Іван Гладуняк: “Майдан — це шанс не для постпомаранчевих, а для сучасного покоління, яке хоче кращого життя”

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Перший помаранчевий голова Хмельницької облдержадміністрації Іван Гладуняк сьогодні побував на студентському Майдані у Хмельницькому, де затаврував винних у силових розгонах столичного Євромайдану. Після відходу у 2010 році з поста голови Хмельницької обласної ради Іван Васильович майже не показував політичної активності. Щоправда, нині, очолюючи бютівську фракцію в облраді, він зрідка ставив незручні запитання Ядусі і компанії.

Свою появу на Майдані пан Гладянук назвав покликом і заявив, що потрібно змінювати діючу конструкцію влади. Не може так бути, щоб у Львівську область Президент призначав регіонала. Ця фігура одразу одержує несприйняття місцевими елітами, — вважає він. Іван Васильович додав, що безпосередньо братиме участь у майданних протестах.

Для Незалежного громадського порталу пан Гладуняк погодився дати ексклюзивне інтервю.

 

— Іване Васильовичу, сьогоднішні події Вам нагадують рімейк Помаранчевої революції?

— Це не рімейк. Навпаки — це продовження тих подій, котрі відбувалися 2004-го. Події 2004 року, на мою думку, були ілюзіями людей, котрі вважали, що одним голосуванням за президента (Віктора Ющенка — ред.) можна змінити країну. Цього не сталося, бо не змінилася система влади. Це все одно, що сідати на поганий автомобіль і прагнути виграти Формулу 1.

Сьогоднішні події на Майданах країни — знову повернення до питання перегляду системи влади, за якої захищатимуться права людини, місцевого самоврядування. І, власне, модернізація державного управління. Влада не повинна зосереджуватися в одних руках (партії або президента). Звідси — несправедливий розподіл бюджетних ресурсів. Я не згідний з тим, що податки, які збираються на Хмельниччині або в інших західних областях, спрямовуються на Донецьку, Луганську, Запорізьку області. Крім того, держказначейство блокує кошти, що заздалегідь передбачені на розвиток регіонів, при цьому “своїм” територіям вони справно дають гроші.

На Майданах країни бачимо підйом людей, які вийшли не за конкретні прізвища (Януковича або когось іншого), а за зміну системи. Вони хочуть достойного життя, європейських стандартів…

[C7JU0ecu5UA]

— Але ж до 2004 року і після Ви працювали у цій системі координат, яку зараз хочете змінити. Яким чином це можна зробити?

— Насамперед потрібна деполітизація влади. Голови облдержадміністрацій, міністри, правоохоронні органи не можуть підпорядковуватися визначеному колу осіб, які узурпували цю партію. Суддя повинен служити народу і захищати його права, беркутівець має охороняти громадян, а не бити по них чоботом.

Я підтримував Віктора Ющенка, бо розумів, що система має змінитися. Коли ж побачив, що ніхто з тодішнього керівництва України не був зацікавлений у зміні порядків, я з посади голови облдержадміністрації перейшов працювати головою обласної ради. Мені некомфортно працювати там, де треба сподобатися вищому керівництву.

— Губернатора Ядуху може врятувати Майдан, як це сталося з Вами 2004-го?

— У них інша партійна система. Такої монополізації, як зараз, навіть за Кучми не існувало. Пам’ятаєте, тоді головою облдержадміністрації працював Горинь, міністром був Заєць. Не практикувалося, що на той час правляча СДПУ(о) всюди ставила “своїх” членів партії. Як правило, призначали неполітичних і авторитетних людей.

Нині спостерігається партійна монополізація, яка дуже небезпечна. Не може так бути, щоб у Львівську область Президент призначав регіонала. Ця фігура одразу одержує несприйняття місцевими елітами.

У світлі останніх подій тактика вищого керівництва країни залишається незмінна. Для Сходу сьогодні дають вказівки підтримувати Президента Віктора Януковича і введення надзвичайного стану, а Західним губернаторам — дружити з людьми, виходити і звинувачувати винних. Тобто одягнути овечі шкури. Це було завжди. Як собі уявляєте, щоб у Львові чи Івано-Франківському голова ОДА заявив про підтримку Януковича? Фактично Ядуха — заручник тих, дій, які ухвалюються у Києві.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— Чи існує варіант мирного усунення цієї влади?

— Тільки вибори. Я коли чую, мовляв, давайте захопимо будівлі чи щось інше. Влада має бути легітимною через волевиявлення народу.

— Як вважаєте, люди, котрі вийшли на Майдани, готові чекати до 2015-го, коли назначені чергові президентські вибори?

— Це великий сигнал елітам. Питання не в Прем’єру чи Президенту — потрібен політичний діалог.

— Як керівник депутатської фракції ВО “Батьківщина” у Хмельницькій облраді, чи прогнозуєте вихід депутатів з провладної групи “Будуємо Хмельниччину разом”, яку очолює Ядуха?

— Безумовно! До мене вже підходило кілька депутатів, котрі хочуть звідти вийти. Це стане зрозуміло на черговій сесії обласної ради, яка відбудеться 5 грудня. Зараз з цього приводу тривають перемовини. Я підтримуватиму будь-якого депутата, який стане на бік народу. Їх не слід відштовхувати, бо це наші люди.

— План дій опозиції Хмельниччини на найближчі дні.

— Всі рішення прийматимуться колегіально. Я не живу ілюзіями, що завтра буде легко. Нині ще нічого незрозуміло — протистояння можуть затягнутися до 2015 року. Зараз великим двигуном є молоді люди віком 30-40 років, котрі мають виштовхнути на узбіччя старих політиків. Це шанс не для постпомаранчевих, а для сучасного покоління, яке хоче кращого життя.

Розмовляв

Віталій Тараненко.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. Як у Львівську призначати не можна , а от у Хмельницьку із полонини (Коломиї) тоді можна тому що я Гладуняк!!! Міняй професію Чапаєв.

 2. Під час шторму спливає весь шум. Ось і Гладуняк засвітився. Виїхав зі свого маєтку в Бучі під Києвом. Гидко що результатами революцій продовжують користуватись негідники. Слава Україні!

 3. Опа! А Смолькін де?

 4. смолькін на майдані.

 5. То що награбував Глауняк з Гаврілюком і з своєю помаранчевою бандою ,та вивезли все в Кіиївську область
  – за які кошти побудовані маєтки ваші , автомобілі , фірми….?
  ви постійно були у владі. Це все за зарплату?. Самі злодії і вимагателі грабували людей все ваше життя, а тепер турбуєтесь за людей?
  Ви прагнете одного як швидше назад до державного КОРИТА!
  Оце ваше лице!!!

 6. Класне відео як ми їх бомбимо https://www.youtube.com/watch?v=W70WBoPDUKk

 7. Буча під Києвом йому замало ще хоче продати видавництво “Поділля”
  http://www.youtube.com/watch?v=VFJTWEsSURM

 8. Буча під Києвом,карєри все крадане, йому замало ще хоче продати видавництво “Поділля”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.