Доля кам’янецького військового інституту може найближчим часом вирішитися – Документ

Відомий на всю Україну та колишній Радянський союз Кам’янець-Подільський військово-інженерний інститут може відродитися після прийняття нової Воєнної доктрини України.

Як передає кореспондент НГП, за останні два місяці Кам’янець-Подільська міська рада двічі зверталася до Міністерства оборони з проханням переглянути можливість відновлення військового закладу в місті.

Перша відповідь була негативною: “Коштів немає, наразі не доцільно, дякуємо за звернення”. А ось за декілька тижнів риторика відомства дещо змінилась.

“Зазначені у зверненні питання є слушними і нагальними для Збройних Сил України. На даний час, у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗСУ триває робота з розроблення Державної програми розвитку ЗСУ, в якій зокрема визначаються погляди на розвиток інженерного забезпечення”, – йдеться у відповіді Міноборони.

Фото Дмитра Шеремети

Фото Дмитра Шеремети

Також в тексті вказується можливість створення на базі існуючих військових частин гарнізону – “Центру інженерного забезпечення або інженерної бригад, які будуть в змозі виконувати, як бойові завдання інженерного забезпечення, так і проводити підготовку відповідних фахівців”.

За коментарем “Незалежний громадський портал” звернувся до фахівця військової справи, екс-начальника факультету військової підготовки , а нині завідувача кафедри військової підготовки офіцерів запасу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка полковника запасу Сергія Мальченка.

“Місто історично пов’язане з війковим училищем, тому робота над його відновленням не припинялась. Зараз за підтримки міської влади, депутатського корпусу та громади міста ми знову підняли це питання на найвищому рівні, адже базовий підрозділ залишився – це кафедра військової підготовки КПНУ ім. І.Огієнка. Таким чином викладацький склад залишився на місці, база навчального корпусу та необхідна техніка для навчання знаходиться в належному стані. В новій Воєнній доктрині буде вказано чисельний склад інженерних військ. Саме на цьому етапі можна буде казати в якому форматі працювати над поверненням нашого навчального закладу”, – сказав він.

“Якщо збільшення чисельності інженерів буде, адже вже планується відродити розформовані частини інженерних військ про що вже заявив в.о. міністра оборони генерал-полковник Михайло Коваль, тоді буде більша потреба в фахівцях здатних до виконання інженерних задач. Тож якщо чисельності збільшиться, тоді буде доцільно вести розмову про повернення факультету військової підготовки, якщо нічого не зміниться, то до кафедри військової підготовки достатньо добавити взвод курсантів для підготовки не лише офіцерів запасу, як це зараз є, а й військовослужбовців, що відразу служитимуть в ЗСУ в статусі лейтенантів”, – зазначив полковник запасу Сергій Мальченко.

“Кам’янець є кузнею інженерних військ: ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, солдати, що проходили строкову службу, коледж, де готували сержантів за “натівськими” стандартами і останній пункт – підготовка факультетом лейтенантів. Саме тому ми вважаємо доцільними повернути військово-інженерний інститут”, – резюмував він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Ось як Порошенковий Прус відстоює навчальні заклади області

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.