Депутати Хмельницької міської ради мають намір надати дозвіл на отримання банківських кредитів для обох теплопостачальних підприємств міста – «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-західні тепломережі».
Про це повідомив заступник міського голови Василь Новачок в інтерв’ю “Суспільному”.
За його словами, до 30 жовтня підприємства теплокомуненерго повинні заплатити за весь газ, який споживатимуть в листопаді. Відповідно, в листопаді люди отримають тепло, але розрахуються за цю послугу, у кращому випадку, в середині грудня. А дехто може і до кінця грудня, а дехто і в січні ще буде розраховуватися. І так виникають величезні касові розриви.
“Газ дуже дорогий, і ми розуміємо, що це десятки мільйонів гривень. Тому, власне, ми й почали ту роботу з державними банками. Наразі працюємо з «Укргазбанком», і, нібито, все йде до того, що ми зможемо заключити ці угоди. Що це означає? Що у нас буде можливість кредитних коштів в розмірі для «Хмельницьктеплокомуненерго» 50 мільйонів, для «Південно-західних мереж» на рівні 20 мільйонів гривень. І за тої умови, що нам треба будуть гроші терміново заплатити за газ, для того, щоб наші теплопостачальні підприємства не обрізали від газопостачання, ми звідти будемо брати гроші. Буде можливість їх повернути – повернемо. Але мова йде про те, що основний початок активного гасіння кредиту – це березень-квітень-травень. По суті, вже по завершенню опалювального сезону, коли люди вже розрахуються за те тепло, яке спожили взимку. Це в тому ідеальному випадку, що всі розрахуються”, – пояснив Новачок.
Розраховуватися за кредит місто буде в межах дії кредитного договору, запевняє заступник міського голови. Додає: за взятий кредит теплопостачальні підприємства міста обов’язково мають розрахуватися до травня, і розрахуються, іншого варіанту у них немає.
“Але кредит – це ще й відсотки, і якщо будуть якісь вільні обігові кошти, дай Бог, у підприємства, то вони, до прикладу, в жовтні взяли кредит чи в листопаді, з’явилися кошти в грудні – його погасили. А те, що його обов’язково доведеться погасити до травня – це не обговорюється, адже там застава. І застава – це майно. До прикладу, «Хмельницьктеплокомуненерго» заставило котельню на Зарічанській, 32. Тобто мова не може йти про те, щоб не віддати. І погасити кредит мають самі теплопостачальні підприємства”, – наголосив заступник мера.
Як писав НГП, 23 вересня виконавчий комітет затвердив нові тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго».
Підвищення тарифів торкнулося бюджетних установ (замість 1,6 тис. грн/Гкал з ПДВ їм рахуватимуть по 3,4 тис. грн/Гкал з ПДВ), інших споживачів (крім населення) – 3,6 тис. грн/Гкал з ПДВ проти 1,7 тис. грн/Гкал з ПДВ, релігійних організацій – 3,6 тис. грн/Гкал з ПДВ проти 1,8 тис. грн/Гкал з ПДВ.
Аналогічно місцеві керманичі повелись із розцінками на гарячу воду: зокрема, куб води для бюджетників вартуватиме 165,22 грн проти 86 грн. Вказані зміни набули чинності з 1 жовтня.
“На збільшення тарифів вплинуло значне здорожчання природного газу. Якщо у серпні для бюджетних установ та організацій газ коштував 11 тис. грн за тисячу кубометрів, то у вересні це становило 17,2 тис. грн за тисячу кубометрів. На жовтень ціна зафіксувалася на позначці 25 тис. грн за тисячу кубів. Якщо не коригуватимемо тариф, то взагалі пропадемо. Тим паче, що наш тариф на понад 80% складається з природного газу. Тому підняття тарифу – це вимушений крок. До слова, у новому тарифі на гарячу воду для бюджетних установ (165,22 грн) закладено газ по 17 грн/куб. м. А в старому газ вартував 6,5 грн/куб. м. Відчуваєте різницю?» – так пояснив ситуацію директор міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій.”
Схожі матеріали:
- Хмельницьке протезно-ортопедичне підприємство купило газ по 31 грн за куб
- Після газового “переполоху” бюджетники Хмельниччини знайшли спосіб, як купити дешевше блакитне паливо
- На Хмельниччині оголошено надзвичайну ситуацію через припинення газопостачання школам та лікарням
- На Хмельниччині борги за газ становлять майже 250 млн. грн. Газовики пішли судитися
- Здорожчання газу для хмельничан перенесли на місяць