“Військові доктрини” мажоритарників Хмельниччини. Частина 1

Увесь у чорному і темні окуляри сидять на носі, наче у Сільвестера Сталлоне. Кожен його приїзд у зону Антитерористичної операції, що триває на сході України, супроводжується скандалами і фіксується телекамерами. Він допитував напівголих луганських сепаратистів, морально стьобався з в. о. міського голови Словянська Самсонова. Він вихвалявся, що у нього є цілий батальйон, який воює проти сепаратистів і російських найманців. Це народний депутат Олег Ляшко. І таких, як він, котрі використовують тему війни для власного піару, — багато.

Нинішні позачергові парламентські вибори в Україні відбуваються у непростих політичних і економічних умовах. Російська агресія, обвал курсу гривні, гуманітарна катастрофа на Донбасі, сотні загиблих українських воїнів — все це, як не звучить аморально і цинічно, є зручною політичною зброєю кандидатів до Верховної Ради. Як кажуть, кому війна, а кому мати рідна.

Синдром “Ляшка” небезпечний тим, що є велика ймовірність зворотної реакції виборців: замість позитивного іміджу, мовляв, я ж направив не одну машину гуманітарної допомоги і бронежилетів в АТО, кандидат у нардепи одержить вороже ставлення, яке буде пов’язане з недоречністю та нетактовністю його поведінки. Адже, крім нардепів-“вояків”, є ряд волонтерських організацій, які безкорисливо роблять добрі справи для української армії, без зайвого галасу збираючи необхідні речі і допомогу в зону АТО.

“Незалежний громадський портал” пропонує цикл передвиборчих обіцянок мажоритаників від Хмельниччини, котрі будують свою кампанію, здебільшого, на військовій тематиці. При цьому, забуваючи, що місія парламентаря не переплітається з парафією Міністерства оборони України. 

Сергій Лабазюк

Наймілітарнішим виглядає образ кандидата у нардепи у 188 виборчому окрузі і діючого нардепа Сергія Лабазюка. Якщо на минулих виборах Сергій Петрович, переважно, зводив дитячі майданчики і веселив громаду “халявним” приїздом зірок шоу-бізнесу, то тепер все по-іншому. Війна внесла суттєві корективи. Сьогодні Лабазюка часто можна помітити у одязі кольору “хакі”: то він проводить нараду з вояками у зоні АТО, то фотографується на фоні бронетехніки. Про його візити у Донецьку або Луганську областей справно сповіщають два підконтрольні місцеві канали.

Фото з "Фейсбуку" Лабазюка

Фото з “Фейсбуку” Лабазюка

Для Лабазюка потрапляння до нового парламенту, як кров з носа. Адже є купа нереалізованих справ на кшталт дорожніх тендерів. Тому передвиборчу програму кандидата у народні депутати Сергія Лабазюка може сміливо брати на олівець навіть Міністр Оборони Гелетей.

Чого тільки варті такі красномовні пункти його програми: “Зобов’язаюсь: 1) Домогтися пріоритетного фінансування збройних сил України для закупівлі найновішого військового обладнання та засобів спец захисту; 2) Сприяти спрощенню системи державних закупівель для Збройних сил України з метою пришвидшення процесу технічного переоснащення армії; 3) Створити умови для проведення потужних наступальних військових дій, допоки останній російський військовий не залишить територію України; 4) Боротися за повернення до складу України тимчасово окупованих територій, зокрема, Криму; 5) Надати достойний соціальний захист учасникам бойових дій в зоні АТО, який включатиме в себе безкоштовне якісне лікування, комунальні пільги, соціальну та психологічну допомоги”.

Не забув Лабазюк дати виборчу обіцянку й волонтерам, котрі не меншу лепту, ніж політики, вносять у допомогу українській армії. Кандидат пропонує “надати волонтерським групам пільгові умови діяльності та забезпечити їм режим всебічного сприяння”.

Окремо Лабазюк просуває ідею, яку “поцупив” в уряду Яценюка — скасувати позаблоковий статус України. Сергій Петрович за це і хоче “домогтися вступу держави (України — НГП) до військово-політичного блоку НАТО заради безпеки наших кордонів у майбутньому”.

По-справжньому революційним виглядає у Лабазюка пункт передвиборчої програми: “Внести до порядку денного засідання парламенту питання про запровадження надзвичайного стану в Україні. Це дозволить нам мобілізувати усі зусилля на боротьбу з ворогом та здобути перемогу”.

Юрій Крутенчук

Цей 33-річний кандидат, який також балотується у 188 окрузі, є представником аграрного сектору. Пан Крутенчук очолює філію Публічного акціонерного товариства “Державна продовольчо-зернова корпорація України” “Богданівецький комбінат хлібопродуктів”.

Передвиборча програма Крутенчука називається “Хмельниччина — Колос України!” Але у самій текстівці роль сільському господарству відведена мінімальна: одним реченням сказано про залучення інвестицій у сільське господарство, розвиток інфраструктури та виробництва!

Натомість темі війни присвячений окремий розділ “Досягнення миру: здобуття справедливості через перемогу”. Крутенчук, у разі перемоги на виборах, обіцяє збільшити фінансування Збройних сил України, забезпечити найсучаснішими озброєнням та військовою технікою; надати соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей (гідне грошове, медичне та пенсійне забезпечення, забезпечення житлом); і визнати заслуги перед державою.

Сергій Процюк

Це “зальотний” на Хмельниччину мажоритарник з Києва, який працює підприємцем. У програмі Процюка для виборців говориться: “Україна повинна стати нейтральною державою, яка не входитиме до жодних військових блоків. Тут підійдуть приклади розвинених Австрії, Швейцарії. Але водночас в Україні обов’язково має бути своя армія — хоч і нечисленна, але високотехнічна, мобільна, дієва, здатна захищати свою землю!”

Загалом, за задумом Сергія Михайловича, Україна має стати “Швейцарією Східної Європи” і створити значну міжнародну банківську систему гарантій для капіталу.

Олег Лукашук

Один із “аксакалів” Верховної Ради, мажоритарник із Хмельницького Олег Лукашук ще за довго до оголошення дочасних парламентських виборів відчув вітер перемін. Будучи обраним у 2012 році по 187 виборчому окрузі від ВО “Батьківщина”, Олег Григорович на початку серпня цього року запустив між хмельничан агітаційний буклет, в якому від А до Я розписана допомога в зону АТО. Доставка агітпродукції відбувалася адресно — безпосередньо до осель виборців.

DSC_0022

Червоною лінією в Лукашука загальна сума наданої допомоги — це близько 700 тисяч гривень. Про філантропію нардепа в буклеті заговорили всі: від батька військовослужбовця до ректора хмельницької прикордонної академії Валерія Райка. “Народний депутат України Олег Лукашук — це людина, яку не треба шукати. Він сам нас знаходить, сам пропонує допомогу, яка включає продукти, спорядження самозахисту, зокрема, бронежилети”, — визнав Райко.

Щоправда, на останньому партійному з’їзді Лукашука включили до прохідної частини партійних списків ВО “Батьківщина”. Замість нього по 187-ому піде діючий міський голова Хмельницького Сергій Мельник. Цікаво, чи не з мілітаристичною передвиборчою програмою?

Віталій Тараненко.

Далі буде.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 32

 1. Так он что? автор за бабки пишет он куплен Колищаком кто платит тот и музыку заказывает а вы что незнали? автору сначала Свобода зарплату платила(сейчас видать денег нет) вот он Кольгоферам и Клищаку продался ..
  это факт

 2. а що? йе заборонено?? йому бути хмельничанином?

 3. округ то не тільки Волочись охватує… а й Хмельницький район з частиною Хмельницього от тому й Хмельничанином став
  це я думаю не варто критики

 4. Я вот почитала что тут было раньше..ужас !!Столько грязи льётся!!мужики вы что ?? сума посходили а автор?? ну зачем вы льёте грязь на людей?? что всё в деньгах??

  Пусть люди помогают чем могут! ведь они имеют больше возможностей и материальных и ресурсных. Если Лабазюк может помочь пусть помогает и он я заметила делает это успешно, в отличии от Лукашука, который людей за людей не считает, а моя мать имела опыт общения с подобным как тут сказали “хряком”, да свинья и есть!!! зажрался, еле дышит,еле ходит а руки тянуться чтоб украсть ещё, мало ему, ему плевать на народ,пенсионеров, инвалидов, он занят только личными интересами а сынок его хамло!такой же как и отец

 5. Насправді хто заказам цю статю немає значення. Я рахую піаритись на цьому не тільк аморально, а і огидно. Якщо ти допоміг комусь – то це повинен знати той кому ти допоміг. І більше ніхто!
  Багато простих людей, волонтерів, родичів, друзів помогають нашим бійцям. І про них ніхто нічого не знає. Честь їм і хвала! Це справді безкорисна допомога! А не так допоможу – щоб всі знали. Це допомогою не рахується – це банальна реклама. Реклама на “крові”.

 6. дістали ви вже з тим піаром. Лабазюк окрім АТО допомагає усюди!!!! і я від вдячності готовий сам ходити і всім розповідати про допомогу, щоб всі люди знали, Бо до нього, ми свого депутата за всю каденцію ніразу в очі не бачили. Канечно, зараз вибори, іздять пилососи від Колящака придлагають, а де ти був , коли землі району деребанились ? де дівся , як вибори закінчились ? чи знов зара почне на Почаїв і фонтани возити.

  • Так говорять тільки піарщики Лабазюка, або вже зовсім темні люди. А де ці гроші Лабазюк взяв??? В нас з вами вкрав!!! Тут і роздеребанені землі і ці дороги і голосування, за які йому так щедро платили Риги.

 7. коліщак – ХУ..ЛО!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.