Приватна школа з християнським ухилом не буде у хмельницькій комунальній школі – гуманітарна комісія

Постійна комісія з гуманітарних питань Хмельницької міської ради запропонувала міському управлінню комунального майна відшукати окреме приміщення під приватну школу, ініціатори якої претендували на оренду приміщення загальноосвітньої школи №25.

За це висловилися депутати-члени комісії на засіданні 24 квітня.

“Гуманітарна комісія не заперечує, щоб у Хмельницькому діяли альтернативні форми навчання на кшталт приватних загальноосвітніх закладів. Разом з тим, ми запропонували міському управлінню комунального майна віднайти орендарю, громадській організації “Мої обрії” окреме приміщення під приватну школу (планувалося у цій школі проводити навчання з певним християнським ухилом, про що було заявлено на сесії міськради 8 квітня – НГП). Натомість на території комунальних шкіл не функціонуватимуть подібні заклади”, – сказав НГП член комісії, “бютівець” Віктор Байдич.

У коментарі НГП виконувач обов’язків міського голови, секретар ради Костянтин Чернилевський заявив, що, як варіант, орендарю запропонували взяти в найм приміщення Будинку природи (другий поверх над недіючим баром “Совок”, що на Проспекті Миру – НГП).  Посадовець також дав зрозуміти, що комунальні школи міста не повинні разом співіснувати на одній території з приватними закладами.

Водночас, за даними голови гумкомісії Дмитра Шевченка, громадська організація “Мої обрії” більше схиляється до пропозиції взяти в оренду частину дитячого садочка на провулку Маяковського, яким раніше користувався Хмельницький інститут соціальних технологій. Він додав, що релігійна складова цієї школи буде знята.

Інше бачення щодо цієї ситуації висловила заступник голови гумкомісії Світлана Мельник. На її думку, жодної конкуренції, а тим паче релігійних сутичок між комунальним і приватним закладами, не може існувати.

“Ну не будуть діти приватної школи пропагувати релігійну конфесію, яку сповідують їхні батьки. Вони точно виховуватимуться більш віруючими… І ви знаєте, чому приватний заклад так наполягає на тому, що йому необхідний старт саме біля комунальної школи? У співпраці з 25 школою вирішувалися б питання харчування дітей і корустування спортивним майданчиком. Приватники могли б укласти договір з директором школи, що у підсумку дало комунальній школі додатковий фінансовий ресурс. І найголовніше – це 4 тисячі гривень за комунальні послуги, які сплачував би приватний заклад. Зрозумійте – з часом ця школа відійшла б і самостійно розвивалася”, – пояснила пані Мельник.

Як писав НГП, на засіданні сесії Хмельницької міської ради 8 квітня депутати ухвалили рішення про передачу в тимчасове безоплатне користування приміщень міської комунальної власності.

Зокрема, громадській організації “Мої обрії” строком на два роки надали в тимчасове безоплатне користування приміщення міської комунальної власності на вулиці Рибалка 14/1 корисною площею 207,6 кв. м під освітній заклад.

За цією ГО може стояти одна з хмельницьких релігійних організацій.

В.о. мера Костянтин Чернилевський 14 квітня під писав розпорядження, яким зупинив дію рішенння сесії Хмельницької міської ради “Про передачу в тимчасове безоплатне користування приміщень міської комунальної власності” через юридичні невідповідності.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. О, НГП тут як тут. І знову неправдива інформація. Попередня “статєйка” опиралася в тому числі на ніби-то лист від батьків 25 школи, їхній протест, а лист між іншим виявився фейковим. Це свідчить, що ні депутати, які виступають проти такої школи ні журналісти, які цих депутатів оспівують, не гребують брудними прийомами заради своєї боротьби проти гарних ініціатив.
  І тут знову – “За цією ГО може стояти одна з хмельницьких релігійних організацій”… Така вже бідова писанина. Як і саме протистояння. Зайнялися б краще чимось суспільно корисним. А то….

 2. До чого тут лист батьків? Уважно читай статтю, однак тобі це ж не потрібно бо ти троль проплачений Гакалами, Мандзіями та іншою братвою. Чи не так Олександре?
  НГП підняв серйозне питання: якщо хтось хоче відкрити приватний навчальний заклад, то потрібно мати узгоджену програму, відповідний статут та інше. Якщо ж це буде ще й християнська, то котрі конфесії там будуть представлені?
  Чи не так тролю Олександре?

 3. прикольно, троль троля грузить

 4. Вікторе, я на вас не тикаю по-перше.
  А по-друге, все вищеперераховане якраз є в наявності – тобто всі документи.
  А по-третє – це школа ПРИВАТНА, ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ, з християнською складовою в програмі. Вона не представляє конфесії. Як же вам це в голову вдобвати? І якщо в такій школі поміж якісної освіти ще вчитимуть дітей Не вбий, Не вкради, Шануй батька та матір, і т.д., то це ж просто чудово. А ви все тут конфесії пробуєте приплести. Чи може хай краще наші діти ростуть на монстриках, гаррі поттерах і нішому смітті, яке справді руйнує ціле покоління? Якщо ви за, то так і напишіть! А якщо ви в тому не розбираєтеся або вам байдуже, то помовчте!
  А по-четверте, я не троль проплачений, а не байдужий хмельничанин. Вікторе, уявляєте, в цій країні є люди, які щось роблять не за вигоду, а ідейно. А “если вам это чуждо”, то що ж я можу зробити?

 5. А лист батьків до того, що в попередній горе-статті він фігурував як один з чинників, на який опиралися як на бодай одну зачіпку чому ця школа не має запрацювати. А лист виявився фейковим, бо батьки 25 школи його не писали, про що чітко на комісії заявила голова батькому 25 школи. Ось і все. І це свідчить лиш про брудні методи, використані депутатом(депутатами) і його писарчуками.

  • Тролю Олександре, так у якій же статті фігурував лист батьків?
   До відома: у будь-якій школі можливо проведення уроків християнської моралі, аби була згода батьків. Проводять ці уроки спеціально підготовлені ПЕДАГОГИ (наголошую на цьому) Якщо ви так переживаєте про вихованність молодого покоління , то зверніться до міського управління освіти з ініціативою про проведення уроків християнської моралі, а не лобіюйте інтереси декількох підприємців. В.о. мера Чернилевський чітко зазначив, що жодної документації про формат школи та її спрямованність не подавалось, так що усе що ви тут пишете, це плід вашої уяви, а не факти – тобто фейл

   • Вікторе, я бачу ви не в тємі, того, що відбувалося, тому не варто тут про мою уяву. Ви на комісії були? Ви чули на власні вуха, що там говорилося? Думаю ні. Так отож. І на комісії було засвідчено, що порушення процедури не було, бо виконком бачив перелік питань, що подаються на сесію і схвалив їх. Так що давайте не будемо тут в дурка грати. Бо не всі в цім місті такі прості у тупі, щоб смакувати блюда саме у такому журналістському соусі.
    А про інтереси підприємців взагалі безглуздо говорити, бо проект благодійний і передбачає спонсортсво, а не отримання прибутку. Але очевидно, що вам таке в голову не вкладається. Як же ж можуть бути в наш час люди, які щось роблять не з вигоди? А шкода, що не вкладається.

 6. Анонім, тролі якраз зазвичай ховаються за ніками, а я не ховаюся, я можу все те саме по факту і при зустрічі повторити. Бо мені не байдуже.

 7. Н а Заріччі ще багато людей памятають що до війни тут були тільки 2 польських школи
  І на, тобі батюшка -Здрасцє–
  Алло — Геть моковського попа!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.