Кінець “епохи” Степаненка-Скакуна?

Фото perspekt.org.ua

Фото perspekt.org.ua

Нетішин знову опинився у вирі політичних потрясінь. Та скринька Пандори, яку у березні 2012 року було відкрито, нагадала про себе знати. 24 грудня депутати Нетішинської міської ради (переважно від “Батьківщини”, “Свободи”, “Фронту Змін”, УДАРу та окремих позафракційних)  достроково припинили повноваження секретаря ради Миколи Степаненка. До когорти безробітних додали Павла Скакуна, якого депутати “скинули” з досить цікавої посади — виконувача обов’язків першого заступника міського голови.

З березня 2012-го Степаненко і Скакун фактично виконували роль “кризових менеджерів після “обезголовлення” міського голови Ольги Омельчук. Їм партія влади відвела час до 2015 року, коли мали відбутися чергові вибори міського голови. Відповідно, всі спроби протиснути опозицією на розгляд Верховної Ради законопроект про позачергові мерські вибори у Нетішині, перетворилися на сізіфовий камінь.

Слід розуміти, що Нетішин — це не лише місто великих зарплат, що рядками проскакують у відомостях виконавчої влади. Нетішин — це майбутні інвестиції в атомну енергетику при добудові двох енергоблоків ХАЕС. Звідси — непоганий трамплін для соціальних благ для самих нетішинців та тих, хто розподілятиме соціальні “крихти” інвесторів. На кону енна кількість мільйонів, що, згідно з соціальними угодами, мають спрямуватися на зведення будівництва житла у Нетішині, ремонт об’єктів соціальної сфери і таке інше.

Таким чином кожна політична сила мріє сісти за кермо “у потрібний час і в потрібному місці”. Нині вправнішими виявилися партії “Свобода” і “Батьківщина”. За квотою “Свободи” секретарем ради обрано Олександра Марчука. На посаду першого заступника міського голови призначено Василя Тарарука, без п’яти хвилин “батьківщинівця”. Що прикметно: в опозиції було чотири кандидатури на секретаря. Зупинилися на свободівцю Марчуку, який має оплот нардепа-мажоритарника Ігоря Сабія.

Опозиції варто розуміти — відтепер у Нетішині вони є носіями влади. І ця влада може зіграти, як злий жарт, так і виявитися фартовим батутом напередодні місцевих виборів 2015 року.

“Незалежний громадський портал” узяв коментарі у головних дійових осіб та впливових людей щодо того, як позначаться нинішні політичні ротації на подальшу життєдіяльність Нетішина.

 

Микола Степаненко. Фото з сайту khmelnytskyi.mediaregion.net

Микола Степаненко. Фото з сайту khmelnytskyi.mediaregion.net

Секретар ради, якому достроково припинили повноваження, Микола Степаненко: Політичні сили під впливом Майдану усунули мене з посади секретаря ради. Участь у голосуванні брали представники Батьківщини, Фронту змін, Свободи. Отакі демократи… Як вплине це на життя міста, запитуєте? За цей час, коли мене обрали секретарем ради (з березня 2012 року – НГП), нам вдалося досягти певного позитиву. Зокрема, Нетішин посів 4 місце за благоустроєм в Україні. Для нової влади 2014 рік буде дуже-дуже складним. Передовсім це стосується дохідної частини місцевого бюджету. Якщо бюджет-2013 у нас самодостатній, то бюджет-2014, за контрольними показниками Мінфіну, є дефіцитним. Коштів вистачить на 9 місяців, щоб заплатити зарплати бюджетникам, і то без премій.

Що стосується рішення Нетішинської міськради про дострокове припинення повноважень міського голови у 2012 році, на мою думку, це було правильне рішення. Це розв’язало нам руки у співпраці з обласною владою та керівництвом Хмельницької атомної електростанції. Ольгу Омельчук просто не сприймали, як міського голову”.

 

Павло Скакун. Фото netishynrada.gov.ua

Павло Скакун. Фото netishynrada.gov.ua

Екс-виконувач обов’язків першого заступника міського голови і за сумісництвом позаштатний радник голови Хмельницької ОДА Павло Скакун: “Я не дозволяв “дерибанити” гектари землі для депутатів від “Батьківщини”, а тому й отримав звільнення з посади. І звільнили мене за те, що маю клеймо Партії регіонів, бо є членом цієї політичної сили. Проте я цим горджуся й надалі залишатимуся у Партії регіонів. Також тільки через мене звільнили секретаря ради Миколу Степаненка.

Скажу так: Нетішин у 2013 році жив, як за комунізму. На мою адресу, як посадової особи, не надходило жодної позовної заяви від громадян.

 

 

Ігор Сабій. Фото svoboda.org.ua

Ігор Сабій. Фото svoboda.org.ua

Народний депутат України від “Свободи” Ігор Сабій, обраний у 189 виборчому окрузі (куди входить Нетішин): По суті, ми провели люстрацію та очищення влади та тих депутатів, котрі спотворили волевиявлення, перейшовши до “тушок”. Це стосується вже колишнього секретаря ради Миколи Степаненка, який прийшов до Нетішинської ради від “Батьківщини”, а потім перейшов на бік Партії регіонів.

Переконаний, що обрання нового секретаря ради позитивно вплине на розвиток Нетішина. Передовсім, буде проведений перегляд видаткової частини міського бюджету, оскільки є сумніви у професійному його розподіленні попередньою владою. Ви вдумайтеся до чого зараз вдалося старе керівництво міста — вони привласнили ключі від службових кабінетів та печатки і не хочуть їх здавати! Під загрозою опинилося проведення термінових платежів. Новий секретар Олександр Марчук направив відповідне звернення до правоохоронних органів з метою реагування.

 

Іван Гладуняк. Фото unian.net

Іван Гладуняк. Фото unian.net

Екс-міський голова Нетішина (1991-2002 роки), діючий депутат обласної ради від “Батьківщини” Іван Гладуняк: Те, що було до вчорашнього дня у Нетішині, не повинно було бути. Амбіції брали гору, волевиявлення нетішинців, яке вони висловили на місцевих виборах 2010 року, було знівельоване депутатами, котрі забували, з яких політичних сил прийшли.

На події 23 грудня, що відбулися у Нетішинській міськраді, частково вплинув Майдан. Нині важко давати оцінку, як це позначиться на перспективах міста. Все залежатиме, наскільки секретар ради і міськвиконком перейматимуться інтересами громади. До 2015 року, коли відбудуться чергові вибори міського голови, вони можуть підвищити власні рейтинги, що у підсумку спрацює на перемогу, або, навпаки — втратити довіру. Нетішин має багато проблем і їх необхідно вирішувати комплексно”.

 

 Олександр Буханевич. Фото logos.biz.ua


Олександр Буханевич. Фото logos.biz.ua

Колишній секретар Нетішинської міськради (2004-2005 роки) і кандидат у народні депутати у 2012 році на виборчому окрузі №189 (куди входив Нетішин) Олександр Буханевич: “Будь-які зміни у політичній конфігурації впливатимуть на життєдіяльність Нетішина. Звісно, це рішення більшості депутатського корпусу, на що були об’єктивні підстави. Ті кадрові зміни, які провели депутати, дають підстави для сподівань, що місто енергетика буде більш самостійно розвиватися і менш залежатиме від області. Сьогодні конче необхідно провести вибори міського голови Нетішина для відновлення легітимної влади”.

Опитував Віталій Тараненко.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.