Сімашкевич про терреформу: “Потрібно питати не лише в села, чи хоче воно приєднатись”

В середині липня Кабінет Міністрів України повернув на доопрацювання частину Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. «Каменем спотикання» став Хмельницький і Кам’янець-Подільський, до яких не виявила бажання приєднатися жодна сільрада.

«Наступного тижня ми маємо знову говорити про об’єднання (з головою облдержадміністрації, -НГП). Я сказав, якщо буде повне економічне обґрунтування , то ми готові надати пропозиції. Але зрозумійте, якщо система добровільного об’єднання, то потрібно питати не лише в села, чи хоче воно приєднатись. Після того, як вони дадуть погодження ми маємо зібрати нашу міську громаду і розказувати їм в чому «плюси» і «мінуси» , – сказав в коментарі «Незалежному громадському порталу» міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

Однією з причин затягування процесу об’єднання територіальних громад, вважає мер Кам’янця, є те, що для депутатів сільської ради є дуже важливим статус депутата і вони не хочуть його втрачати:

«Кожен депутат сільської ради проходить по своїй вулиці і розказує , що у вас (громади) буде світло дорожче (після приєднання до міста, -НГП), газ дорожчий, будуть ліміти зменшені, вже не буде 25 «соток», а лише 10. Саме через ці пункти народ не розуміє чи йти їм до міста, чи ні».

Все ж таки, якщо села вирішать приєднатися, то місто запросить незалежного експерта, який і допоможе визначити переваги і недоліки від кожного окремо взятого населеного пункту.

Нагадаємо, що раніше Кам’янець-Подільський хотів приєднати до себе п’ять територіальних громад, які найближче розташовуються до міста. Мова йшла про Довжок, Зіньківці, Смотрич, Кам’янку та Жовтневе, проте жителі сіл не підтримали таку пропозицію.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.