Кам’янець-Подільський “зменшує апетити”: тепер хоче приєднати до себе лише 5 найближчих сільрад

Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич, його заступники та народний депутат України Володимир Мельниченко 23 травня поїхали обговорювати з громадою села Зіньківці можливе приєднання до міста.

Нагадаємо, що нещодавно мер Кам’янця в коментарі НГП заявив, що особисто вирішив розповідати селянам про переваги та недоліки об’єднання громад.

Перший крок до виконання Указу Президента України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» міська рада зробила ще в середині квітня, розіславши листи  головам восьми сільських рад з пропозицією приєднатися до меж Кам’янця. Щоправда, всі вони згодом відмовили.

Тепер, як повідомляє прес-служба міської ради, пан Сімашкевич пропонує приєднати до міста п’ять територіальних громад, які найближче розташовуються до міста. Мова йде про Довжок, Зіньківці, Смотрич, Кам’янку та Жовтневе.

Серед переваг, які зможуть отримати мешканці сільських громад влада міста називає «можливість отримання грантових коштів на розвиток зеленого туризму, ресурси на благоустрій та утримання вулиць, доріг та дорожньої інфраструктури, якісна організацію пасажирських перевезень, доступ до якісніших медичних послуг, більший рівень громадської безпеки, підвищення стандартів життя та кращий доступ до адміністративних послуг, можливість обирати своїх представників до міської ради та впливати на результати виборів міського голови».

Жителі Зіньківців ж натомість не розуміють, як вирішуватиметься питання із земельними ділянками та паями.

В коментарі «Незалежному громадському порталу» мер Кам’янця-Подільського пояснив, чому з восьми спочатку запропонованих сільрад, зараз місто повторно агітує приєднатися лише п’ятьом.

«Зараз мова йде про ті села і селища, які безпосередньо використовують нашу інфраструктуру, переважна більшість цих людей працюють в Кам’янці-Подільському, отримують медичне обслуговування, навчаються в місті. Нам легше «дійти до цих людей»: провести воду, каналізацію. Ми подамо пропозицію на обласну раду, а далі буде проходити обговорення», – заявив він.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Таки в мерії незнають та невміють читати закон та методику , дивно але журналісти також нічого нетямлять у тер.устрої.

    • “не” з дієсловами пишеться окремо. одразу видно проФФеССуру, яка все знає і вміє. )))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.