Обласна рада виділила 380 тисяч на розробку кошторису зруйнованої стіни “Межибіжа” (Виправлено))

Хмельницька обласна рада виділила 380 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на зруйновану стіну фортеці Державного історико-культурного заповіднику «Межибіж».

За це рішення сьогодні проголосувала депутатська більшість на позачерговій сесії облради.

За словами депутата обласної ради Віталія Олуйка, візьметься за проект з реконструкції заповідника львівський держпроектний інститут. Також попередньо є домовленість з Кабінетом міністрів України про виділення 7 млн. грн з державного резерву на реконструкцію самої фортеці.

Фото з сайту “Музейний простір”

Фото з сайту “Музейний простір”

Проте “межибіжське” питання у сесійному залі отримало певне несприйняття і нерозуміння. Окремі депутати пропонували “виборчі” гроші передати на підвезення хворих на гемодіаліз, мотивуючи тим, що статитки цих людей є обмеженими, а їх транспортування до медзакладів – дороговартісне.

На що керіваник обласного фінансового департаменту, депутат облради Сергій Пенюшкевич заперечив – подібний фінасовий тягар повинна взяти районна влада, яка цього року одержала більші фінансові повноваження.

“Межибіжське” питання кілька разів провалювалося на голосуванні через недостатню кількість депутатів.

Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

 1. Сядьте за граматику, автори.
  Не “Межибіжа”, а “Межибожа”,
  не “межибіжське”, а “межибізьке”,
  не “гостро-аварійному”, а “гостроаварійному”,
  не “Межибізька фортеця”, а “Меджибізька фортеця”

 2. Успокойтесь! Откуда знать журналистам как писать? Образование какое у журналистов? Им лишь бы заработать!

 3. Мушу уточнити. “Реконструкції” пам’яток не буває у принципі. Є протиаварійні роботи, консервація і реставрація. Щоб припинити подальше руйнування і зафіксувати пам’ятку в такому стані, як вона є, це консервація. 7 мільйонів гривень може вистачити тільки на початковий етап консервації, тому що ще 10 років тому ціна питання була кількадесят мільйонів. Реставрація – це відновлення пам’ятки у її автентичному вигляді. Тут ціна питання буде становити вже кількасот мільйонів. Проект, який розроблено понад 10 років тому, передбачає частково консервацію пам’ятки, частково її реставрацію. Але починати треба з протиаварійних робіт. Якби взяли гору ті, хто й після падіння стіни “не сприймали” серйозності ситуації – вони б підписали палацу вирок. Для тих, хто цікавиться подіями у Меджибожі – сторінка заповідника у Фейсбуці: https://www.facebook.com/DerzavnijIstorikoKulturnijZapovidnikMezibiz

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.