Кабмін поламав конфігурацію об’єднаних тергромад довкола Хмельницького і Кам’янця – Загородний

Кабінет міністрів України повернув на доопрацювання частину Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив голова ОДА Михайло Загородний.

Він зазначив, що зауваження стосуються добровільного об’єднання тергромад довкола Хмельницького і Кам’янця-Подільського.

Колаж goloskarpat.info

Колаж goloskarpat.info

“Мінрегіонбуд вважає, що таким чином позбавляється право на розвиток міст (мається на увазі, укрупнення сільських рад самостійно від Хмельницького і Кам’янця, котрі розташовані в радіусі 25-30 км від цих міст – НГП). При цьому не треба забувати владі про принципи добровільності та демократичності – маємо продовжувати вести активну роз’яснювальну роботу”, – наголосив голова ОДА.

Загородний зауважив, що у перспективі ні що не заважатиме, до прикладу Хмельницькому, приєднати до себе вже створену об’єднану територіальну громаду.

На думку очільника Хмельниччини, основний супротив реформі децентралізації чинять сільські і селищні голови, котрі прагнуть зберегти обслуговуючий апарат і свої повноваження.

Як писав НГП, 28 травня депутати облради схвали проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.

Згідно з цим документом, на території Хмельницької області планується утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад, у тому числі – 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищних та сільських об’єднаних громад.

В межах Новоушицького, Старосинявського та Ярмолинецького районів запропоновано утворити по одній об’єднаній територіальній громаді.

Жодна сільська рада не виявила бажання добровільно об’єднатися з Хмельницьким та Кам’янцем-Подільським.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Тепер кожний депутат і мер, повинен взяти ноги в руки і йти у громади пояснювати, хто де лікується, вчиться, користується послугами і як буде покращуватись їх буденне життя…і якщо громади їм довіряться, відбудеться об’єднання і відповідальність за їх обрання на посаду мера і депутатів візьме на себе!

  2. значить, в Кабміні – ідіоти. Я побачила якраз , що не так сільські голови, як самі селяни категорично прои приєднуватися до міст. Бо нічого в їхньому житті не поміняється на краще, а багато чого стане гірше. Наприклад, їхні землі, зокрема й під садами і полями, перейдуть у відання міського керівництва – і якщо сільського глову ще можна піймати за сраку, а депутати сільради – то переважно такі ж селяни, то міського голову хєр піймаєш, а міські депутати – то огидна добре натренована на дерибані компашка. І чомусь ніхто не вірить, що місто почало б їм школу ремонтувати чи дорогу будувати. І вони праві. А ефемерне щастя долучитися до виборів мера… а нафіг він їм здався?

    • Олю, а чому ти про це не розказувала полякам, німцям чи прибалтам, коли вони спліталися в такі розширені тариторіальні громади? )))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.