Що взяти з нардепів від Хмельниччини? Частина 1 – Сергій Мельник

Робота Верховної Ради України 8-го скликання набирає обертів, кожного робочого дня реєструються якісь законопроекти. Чого ж варто чекати хмельничанам від народних депутатів, яких вони нещодавно обрали?

Чи не кожен нардеп під час виборчої кампанії щедро роздавав обіцянки, мало переймаючись можливістю реально їх виконати в майбутньому. Звичайно, важко зараз відслідкувати усі одіозні заяви політиків, але давайте хоча б зосередимося на офіційному документі, який кожен бажаючий може знайти на сайті ЦВК – передвиборчій програмі кандидата у народні депутати. Мабуть, жоден із нардепів не писав цю програму самостійно, але хоча б коригувати і затверджувати її мав обов’язково.

Вважаю, що кожен виборець просто зобов’язаний вимагати від свого народного обранця виконання хоча б половини того, що він обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Той факт, що більшість пунктів цих програм – «водичка» – вже проблема самих виборців. Очі бачили кого обирали.

Розпочинаю серію публікацій, де робитиму детальний та неупереджений аналіз передвиборчих програм депутатів ВРУ 8-го скликання від Хмельниччини.

Сергій Мельник

Одномандатний виборчий округ №187 – Мельник Сергій Іванович – самовисування. Член депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (парадокс). Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. З 2006 по 2014 рр. – Хмельницький міський голова.

Передвиборча програма складається з 4 розділів:

Найважливіші загальнодержавні напрями діяльності: збереження суверенітету і територіальної цілісності; інтеграція до Євросоюзу (а НАТО де?); зміцнення обороноздатності; законодавче забезпечення процедури імпічменту, відкликання депутатів, міських голів; забезпечення енергетичної безпеки; децентралізація влади.

Економічні перетворення: податкові пільги підприємствам, які інвестують у розвиток високотехнологічних виробництв; демонополізація економіки та ліквідація олігархічної моделі суспільних відносин (як?); скорочення кількості податків і зборів, зменшення податкового навантаження на заробітну плату; обмеження щодо проведення комплексних перевірок не частіше, ніж один раз на три роки; прийняття законопроектів, спрямованих на вирішення проблем переробки та утилізації сміття, стимулювання будівництва сміттєпереробних заводів (дуже актуально).

Соціальна політика: скасування спеціальних пенсій; заміна системи соціальних пільг на адресну державну соціальну допомогу. Все інше – «водичка».

Для територіальної громади міста Хмельницького (найважливіше та найконкретніше): запровадження загальноєвропейських стандартів організації місцевого управління; продовження будівництва водогону від с.Чернелівка до міста Хмельницького (чудово); будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів (чудово); прийняття державної програми з будівництва дитячих садочків (чудово); будівництво неонатального корпусу міської дитячої лікарні (чудово); Придбання 60-ти тролейбусів за рахунок Державної цільової програми розвитку міського електротранспорту на період до 2017 року (дуже чудово).

«Обіцяю самовіддано працювати на благо України та рідного міста, боронити справедливість, законність, дбати про добробут людей, як робив це все своє життя. Гарантую, що я не підведу своїх виборців та виправдаю їх довіру.»

Не підведи!

Загалом, передвиборча програма написана досить грамотно, але конкретні речі щедро розбавлені «водичкою». Здорово було б, якби Сергій Іванович посприяв будівництву у Хмельницькому сучасного сміттєпереробного заводу, дитячих садочків та нових корпусів лікарень. Хмельничани пишатимуться Мельником, якщо він через свій бюджетний комітет «проведе» виділення для міста 60 новеньких тролейбусів (і безкоштовний Wi-Fi у кожному з них).

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Директор "Центру нерухомості Романюка Олександра" Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua

Коментарів: 4

  1. Можу побажати успіхів Мельнику і не забувати перевиборчі обіцянки.

  2. Что за постановка вопроса?!! Патернализм продвигаеш, по сути обалванивание.
    Возьми его старые носки себе

  3. Саша Романюк, ти ж вроді призовного віку? шось підозріло тебе, політолог ти наш доморощений, всі хвилі призову оминають….

    • Такі политологи правдами та не правдами хочуть вмостити дупу у тепле чиновніче чи дупутатьське крісло, нічого не робити а добре жити.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.