Хмельницьким депутатам нав’язують чужий сценарій

Останнє рішення Ради “Майдану” — органу, який асоціює себе із свідками і учасниками Революції гідності — зводилося до вимоги керівництва Хмельницької обласної ради: негайно, протягом тижня маєте скликати позачергову сесію ради, на якій ухвалити документи про визнання самопроголошених республік “ЛНР” і “ДНР” терористичними організаціями, а Росію — агресором, яка розв’язала війну на Донбасі.

Для непоінформованих скажемо, що це політичний хід, направлений на таврування Північного сусіда, який і так не приховує власні інтереси у донбаській війні.

Як показала свіжа історія прийняття подібних рішень місцевими радами, коефіцієнт корисної дії зводиться до нуля. Адже не потрібно гадати на кавовій гущі, а просто проаналізувати діючий депутатський склад більшості рад країни, обраний 2010 року.

Незважаючи на певні паростки трансформації частини суспільства після річної давнини, політичним балом на місцях керують представники Партії регіонів та її сателітів.

Процес люстрації, який, як грізну зброю направили у бік “попєрєдніків”, остаточно дискредитував себе: ті, хто ще вчора разом з Януковичем сиділи на фінансових потоках, в мить перетворилися на переслідувальників за політичними мотивами.

Тому-то ініціативи про визнання “ЛНР” і “ДНР” терористичними організаціями, а Росію — агресором, які ухвалювали Маріупольська і Полтавська міські ради, в результаті були дискредитовані. А в самі території ефектно закинуті дестабілізаційні елементи на кшталт проекту Постанови Верховної Ради про призначення позачергових виборів Полтавського міського голови.

Хмельницька обласна рада ризикує стикнутися з тим же. Хто був присутній на бюджетній сесії 23 січня цього року, не дасть збрехати — колишні “регіонали” у багатьох моментах “взували” голову ради зі ВО “Свобода” Івана Гончара. А все через те, що у засоби масової інформації напередодні затвердження обласного бюджету на 2015 рік просочилася інформація про депутата облради (пройшов від Партії регіонів) Ігоря Добжанського, який “вибиває” пенсію за особливі заслуги перед Україною.

“Регіонали” запідозрили у цьому голову ради і його політичну силу, а тому відплата не забарилася: фактично були зірвані бюджетні поправки. Подекуди доходило до маразму — десь четвертої чи п’ятої спроби депутати виділили 380 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на зруйновану стіну фортеці (культурна пам’ятка XVIстоліття!) Державного історико-культурного заповіднику “Межибіж”.

Питання про визнання Росії агресором, на винесення якого наполягають майданівці, це пожива передовсім для “антибандерівського” каналу з Росії “Life News”. Згадайте, як влітку 2014-го не тільки Україну, а й Росію облетіли кадри про “викурування” з приміщення Хмельницької облдержадміністрації губернатора Леоніда Пруса? Тоді російські ЗМІ це подали, як несприйняття місцевої громади представника київської “хунти”.

До речі, 27 січня цього року Верховна Рада визнала Росію державою-агресором. За відповідну заяву до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів проголосували 271 депутатів.

Чи є резон Хмельницькій обласній раді дублювати рішення головного законодавчого органу країни? А може доцільніше вирішувати поточні справи і працювати над наповненням бюджету, аніж прогрузти у політичних скандалах?

Якщо так печемося про Хмельницьку область та агресивну Росію, то треба дати відповідь бодай на два питання. По-перше, що на Хмельниччині робить Товариство з обмеженою відповідальністю “Контел-Груп”, яке має донецьке коріння, тим самим пов’язуючи себе з “ДНР”? Друге — як так сталося, що за 11 місяців 2014 року Хмельниччина збільшила ввезення імпортних товарів з Росії, яку хочуть визнати агресором?

Теги: , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 12

 1. С одной стороны, принятие решения по этому вопросу – очередная “галочка”, с другой – будет видно, кто украинец, а кто “регионал в ботах”.

 2. А я погоджуюсь з автором. Навіщо Хмельницькому визнавати Росію агресором, якщо це зробила ВР від імені усієї України? Нехай краще дивляться за тим, що в області робиться і чому до цього часу регіонали не притягнуті до відповідальності, такі як той же Добжанський – бандюк з бандюків, тавра ніде ставити. Де прокуратура, перефарбувалася і сидить, склавши руки, присмокталася до нової влади і старим господарям продовжує служити

 3. Ради майдану,гром.організації,депутати,бізнесмени та інші не вирішать такі питання,бо вони вже на довго на жаль, породили безплідні ” маятники” суспільного тиску які є нерезультативні сьогодні.Злиденне життя це- загострене почуття справедливості але не рішучі дії на обєднання громади на… хмельниччині

 4. той поодинокий випадок, коли я згоден із автором. Рада Майдану чи то грає під дудку Кремля, чи то не розуміє, що вона робить. Уявімо, що облрада визнала одним терористами, інших агресором. І що? Що далі? Нічого! А ось пересваритися, створити картинку для Раша ТБ – можуть. То чи варто воно того? Сподіваюся, що сьогодні ця Рада Майдану передумає, бо зрозуміє, що подібні речі – це проект ФСБ для розхитування ситуації на місцях.

 5. Вважаю прийняття такого рішення МОРАЛЬНИМ ОБОВ’ЯЗКОМ української влади будь-якого рівня.
  Ця процедура буде подібна до присяги, в час якої може проявитися зрадлива позиція чиновника. Не секрет, що органи нашої країни нашпиговані симпатиками старої злочинної влади, які сидять на одному й тому ж зеківському щаблі.
  .
  Інакше влада, в порівнянні зі стійкістю Надії Савченко, буде виглядати не тільки безхребетною. але й таємним симпатиком путінського фашизму.
  .
  До речі, про Надію Савченко.
  Сестра Надії Савченко заявила, що один зі російських слідчих…”приймав” Надію з мішком на голові на кордоні.
  .
  Так, з мішком на голові і зв’язаними руками, Надія Савченко “добровільно” перейшла кордон.
  А мішок на голові – це, на думку кремлівських фашистів, для маскування.
  .
  На фоні такого цинізму так званої “путінської Феміди” визнання бандитських організацій колорадів ТЕРОРИСТИЧНИМИ не вимагає тижневого терміну ЗВОЛІКАННЯ, а має бути здійснена БЛИСКАВИЧНО.

 6. Тут палка із двома кінцями.

  З однієї сторони, подібне рішення справді є політичним і нічого не принесе ні країні, ні області. Його в парлаиент “притягли”, певно, для того, щоб відволікти увагу людей від значно більш нагальних проблем і прорахунків влади (в стилі Партії регіонів).

  З другої сторони, це ще один привід показати всьому світові і, в першу чергу, самим собі єдність нашої нації по відношенню до російської агресії і її виродків на Донбасі. Ну які тут можуть бути суперечки? Соромно за тих хмельничан (а особливо освічених депутатів), хто ще спекулюватиме на цю тему.

  Вважаю, що потрібно за це проголосувати і продовжити працювати над куди важливішими проблемами. А хто почне скандалити – хай публічно пояснить чому він проти

 7. Ефективності від прийняття такого рішення – нуль, одні понти від Аліма иа Наташи котрі одержимі своєю значимістю

 8. Питання: навіщо це саме приймати на місцях, якщо це вже прийняте на Всеукраїнському рівні, тоді коли це зробила ВР? Хто відповість: тільки без водички – конкретно? Чи зараз нашим посадовцям і т.д. більше нема шо робити? Якщо нема, то нехай би подумали як область житиме у 2015 – му з таким бюджетом, як зробити щоб школи не закривалися….. А Раду Майтану з її так званними активістами треба гнати в шию….

  • Це політика. Точно те саме, що минулої зими приймали обласні ради по усій країні. З одного боку, ніякої юридичної сили ті заяви до Януковича не мали. Але ж вони сколихнули всю країну і багато в чому призвели до перемоги Революції Гідності. Чому б зараз не показати, що хмельничани солідарні з рішенням ВРУ? Що тут поганого? Внесли до порядку денного, проголосували і пішли далі. Просто не потрібно на цьому робити полеміку: підтримаємо – чудово, ні – то нічого страшного. Я вважаю, що Рада Майдану нормально виконує свої функції (я до неї не причетний). Активісти витрачають свій час та здоров”я для того, щоб тиснути на владу і робити її хоч трохи лояльнішою до простих людей.

 9. Наводчица савченко – мразь и убийца , лечить ее надо током .Россия велика и Путин велик , кто так не думает – бычье , быдло и тд ……

 10. хто в тіні керує Радою майдану той й має свої інтереси в цій акції

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.