Мажоритарник Бондар виступив за зниження тарифу електроенергії для аграріїв

Народний депутат України (фракція Партії регіонів, 191 виборчий округ) Віктор Бондар пропонує внести зміни до Закону України “Про електроенергетику” (щодо забезпечення електричною енергією сільськогосподарських товаровиробників).

Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Політик пропонує, щоби роздрібна ціна на електричну енергію, що використовується сільськогосподарськими товаро­виробниками, встановлювалася на рівні, що не перевищує роздрібний тариф для споживачів першого класу напруги.

“Прийняття зазначеного законопроекту викликано необхідністю застосування невідкладних заходів, шляхом врегулювання ціноутворення  на електричну енергію для сільськогосподарських товаровиробників, що надасть можливість створення сприятливих економічних умов для збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та забезпечення продовольчої безпеки держави”, – вважає В.Бондар.

За даним нардепа, у 1998 році різниця між тарифами 1 та 2 класу напруги становила лише 0,5%, тоді як у 2013 році зазначена різниця перевищила 27%. Зростання різниці між тарифами для 1 та 2 класу призвело до того, що підприємства аграрного сектору сплачують за електроенергію значно більше ніж промислові підприємства – споживачі 1 класу.

Довідка НГП. Сільськогосподарські товаровиробники України щорічно споживають близько 2,65 млрд кВт-годин електроенергії. Більшість з них (понад 97% підприємств) живляться від джерел енергопостачання із ступенем напруги менше 27,5 кВ, і згідно з постановою НКРЕ від 19.08.98 № 1052 (із змінами) відносяться до споживачів 2 класу.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.