Шепетівський стрілець “ДНР” поїхав воювати проти України через брак підтримки від держави

Сьогодні Апеляційний суд Хмельницької області не задовільнив апеляційну скаргу шепетівського стрільця з “ДНР” та залишив чинним вирок Шепетівського місьрайонного суду. Терорист засуджений на 10 років ув’язнення.

Ще у березні суд довів, що раніше судимий мешканець міста Шепетівка Дмитро Єфімов з позивним “Фіма” брав участь у бойових діях на боці терористичної організації “ДНР”.

На початку червня 2014 року Єфімов вирішив вступити до терористичної організації “ДНР” та на її стороні брати участь у бойових діях проти сил АТО. По телефону знайденому в Інтернеті він зв’язався з представником “ДНР” та вже 18 червня вже прибув в окупований Донецьк. Звідти його відрядили в Слов’янськ, де видали форму, зброю та посвідчення члена “ДНР”.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Оскільки Дмитро Єфімов проходив строкову службу у прикордонних військах, у нього був досвід поводження зі зброєю. Його розподілили стрільцем-розвідником, він брав участь у розвідувальних операціях та навчав інших бойовиків. У середині липня він отримав поранення в голову. Після лікування на початку серпня підсудний повернувся в Шепетівку, де підтримував зв’язок з бойовиками та планував повернутись в “ДНР”, щоб знову брати участь у терористичних діях.

В апеляційній скарзі Дмитро Єфимов звертав увагу суду на те, що раніше суд не врахував певні обставини та просив пом’якшити його покарання. Дмитро Єфімов стверджував, що покинув “ДНР” та більше не мав наміру туди вертатись, а коли його затримали – співпрацював з досудовим слідством. Окрім того, він наполягав на тому, що в жодній бойовій сутичці участі не брав, а поранення отримав осколкове. Так само, як і мирні жителі отримують поранення.

Він зазначив, що сам надав слідчим інформацію про бойовиків, місця їх дислокації та посвідчення бойовика ДНР, яке рідні Єфімова видали слідчим після його телефонного прохання.

Сам Дмитро Єфремов попросив суд звернути увагу на те, що його намір повернутись в “ДНР” нічим не підтверджений.

“Я вважаю, що моя вина у тому, що я збирався повернутись – нічим не підтверджена. Також те, що я підтримував зв’язок з бойовиками – не підтверджено. Те, що в матеріалах справи є прослуховування телефону – я жодної оперативної інформації не передавав і не збирався, хоча проживав на одній площі з підполковником. Те, що я підтримував зв’язок – то я спілкувався і з людьми, які тоді і зараз воюють на боці збройних сил України”, – виправдовувався підсудний.

Перед тим як судді відправились в нарадчу кімнату Дмитро Єфімов розповів, що до “ДНР” його штовхнула повна відсутність підтримки від держави після його звільнення з в’язниці.

“Мотиви, які мене штовхнули на це – брак уваги держави після звільнення. Я не отримав жодної допомоги чи підтримки. Я був без роботи і без житла. Я думаю, враховувати цей людський фактор теж важливо. Якщо людина звільняється і не має ніякої підтримки, навіть не має де переночувати”, – зазначив Дмитро Єфімов.

Проте апеляційний суд Хмельницької області залишив попередній вирок чинним. Дмитра Єфімова позбавлено волі на строк 10 років.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.