Пролюстровані силовики Хмельниччини в судах оскаржують свої звільнення

Колишні керівники прокуратури і міліції Хмельницької області, яких було звільнено на підставі закону про очищення влади, оскаржують свої звільнення в судах.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” екс-перший заступник прокурора області Руслан Мартиненко заявив, що вважає свою відставку неконституційною.

“Є індивудуальний принцип відповідальності. Тоді чому мене звільнили за колективну відповідальність? Мені закидають, що я працював в органах прокуратури при попередній владі. Виходить, що не потрібно було працювати. Надто огульний підхід. До того ж сам закон про очищення влади виписаний нікчемно. Зокрема, там зазначається, що люстрація відбувається у регіональних і територіальних прокуратурах. Насправді ж поділ зовсім інший: є Генеральна прокуратура, прокуратури областей, міст, Києва і Севастополя, районні і міжрайонні”, – пояснив він.

Фото tsn.ua

Фото tsn.ua

Мартиненко зауважив, що оскаржує свою люстрацію у суді іншої області. Розгляд справи запланований на грудень цього року.

“Мої інтереси представляє столична юридична компанія”, – сказав він.

Також, за даними “Незалежному громадському порталу”, до суду подався й звільнений заступник прокурора Хмельницької області Володимир Шевчук.

Екс-начальник Управління МВС України у Хмельницькій області Олександр Розізнаний судиться по справі люстрація у Хмельницькому окружному адміністративному суді. Позовна заява подана 21 листопада.

“Так зване очищення влади у моєму випадку застосоване з порушенням базових принципів: верховенства права, відкритості і прозорості, презумції невиновності. Грубо порушує мої конституційні права частина 2 статті 1 цього закону, в якій говориться, що з посад звільняються особи, котрі своїми рішеннями чи бездіяльністю, здійснювали заходи на узурпацію влади президента Віктора Януковича. Я жодними діями або бездіяльністю не сприяв узурпації влади Януковича”, – наголосив він.

Розізнаний звернув увагу на ще один суперечливий факт закону – його звільнили не з посади, а з органів внутрішніх справ.

“А це різні речі. Якщо звільнюють з посади, то повинні запропонувати інше місце роботи. Більше того мене звільнили у період, коли я перебував на лікарняному”, – зазначив він.

Колишній начальник обласної міліції додав, що розгляд його люстраційної справи запланований на 15 грудня.

Як відомо, своїх посад позбулися перший заступник прокурора Хмельницької області Руслан Мартиненко, заступник прокурора Хмельницької області Володимир Шевчук, начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області Ігор Люшенко, начальник Управління МВС України у Хмельницькій області Олександр Розізнаний, перший заступник начальника Управління МВС України в Хмельницькій області – начальник слідчого управління Сергій Ковальов, заступник начальника Управління МВС України в Хмельницькій області Володимир Усик.

Їх звільнено на підставі, передбачених Законом України “Про очищення влади” (пункт 7 – 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України) і заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. Тоді на **** таку люстрацію, якщо маєш бабло – (чесно) на хабарях зароблені – будеш далі їх брати…

 2. Я підтримую Розізнаного, з ним неправильно поступили.

 3. Закон – фуфло! Якщо винен в чомусь то має бути відповідне рішення суду, тоді хай звільняють. А то виходить що людина винна тільки в тому, що не втой час, не в тому місці була призначена. Треба люстрацію публічну, щоб люди сказали своє ФЕ люстрованому, а не якийсь странний Закон все рішав.

 4. Закон дійсно суперечить Конституції України, у чому безпосередньо провина цих керівників? Чи просто необхідно звільнити керівні посади, щоб на них призначити своїх маріонеток? І чи будуть вони професіоналами, чи просто будуть виконувати політичні замовлення???

 5. Я коли почув про Розізнаного, був шокований. Може хтось не знає як він прийшов на посаду то я розкажу. Розізнаний один з перших пройшов конкурс на цю посаду. В конкурсі приймали участь 5 офіцерів. Соболєв провів люстрацію Розізнаного в Хмельницькому і одобрив його кандидатуру перед представниками громадських організацій області. Обласна Рада Майдану одобрила і підтримала його кандидатуру і після цього його звільняють, плюнувши на громаду, не взявши до уваги думку громади, не зважаючи на те, що ні одна гуманітарна допомога в зону АТО не обійшлася без участі Розізнаного. Покажіть мені хто з начальників управлінь був зоні бойових дій більше, ніж Розізнаний, і після цього взяти і звільнити. Це зневага до Майдану, до громади.

 6. У нього була така посада,що він повинен був бути в АТО з перших днів,але дуже важкою працею заробив величезні маєтки і шикарні тачки. Будинок повна чаша. Мало того,розійшовшись з першою дружиною лишив ій стільки,що і не снилося,а собі на другий день купив все. Так що давайте помовчимо. А коли в обозі працював,ой як багато всього було.

 7. напевне дузі сидять і захищають свого,чого він не думає про рядового міліціонера який працює за 1500тис. гр. іщоб получити отпускні,оздоровчі тре відати половину,чому в хмельницькому по всій україні в структурі МВС зарплата найменша це крім начальничків ,а в АТО приїхав і поїхав таких багато а на передову а не в штабі відмітився і додому такі й учасників получать і землю а ті шо воювали дійсно,просто смішно коли судитись починають ганьба

 8. Стебло весь час їздить . Напевне побільше,ніж Розізнаний. Це людина вирішує,що вона повинна робити.Може теж заради піару?

 9. Петро, а що надавив колись на мозоль Розізнаний? У тебе самого рило в пуху. Його звільнили, а тебе “люструють” чи по закону, чи по справедливості. Невідомо, що краще…

 10. Розізнаний – бізнессмен в пагонах, то хай тепер в бізнесі доведе свою здатність.

 11. Закон не досконалий,от і судяться. І правильно роблять!

 12. Це дуже вірно, що впровадили закон про люстрацію. Хоча він не ідеальний, як і будь який закон в нашій державі, але дуже потрібний. Адже набридло свавілля олігархів, “”куплених офіцерів”” та інших чиновників. Які привикли жити на широку ногу та начхали на простий люд з висоти своїх маєтків, статків та запитів. За що повинні платити ми, прості, рядові УКРАЇНЦІ.
  Перш за все треба чистити систему МВС, а особливо Хмельницьку область. Правду написала “Проста людина”, за побори та будь які фінансові виплати. Риба починає гнити з голови, тому вірно, що зняли Розізнаного, Ковальова та Усика. Але це крапля в морі. Всі корупційні схеми продовжують жити та процвітати, завдяки начальникам відділів та їх заступникам, які залишилися та поки немає нового керівництва “куш” ділять між собою. Я вважаю треба зняти всіх начальників структурних підрозділів та їх заступників. В управлінні є кому працювати, молодих перспективних багато.

 13. л-т милиции Хаустов П.В.из Чемеровец написал заявление прокурору Хмельн.обл.о корупции нач.милиции Бродюка В.(перевели в г.Кам-Подольский.)зама Лыськова м-ра Свидера (подолжают службу там же) Прокуратура заявление передала внутреней безпеке УМВС Хмельницкой обл.по решению которой л-та Хаустова П.В.”за дискридитацию воинского звания”-уволили.Подписал-Розизнаный.Мне Розизнаный обещал почистить райотдел-вышло наоборот.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.