Сімашкевич про терреформу: “Потрібно питати не лише в села, чи хоче воно приєднатись”

В середині липня Кабінет Міністрів України повернув на доопрацювання частину Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. «Каменем спотикання» став Хмельницький і Кам’янець-Подільський, до яких не виявила бажання приєднатися жодна сільрада.

«Наступного тижня ми маємо знову говорити про об’єднання (з головою облдержадміністрації, -НГП). Я сказав, якщо буде повне економічне обґрунтування , то ми готові надати пропозиції. Але зрозумійте, якщо система добровільного об’єднання, то потрібно питати не лише в села, чи хоче воно приєднатись. Після того, як вони дадуть погодження ми маємо зібрати нашу міську громаду і розказувати їм в чому «плюси» і «мінуси» , – сказав в коментарі «Незалежному громадському порталу» міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

Однією з причин затягування процесу об’єднання територіальних громад, вважає мер Кам’янця, є те, що для депутатів сільської ради є дуже важливим статус депутата і вони не хочуть його втрачати:

«Кожен депутат сільської ради проходить по своїй вулиці і розказує , що у вас (громади) буде світло дорожче (після приєднання до міста, -НГП), газ дорожчий, будуть ліміти зменшені, вже не буде 25 «соток», а лише 10. Саме через ці пункти народ не розуміє чи йти їм до міста, чи ні».

Все ж таки, якщо села вирішать приєднатися, то місто запросить незалежного експерта, який і допоможе визначити переваги і недоліки від кожного окремо взятого населеного пункту.

Нагадаємо, що раніше Кам’янець-Подільський хотів приєднати до себе п’ять територіальних громад, які найближче розташовуються до міста. Мова йшла про Довжок, Зіньківці, Смотрич, Кам’янку та Жовтневе, проте жителі сіл не підтримали таку пропозицію.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.