Колишні керівники прокуратури і міліції Хмельницької області, яких було звільнено на підставі закону про очищення влади, оскаржують свої звільнення в судах.
У коментарі “Незалежному громадському порталу” екс-перший заступник прокурора області Руслан Мартиненко заявив, що вважає свою відставку неконституційною.
“Є індивудуальний принцип відповідальності. Тоді чому мене звільнили за колективну відповідальність? Мені закидають, що я працював в органах прокуратури при попередній владі. Виходить, що не потрібно було працювати. Надто огульний підхід. До того ж сам закон про очищення влади виписаний нікчемно. Зокрема, там зазначається, що люстрація відбувається у регіональних і територіальних прокуратурах. Насправді ж поділ зовсім інший: є Генеральна прокуратура, прокуратури областей, міст, Києва і Севастополя, районні і міжрайонні”, – пояснив він.
Мартиненко зауважив, що оскаржує свою люстрацію у суді іншої області. Розгляд справи запланований на грудень цього року.
“Мої інтереси представляє столична юридична компанія”, – сказав він.
Також, за даними “Незалежному громадському порталу”, до суду подався й звільнений заступник прокурора Хмельницької області Володимир Шевчук.
Екс-начальник Управління МВС України у Хмельницькій області Олександр Розізнаний судиться по справі люстрація у Хмельницькому окружному адміністративному суді. Позовна заява подана 21 листопада.
“Так зване очищення влади у моєму випадку застосоване з порушенням базових принципів: верховенства права, відкритості і прозорості, презумції невиновності. Грубо порушує мої конституційні права частина 2 статті 1 цього закону, в якій говориться, що з посад звільняються особи, котрі своїми рішеннями чи бездіяльністю, здійснювали заходи на узурпацію влади президента Віктора Януковича. Я жодними діями або бездіяльністю не сприяв узурпації влади Януковича”, – наголосив він.
Розізнаний звернув увагу на ще один суперечливий факт закону – його звільнили не з посади, а з органів внутрішніх справ.
“А це різні речі. Якщо звільнюють з посади, то повинні запропонувати інше місце роботи. Більше того мене звільнили у період, коли я перебував на лікарняному”, – зазначив він.
Колишній начальник обласної міліції додав, що розгляд його люстраційної справи запланований на 15 грудня.
Як відомо, своїх посад позбулися перший заступник прокурора Хмельницької області Руслан Мартиненко, заступник прокурора Хмельницької області Володимир Шевчук, начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області Ігор Люшенко, начальник Управління МВС України у Хмельницькій області Олександр Розізнаний, перший заступник начальника Управління МВС України в Хмельницькій області – начальник слідчого управління Сергій Ковальов, заступник начальника Управління МВС України в Хмельницькій області Володимир Усик.
Їх звільнено на підставі, передбачених Законом України “Про очищення влади” (пункт 7 – 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України) і заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.
Схожі матеріали:
- Хмельниччина за кількістю люстрованих осіб займає 14 місце в Україні – дослідження
- Симчишин приступив до люстрації людей Мельника-Чернилевського
- На Хмельниччині під люстрацію потрапляє 64 посадовця
- 52 посадовці Хмельницької ОДА вже пройшли люстрацію
- Комісія Мін’юсту перевірить, як Загородний почистив авгієві стайні