадське формування з охорони громадського порядку «Нагляд»;

Дукаєв Хусейн Саідович – Кам’янець-Подільська міська організація Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг;

Заславський Юрій Іванович – Громадська організація «Сильне місто»;

Мерзенюк Олександр Володимирович – Спілка об’єднань громадян «Асоціація громадських організацій «Народна сила»;

Петрук Володимир Олександрович – Волочиське міське товариство інвалідів Волочиського районного товариства Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»;

Ковальчук Сергій Андрійович – «Хмельницький обласний благодійний фонд Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч»;

Марущак Іван Іванович – УПЦ КП Святого Апостола Андрія Первозваного;

Михайлов Григорій Григорович – Чемеровецька районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України;

Папуга Олександр Дмитрович – ГО «Бойове Братство»;

Матущак Петро Сергійович – Громадська організація «Сильний Хмельницький»;

Проский Леонід Семенович – Громадська організація «Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану, учасників АТО та волонтерів»;

Радзінський Богдан Володимирович – Відокремлений підрозділ Громадської організації «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» в Хмельницькій області.

 

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 33

 1. Останні коментарі,починаючи від ігора Стукана, ніби різні та всі правильні6

  Я дійсно не йтиму в гром раду і про це сказав на зборах з трибуни.
  я дійсно є членом політради і мені перебування в ГР не потрібно , бо це марна трата часу при Корєю , а в мене його нема
  Сагайдак людина Вавринчука-його попєрєднік і його задача лобіювати інтереси Вавринчука і як наслідок Корнея бо там величезні гроші і величезна корупція-дозволи за шалені гроші. Корнєй тримається Вавринчука як вош кожуха
  Громадська рада це ніщо: Якщо робить те що не треба Губеру то він її блокує , якщо лиже дупу губеру то він її цілує. Для народу ефект=нулю.

  Просто “за дєржаву обідно” дивіться “Біле сонце в пустині”.
  Пока малята.

 2. Алім – МУДАК

  • Прочитав що зеро це бирка. Якщо так то дякую пане Юріє Бирка. За одно передайте подяку і Корн7ійчуку.
   Щодо вашого вислову ” Алім -МУДАК” то не ви перші його придумали : Ще в грудні 2013 цим званням мене нагородив Сергій Лабазюк, приславши мені смс. Тоді його читав весь Хмельницький Майдан.

   В попередніх коментарях я писав що Лабазюк домовився з Корнійчуком ,щоб і його люди були включені в ЗІРКОВИЙ склад Ради.
   І ваш вислів є підтвердженням того ,що народився підвид людський -КОбазюк.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.