Що взяти з нардепів від Хмельниччини? Частина 4 – Роман Мацола

Роман Мацола

Мацола Роман Миколайович став єдиним партійним висуванцем, кому вдалося святкувати перемогу на позачергових виборах до ВРУ 2014 р. по мажоритарці Хмельниччини. Це успішний і талановитий бізнесмен, якому, здається, справді не байдужа доля своєї країни і свого народу.

В 2004 р. він, разом із мамою і братом Андрієм, заснував відомий та успішний на сьогодні бренд «Перша приватна броварня».

«До цього часу я свідомо не брав участі у політиці. Однак сьогодні вже не можу стояти осторонь. Я зміг створити з невеличкого сімейного бізнесу успішну компанію, забезпечивши тисячі робочих місць. Проте, нещодавно я вийшов з великого бізнесу та вирішив, що мої досвід та принциповість будуть корисними у розбудові держави.»

Таке враження, що Мацола перед виборами потрапив у потрібне місце у потрібний час. На мою думку, виборчий округ №190 був найменш конкурентний по Хмельницькій області. Його основний конкурент Василь Сидор явно не володів такими фінансовими та адміністративними ресурсами, як опоненти інших «порошенківців» – Лабазюк, Бондар і Мельник.

Я дуже поважаю сімейство Мацол, зокрема, за їхню багаторічну фінансову допомогу вітчизняному біатлону і не тільки. Вважаю великим успіхом для президента мати таких успішних та впливових людей в своїй команді. Було б здорово, щоб частина «пивних» грошей систематично йшла на покращення інфраструктури Хмельниччини і на допомогу бійцям АТО.

«Збережемо Україну»

Роман Мацола увійшов до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Його передвиборча програма, на мій погляд, є аж занадто простою і написана поспіхом. Згідно обмежень, туди можна було б вписати ще добрий абзац (використано 3377 із можливих 3900 друкованих знаків без пробілів). Та й редагована вона погано – кидається в очі багато подвійних пробілів між словами.

Але це все дрібниці. Самий зміст програми дуже навіть гідний.

«Революція гідності, розстріл Майдану, анексія Криму та вторгнення російських найманців на Донбас змусили український народ об’єднатися заради збереження держави і нашого майбутнього. Українці вкотре довели, що тільки народ є єдиним джерелом влади в Україні. Позачергові вибори до парламенту – це чи не єдина можливість зупинити війну та запровадити кардинальні зміни у всіх гілках влади. А для того, щоб забезпечити перемогу у війні, потрібно, щоб Президент мав реальні владні можливості – більшість у Раді та лояльний уряд. Президенту потрібна команда ефективних менеджерів. Саме тому я вирішив йти до парламенту. Я хочу допомогти Президенту зберегти Україну. Зараз – це завдання номер один. Я не купуватиму виборців та не буду давати порожніх обіцянок. Я звертаюсь за підтримкою до людей, які щиро вболівають за долю України.»

Передвиборча програма Романа Мацоли складається із 5 простих, але цілком конкретних тез:

1. Допомога військовим. Кожному мобілізованому з території округу – бронежилет і каска найвищого ступеня захисту (тут уже відговорок бути не може). Забезпечення військових необхідним обладнанням та спорядженням.

2. Піклування про дітей. Забезпечити теплом садочки, школи, інші навчальні заклади, ремонт шкільних автобусів тощо. Безкоштовна програма «Власний бізнес», в рамках якої навчатимуться старшокласники усіх шкіл округу (для того, щоб молодь мала можливість більше заробляти вдома, а не їхати кудись на заробітки).

«Влада повинна працювати для людей.»

3. Соціальні ініціативи. Забезпечити прихід фінансових ресурсів в округ, а населенню – можливість заробляти гідну зарплату. Зі слів Мацоли, таку програму вже почали реалізовувати на базі Славутського солодового заводу. Також політик обіцяв лобіювати пенсійну реформу (тут хотілося б більше конкретики).

4.Природа – надважлива. Розв’язання проблеми сміттєзвалищ та будівництва переробних комплексів. Окрема увага екологічним проблемам. Відповідно до цього, було ініційовано професійне і незалежне розслідування інформації про забруднення радоном підземних вод в області.

5. Боротьба з корупцією. Встановити правило – з більшого капіталу – більший внесок на потреби суспільства (трохи пафосно). Корупційні злочини – в ранг особливо небезпечних державних злочинів. Винних карати позбавленням права обіймати посади в державних установах пожиттєво з конфіскацією майна для відшкодування нанесеного збитку (входить у підходящий комітет). Податки та збори повинні залишатися на місцях та спрямовуватися на розвиток територіальних громад.

«Наша мета – зберегти Україну!»

Передвиборча програма Романа Мацоли, на мою думку, написана найменш якісно із поміж інших трьох аналізованих програм кандидатів у народні депутати. Проте, вона, без сумніву, є найбільш конкретною. Кожна із тез підкріплена реальними справами, або конкретними обіцянками. Якщо вірити новоспеченому політику, то КОЖНОМУ мобілізованому з території округу, принаймні, не потрібно хоча б перейматися проблемою спорядження, що вже є не мало важливо.

Зважаючи на вищесказане, передвиборчу програму Романа Мацоли умовно ставлю на почесне перше місце з усіх програм, які поки довелося аналізувати:

  1. Передвиборча програма Романа Мацоли.
  2. Передвиборча програма Сергія Мельника.
  3. Передвиборча програма Андрія Шиньковича.
  4. Передвиборча програма Сергія Лабазюка.

Далі буде…

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Директор "Центру нерухомості Романюка Олександра" Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua

Коментарів: 2

  1. Що взяти з нардепів кажете? Звичайно – аналізи, адже більше нічого у них немає

  2. Досить грамотно написано. Автор вже “дописався” до регіонального експерта. Що далі?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.