“Силова” люстрація по-хмельницьки: Гончар не вважає це демократією

Голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар вибачився за “силову” люстарцію у кабінеті губернатора Хмельниччини Леоніда Пруса, що відбулася 5 травня.

Це сталося під час сьогоднішньої зустрічі з представниками профспілкових комітетів працівників освіти і науки області, передає прес-служба облради.

Гончар погодився з позицією освітян і, в свою чергу, вибачився за дії деяких активістів Майдану і Самооборони, які представились членами ВО “Свобода”. Голова обласної ради переконаний, що такі “силові люстрації” дескредитують в першу чергу нову владу і грають на руку противникам побудови правової європейської України.

“Подібні акції силового примусу написання заяви про звільнення не можуть мати місце в демократичному цивілізованому суспільстві”, – вважає Іван Гончар.

Водночас, голова ради з розумінням ставиться до таких різких та категоричних дій активістів. Він висловив незадоволення діяльністю керівника Департаменту освіти та науки ОДА Віктора Очеретняка.

Сказав, що наразі є чимало звернень до голови ради вчителів та керівників навчальних закладів області щодо утисків чи примусового вступу освітян до Партії регіонів.

Як писав НГП, близько сорока активістів хмельницької Ради “Майдан” і місцевої самооборони викликали на губернаторський “килим” чиновників, котрі призначалися регіоналом Василем Ядухою і до цього часу продовжують працювати.

Зокрема, у робочому кабінету голови ОДА Леоніда Пруса побували директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Очеретянко, генеральний директор ХОДТРК “Поділля-центр” Олена Павлюк і аграрний заступник Пруса Володимир Кальніченко. Всі троє на вимогу громади написали заяви на звільнення із займаних посад. Але потім відкликали їх.

Головний міліціянт Хмельницького Василь Птащук назвав фізичні дії люстраторів проти чиновників “проявом демократії”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 29

  1. суровые времена требуют суровых решений…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.