Теплопостачальні підприємства Хмельницької області восени зменшили споживання природного газу приблизно на 36%.
Про це повідомив перший заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Симчишин.
Він зазначив, що за рахунок економії у серпні цього року зменшено споживання природного газу на 30% до фактичного споживання за відповідний період минулого року, у вересні – 35,6 %, у жовтні – 36,2%, у І декаді листопада – 264,1 тис.куб.м.
«Заходи Антикризового енергетичного штабу показали свою ефективність. Ми вклалися у визначені Кабміном ліміти і навіть заощадили понад норму», – зазначив високопосадовець.
Із запланованих заходів зі скорочення споживання природного газу (технічних заходів та заходів з переведення на альтернативні види палива) уже реалізовано 94,6%.
Крім того, за рахунок 16,8 млн. грн. коштів обласного бюджету на об’єктах соціальної сфери буде введено в експлуатацію 42 твердопаливних котли.
«На разі стоїть завдання освоїти 15,2 мільйона гривень, виділених з державного бюджету, які ми виключно направили в комунальну теплоенергетику на впровадження енергозберігаючих заходів, встановлення твердопаливних котлів, електрокотлів та інше», – зауважив Симчишин.
Уже підготовлено 21 проект, реалізація яких передбачає встановлення 38 котлів на твердому паливі, 4 електрокотли та 4 геліосистеми, що має забезпечити заміщення 6,5 млн. куб. м природного газу, а економічний ефект від впровадження становитиме 8,8 млн.грн. на рік.
Разом з тим, Хмельницька область отримала з державного бюджету субвенцію у розмірі 206,5 млн. грн на погашення різниці в тарифах. Ця сума уже освоєна на проведення взаєморозрахунків за рахунок коштів субвенції укладено 63 договори з НАК «Нафтогаз України».
Схожі матеріали:
- Хмельницьке протезно-ортопедичне підприємство купило газ по 31 грн за куб
- Після газового “переполоху” бюджетники Хмельниччини знайшли спосіб, як купити дешевше блакитне паливо
- На Хмельниччині оголошено надзвичайну ситуацію через припинення газопостачання школам та лікарням
- Кредити під заставу котельні. У Хмельницькому теплопостачальні підприємства пішли до банків, щоб купити газ для населення
- На Хмельниччині борги за газ становлять майже 250 млн. грн. Газовики пішли судитися