Як у Хмельницькому починалася Революція Гідності. Спогади соцмереж

21 листопада 2013 року стало історичним відліком для України. Цього дня Кабінет міністрів Миколи Азарова прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.

Запущена верхівкою Партії регіонів в маси тема євроінтеграції, яка протягом 2013-го неймовірними темпами накачувалася владою від Києва до Донецька, від Криму до Львова, перетворилася на “яйце Кощея” і крах авторитарної системи Януковича.

Як не смішно сьогодні це казати, але критична маса українців деякою мірою несвідомо хотіла допомогти владі Януковича втриматися за крісла, спонукаючи їх повернутися до Європи обличчям, а до Росії – іншим не дуже чарівним місцем. Натомість біло-блакитні, які були настільки самовпевненими, переграли себе. І наблизили кінець, який тоді бачили, хіба що на кавовій гущі.

Перша фаза Революції Гідності – Євромайдан – почалася у Хмельницькому фактично 21-22 листопада. В архівах “Незалежного громадського порталу” зберіглося інформаційне повідомлення, в якому громадські активісти з “Демократичного альянсу” закликали хмельничан підтримати європейський вибір України. Того дня на хмельницькому Майдані встановили 10 наметів на відновлення діалогу з ЄС. Участь у акції брало до 100 осіб.

Фото з архіву Віталія Тараненка

Фото з архіву Віталія Тараненка

“Незалежний громадський портал” пропонує згадати читачам, хто і як організовував Євромайдан у Хмельницькому, який згодом переріс у велелюдні протести, що подекуди виходили з-під контролю. Надаємо переписку з соцмереж активних активістів і молодих діячів Хмельниччини.

4

3

1

2

5

6

8

7

10

12

9

100

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

 1. Кум ядухи нагорний і.м. директор мед училища не пускав студентів на протест і погрожував навіть викладачам , кураторам про звільнення.
  чомусь забули всі про “ригу” яке брало і бере майже із кожного студента по 2-3 тис. долярів за вступ до вузу.
  чому такі люди надалі керують установою? Чому всі мовчать? Ви бачили віллу на староконстянтинівському шоссе яку він відстроїв? Лексус рх 350 та 550 мерс з номерами 0005 купа іншого майна і земельних ділянок.
  а жіночка його приватний нотаріус яка проводила усі майнові і земельні схеми яжухи. Навіть оформлення землі на студентів по 2 га. через неї кажуть проходили.
  То скажіть мені любі друзі чи буде у нас порядок коли при владі залишились ті самі гниди риги, які деребанили все що не так лежало.
  ядуха призначив свого кумка нагорного головою комісії по охоронні здоровя області_ ви тільки подумайте які там гроші проходили (мільйони) які вони разом дерибанили…..

 2. Як починалась…, а як закінчилась !?!

 3. Ніякої революції (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”.
  А щодо гідності, то насправді був звичайний егоізм (хотіли “на халяву” в Європу) та заздрість (до тих, хто вже встиг накрасти) основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції”, тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах. І цих людей, і їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І знову це використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде зразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим, якого і досі немає), або, нічого не роблячи, зразу добре зажити на Україні.
  Третє: Люди, “Включіть мозги” і в кінці кінців зрозумійте, що наслідком цієї “революції” є хаос і безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і держави, та загибель людей і основних фондів.

  • Повністю підтримую. Протест проти відмови вступу до ЄС використали українські засланці, які дружать із східним хазяїном для знищення держави України. А зараз вони нами керують і чомусь не їдуть захищати Україну. Безглуздість.

 4. Щось я не побачив пристосуванки-революціонерки Тані Лукіної,де її призови до боротьби,до зібрання на Майдані,чи встигала в школі викладати і на Майдані стояти?

 5. Перейменуйте Хмельницький в Рагульослав, щоб зразу було видно хто тут живе

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.