Що взяти з нардепів від Хмельниччини? Частина 3 – Андрій Шинькович

«Революція Гідності показала, що справжнім борцем проти режиму виявились не політичні партії, а весь свідомий український народ. Звісно, роль партій у ній була мінімальною.»

Ці слова можна прочитати у вступі до передвиборчої програми кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №189 Шиньковича Андрія Васильовича.

І теза ця зовсім не випадкова. Адже основним конкурентом Андрія Васильовича на окрузі був чи не головний «майданівець» Хмельниччини Ігор Сабій.

Я особисто із цим висловом не згоден. Вважаю, що партійні структури (в першу чергу ВО «Свобода») зробили значний внесок в Революцію Гідності, особливо в перші місяці Майдану. Але в парламенті зараз не Сабій, а Шинькович, якого за пів року до виборів ніхто на окрузі навіть і не знав.

Політичні експерти вперто пов’язують Андрія Шиньковича із відомим олігархом національного масштабу Олександром Герегою. Важко із цим не погодитись, адже на момент початку виборчої кампанії Шинькович був одним із топ-мереджерів ТОВ “Епіцентр К”, власником якого є саме Герега. Ну а що тут такого – є ж у парламенті люди Льовочкіна, Коломойського, Ахметова…, то чому не може бути ставлеників Гереги?

«Прийшов час політиків конкретних справ. Люди мають бачити здатність депутата до реальних дій на користь громади. Україна будується не патріотичними гаслами, а патріотичними справами.» 

Вінничанин Андрій Шинькович зробив ставку саме на конкретні справи, почавши, за прикладом Гереги, «оптом бомбити» соціальні заклади округу який для нього був до цього зовсім чужим.

«Поки діючі депутати продовжують замилювати громадянам очі, а тисячі кандидатів у цей час роздають ніколи ними нездійсненні обіцянки, я працював для Хмельниччини і надалі продовжую для неї працювати. Результат цієї роботи – сотні відремонтованих шкіл, дитячих садків та медичних закладів, десятки спортивних залів та майданчиків. Однак, найголовніше моє досягнення у тому, що я зі своїми однодумцями повернув віру людям у зміни на краще, віру у тверде і рішуче слово, віру в те, що обіцяне виконується, їх чують, на допомогу їм приходять швидко і допомагають дієво.»

Андрій Шинькович

Андрій Шинькович зараз є заступником голови свого «профільного» комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, член депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА.

Тут все справедливо, адже в передвиборчій програмі він прямо заявляв, що:

«Першочерговим завданням патріотів України має стати активне об’єднання сил навколо Президента України Петра Олексійовича Порошенкадля того, щоб Президент міг вивести Україну з війни і відновити мир та спокій. У Верховній Раді України має сформуватися пропрезидентська більшість з представників різних партій та з числа безпартійних політиків, до яких належу і я.»

Висновок тільки один: Герега в Києві «порішав», щоб на окрузі Шиньковича «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» не виставляв свою кандидатуру. Ставка зіграла чудово: президентська партія формально ніби, звільняючи місце для своїх ситуативних союзників із ВО «Свободи», на практиці «виростила» вірного соратника, який одразу вступив до її лав. Але це вже скоріш проблема «Свободи», що вона не змогла на виборах скористатися «плодами» своєї ж боротьби.

У своїй передвиборчій програмі Шинькович навів 13 (певно, що не забобонний) «важливих для подальшої долі України завдань». Згрупуємо їх на загальні і конкретні.

Загальні:

 • консолідована нова воєнна доктрина;
 • прийняття законів для швидкої реалізації усіх положень Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом;
 • проведення люстрації;
 • скорочення витрат на утримання влади (голосував за держбюджет 2015, згідно якого зарплата народного депутата зросла в 2,2 рази з 5,6 до 12,1 тис. грн.);
 • продовження реформи місцевого самоврядування (хіба вона розпочата?), значно розширивши права регіонів.

Конкретні:

 • скасування недоторканності народних депутатів та суддів (був відсутній 16.01.2015 під час голосування проекту Закону № 1776 щодо скасування недоторканності народних депутатів України та суддів);
 • запровадження механізму відкликання народного депутата та щорічне декларування чиновниками своїх доходів та видатків;
 • зменшення кількості дозвільних документів і ліцензій для ведення бізнесу, забезпечення найменшого втручання держави у справи бізнесу та ліквідування податкової міліції;
 • зменшення кількості існуючих податків та зборів, а також максимальне спрощення процедури їх сплати;
 • продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, водночас, забезпечення можливості продажу державі земельних паїв за ринковою ціною (цікава ідея, але що держава робитиме із цією землею і хто визначатиме «ринкову» ціну і у кого купувати, а у кого не купувати?);
 • законодавче закріплення річної орендної плати за сільськогосподарську землю на рівні 12% її ринкової вартості (підняти в 4 рази!!! – для селян було б супер, для землевласників – проблематично; гадаю, що 6-8 % було б саме в раз), а також продовження безкоштовного (зовсім воно не безкоштовне виходить) оформлення документів, що посвідчують права власності на землю (от якби ще спростити то оформлення, бо, впевнений, що Шинькович ніколи годинами не стояв у черзі за одним папірцем, щоб із ним йти стояти в черзі за іншим);
 • законодавче закріплення щорічних перевірок відповідності витрат і вартості майна чиновників та членів їхніх сімей задекларованим доходам;
 • забезпечення підвищення стипендій для студентів до рівня прожиткового мінімуму (не факт, що безкоштовне навчання взагалі буде збережено).

«Закликаю усіх українців обирати тих, хто забезпечить ефективні зміни негайно!»

Сьогодні більшість українців вже остерігається цих змін, але без них, певно, буде ще гірше, а так хоч є надія.

Мені особисто сподобалася передвиборча програма. Вона написана досить просто, чітко і грамотно. Щоправда, це більше програма політика, а не господарника. Нічого тут немає по самому округу і про будівництво/реконструкцію там конкретних інфраструктурних об’єктів, що, безперечно, Шинькович з Герегою можуть собі дозволити. Є цікаві ідеї стосовно земельних паїв селян.

Як на мене, передвиборчі програми Шиньковича і Лабазюка багато в чому схожі: багато патріотичних гасел, але мало конкретних намірів (особливо по округу). Якщо порівнювати за якісним наповненням із двома іншими передвиборчими програмами, які було аналізовано, я поставив би її на 2 місце:

 1. Передвиборча програма Сергія Мельника.
 2. Передвиборча програма Андрія Шиньковича.
 3. Передвиборча програма Сергія Лабазюка.

Далі буде…

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Директор "Центру нерухомості Романюка Олександра" Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua

Коментарів: 4

 1. З кожним разом пишеш все краще – молодець

 2. Да интересно бы поочитать прогармму самого автора, если бы он шел в парламент, а то критиковать все мастаки, а самому сделать слабо наверное…..

 3. Сабій герой майдану- несмішіть, бачив його героїзм, пив по чорному, а дял округу де я проживаю нічого не зробив…зовсім, а Шинькович, теж, нерозумію як пройшов, люди бачать стільки крові але за 150грн готів навіть колишнього единороса підтримати і що ми бачимо зараз, стало ще гірше, а всі шукають путлера винного ніхто крім нас в наших бідах не несе такої вини…Слава Україні!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.