“Військові доктрини” мажоритарників Хмельниччини. Частина 2

Пам’ятаєте, як під час позачергових президентських виборів, один із кандидатів обіцяв зупинити війну? Минуло п’ять місяців, а ескалація конфлікту продовжується. На совісті Генштабу і Міноборони сотні смертей українських солдатів, яких вчасно не було відведено з “котла”. Найвища людська цінність — життя — перетворилася на розмінну монету для халатних генералів і воєначальників.

Кандидати у народні депутати в одномандатних округах Хмельниччини і собі не соромляться давати обіцянки електорату, які, у найкоротшій перспективі, нереально виконати. Лохотрон запущений заради красного слівця і, безумовно, такого бажаного місця під сонцем.

Ми продовжуємо вивчати передвиборчі програми мажоритарників області, які пропагують якнайшвидше припинення війни, а українське військо мріють бачити до зубів воєнізованим. Перша частина публікації тут – https://ngp-ua.info/2014/09/16796 

Фото vidomosti-ua.com

Фото vidomosti-ua.com

Віктор Бондар

Нинішній нардеп Віктор Бондар, який не приховував приналежності до групи Льовочкіна-Фірташа і пропискою у фракції Партії регіонів, сьогодні повторно висунувся у 191 виборчому окрузі (місто Старокостянтинів, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський райони).

Віктор Васильович хоче сподобатися електорату риторикою часу: це децентралізація влади, запровадження реформування судочинної і правоохоронної систем, забезпечення державних кредитів на житло для молодих сімей на 30 років під 1% річних (і це в країні, де офіційна інфляція доходить до 20%, а депозитні ставки комерційних банків коливаються в межах 25% річних! — Авт.) тощо.

Для армії у програмі Бондаря відведено почесне місце. Він пропонує спрямувати у 5-річний термін на програму переозброєння і забезпечення армії 50 млрд. грн. та передбачити окремим законом подальше фінансування армії на рівні до 5% ВВП країни щорічно; підняти за 5 років рівень заробітної плати військовослужбовців до 70% від рівня країн НАТО; ліквідувати черги на житло для військовослужбовців; забезпечити соціальний захист воїнів-інтернаціоналістів, військових пенсіонерів, воїнів АТО та їх сімей.

Хто більш-менш розуміється в економічних процесах в Україні, може зробити висновок: ініціативи Бондаря — це смачна жувальна цукерка, яку досить тривалий час слід розжовувати. Простіше кажучи, реальним до виконання є останній пункт про забезпечення соціального захисту воїнів АТО, але це виключно прерогатива уряду.

Діючі мери і колишній

Міські голови від “Батьківщини” Сергій Мельник і Микола Мельничук, які самостійно подалися на вибори, відвели мінімальний арсенал агітації на військову тематику.

Так, хмельницький мер хоче бачити зміцнення обороноздатності країни шляхом створення боєздатної та високотехнологічної армії. Міський голова Старокостянтинова виступає за створення професійної армії з достатнім фінансовим забезпеченням, найсучаснішим озброєнням та військовою технікою, достойною заробітною платою та соціальним захистом військовослужбовців.

Також Мельничук наголошує на інтеграції України у військовий блок НАТО і отримання в найближчий час плану дій щодо членства в НАТО.

Колишній градоначальник Кам’янця-Подільського і кандидат у нардепи у 193 окрузі Олександр Мазурчак пішов більш конкретним шляхом. У його передвиборчій програмі є пункт: “Повернути місту вище військово-інженерне командне училище”.

Ради справедливості зазначимо, що такі спроби вже робилися Кам’янець-Подільською міською радою. На початку літа цього року вона двічі зверталася до Міністерства оборони з проханням переглянути можливість відновлення військового закладу в місті. Однак отримала у відповідь відмову через брак фінансування. Це при тому, що тодішній Міністр Оборони Михайло Коваль був випускником Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища і не зумів або не хотів вирішити це питання позитивно.

Олександр Буханевич

Один із помаранчевих губернаторів Хмельниччини Олександр Буханевич знову, як у 2012 році, випробовує долю у 189 виборчому окрузі (місто Нетішин, Білогірський, Ізяславський, Красилівський, Теофіпольський райони). Тепер написав власну “військову доктрину”. Він виступає за реформування війська шляхом внесення змін до законів про державну службу, про матеріальне забезпечення особового складу збройних формувань в Україні, про зміну законодавства України що регулює статус учасників бойових дій і ухвалення нової редакції Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

— Наші бійці і їх родини не повинні страждати через недолугість законів. Кожна людина, яка може бути мобілізована, попередньо має проходити регулярні навчання, забезпечуватись усім необхідним, та бути застрахованою на всі випадки за рахунок держави, — висловив претензії пан Буханевич до образної влади.

Аграрне лобі

У 189 окрузі йдуть двоє представників аграрного сектора: генеральний директор ТОВ НВА “Перлина Поділля” (Білогірський район) Сергій Іващук і начальник відділу інформаційної та соціальної політики, корпорація “Сварог Вест Груп” (Шепетівка) Тетяна Василик.

Перший обмежився загальними пропозиціями щодо “підвищення боєздатності збройних сил, як мобільного, ефективного, сучасно озброєного військового формування, збудованого на принципах фаховості, патріотизму й високих моральних якостей і належного матеріального забезпечення”. Іващук також поставив перед собою завдання забезпечити повагу та гідне життя учасникам військових дій, зокрема, учасникам АТО.

У пані Василик передвиборча програма складається з пронатівських ідеологем: здійснити інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО; на основі членства розробити комплекс дієвих заходів для врегулювання збройного конфлікту та припинення військових дій на території України; гарантувати безпеку кожного громадянина шляхом створення професійної армії та її належного матеріально-технічного забезпечення.

Що цікаво: поява пані Василик у 189 окрузі, яка ще до всього очолює благодійний фонд нардепа Сергія Буряка “Зміцнення громад”, є своєрідною розвідкою “нових територій”. Один із останніх її постів у “Фейсбуці” стосується грантових коштів від Фонду на благоустрій багатоквартирних будинків та прибудинкових територій Нетішина. Яка випадковість: вибори до хати — гості з грошима на порозі!

Чисто Ляшко

На Хмельниччині балотується місцевий “ляшко” Анатолій Артемчук. Це не жарт, оскільки Анатолій Володимирович всерйоз мав намір вскочити у партію Ляшка, але не склалося. Його передвиборча програма, здебільшого, побудована на популізмі. Чого варті першочергові завдання кандидата? “Робити все для того, щоб закінчились бойові дії в Україні; боротися з соціальною незахищеністю населення; боротися з безробіттям; робити все для того, щоб українці стали багатшими, а ціни меншими”…

Як доводить новітня історія України, “живучість” таких політиків — мінімальна. “Кайф” у населення виходить швидко, як тільки-но змінюється політична ситуація.

Віталій Тараненко.

Далі буде.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 6

  1. Біда нашого суспільства в тому, що воно (вони, люди) беруть до уваги ось такі слова ось таких “писак”…
    Шановний авторе, а Ви може б перед тим як поливати всіх лайном, може якось запропонували б альтернативу? Бо казати: “Він – дебіл!” – багато розуму не треба! Зробіть щось корисне і скажіть: “Я зробив, а він не може, бо не вміє! Він – дебіл” Ось тоді Ви будете праві. А так… Сильно схоже на “заказуху”.

  2. На переконання сьогодення варта дати спробу потрапити до ВРУ новим обличчям (я, особисто за Буханевича О.М.),а потім по їх діях і судити про них…)

    • За кого, за Буханевича??? За того хабарника і розпусника, якого вигнали з Острозької академії за приставання до студенток? Не робіть рекламу для нього, ми йому тут в Нетішині самі дамо оцінку

  3. Що хочу Вам мої шановні сказати. Люди (а точніше – “особи” – я їх так називаю), які були та більшість залишились (нажаль) при так званій “владі” на теплих посадах просто сплять і бачать себе в тому завітному будиночку під куполом в центрі Києва. Однак мої любі кандидати хочеться Вам нагадати, що це не 2012 рік та в країні, я та не тільки я сподіваюсь щось таки змінилось і Вам не так просто буде підкупити, обманути, наобіцяти золоті гори виборцям. Тому на мою думку необхідно дати шанс молодим, успішним політикам (зауважу політикам, а не бізнесменам, олігархам). Тому робіть свій вибір правильно щоб через декілька, можливо місяців чи навіть років не повторились події які вже всі ми пережили. Тому потрібно обирати достойних. Підтримую попереднього дописувача…

  4. а шо то за ляшковець такий??? ніхто його не знає…

  5. ООО! Я може читав погано, а чого тут про лабазюка ничого не пишуть????? Бо ж таке враження що НГП тільки на чорнусі про лабазюка гроші заробляє ))))))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.