Нові патрулі, створені з працівників ДАІ та ППС вже працюють у Хмельницькому. У кожному екіпажу буде 2 представника ППС та інспектор ДАІ. Місто розбили на шість секторів, в кожному з яких чергуватиме один з таких екіпажів.
Про це сьогодні на прес-конференції у Хмельницькому розповів заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.
За його словами, Їх обов’язком буде повністю забезпечити безпеку громадян у цьому районі, в тому числі на дорогах. Завдяки GPS-навігаторам місцезнаходження машин буде відображатись у черговій частині. Це повинно пришвидшити виїзд міліціонерів на виклики. Всі члени екіпажу матимуть однакові права.
Яровий зауважив, що в експерименті задіяно 53 співробітника міліції: 20 від ДАІ і 33 – від ППС. Вони патрулюватимуть місто на 12 автівках “Toyota prius”, котрі спеціально доставили у Хмельницький. Найближчим часом машини обладнають радарами, відеореєстраторами, приладами для вимірювання рівня алкоголю в крові.
До нового року експеримент фінансуватимуть за рахунок перерозподілу коштів і технічних засобів всередині МВС. А з 1 січня необхідні кошти закладуть в держбюджет. Обсяг необхідного фінансування ще рахують.
Сама служба ДАІ Хмельницького, як запевнив Сергій Яровий, не буде ліквідована. Ті 5 її працівників, котрі не увійшли в нові екіпажі, будуть займатись документами та вести слідчі дії.
Нагадаємо, що Хмельницький став першим містом, в якому розпочато експеримент з реформування ДАЇ. Підготовчий етап проходив з 1 по 23 листопада. Практичний розпочався 24 листопада і триватиме до 22 лютого. З 23 по 28 лютого в міністерстві МВС підіб’ють підсумки експерименту, після чого він, швидше за все, буде поширений на інші міста України.
Схожі матеріали:
- Для продовження експерименту хмельницького ДАІ не вистачає пального – Птащук
- Василь Птащук: “Експеримент хмельницького ДАІ показав зменшення вуличної злочинності”
- У Хмельницькому об’єднена патрульна служба приступила до цілодобового чергування вулиць
- Експеримент ДАІ: хмельницькі міліціонери обіцяють не гонитися за протоколами
- Експеримент хмельницького ДАІ: як виховати універсального правоохоронця