Нардеп Кравчук разом з колегами пропонують ввести 10-річний мораторій на скасування аграрних пільг

Народні депутати Олександр Домбровський, Олег Царьов, Іван Кириленко та Василь Кравчук подали до Верховної Вади України законопроект, в якому пропонують ввести 10-річний мораторій на скасування аграрних пільг.

Відповідний документ «Про мораторій на внесення змін до Податкового кодексу України в частині фіксованого сільськогосподарського податку та особливості справляння податку на додану вартість для сільськогосподарських підприємств (товаровиробників)» (№ 2959-1) зареєстровано 15 травня 2013 року.

Депутати вважають, що введення подібної заборони дозволить залучити додаткові інвестиції в сільське господарство країни, так як за вказаний термін проходить повний цикл сівозміни і окупається вартість основних засобів виробництва.

«В кризових умовах для поліпшення стану економіки, а саме для стимулювання виробництва особливої актуальності набувають питання оподаткування суб’єктів підприємництва. Як відомо, для стимулювання економіки під час кризи у сфері фіскальної політики, державі необхідно послаблювати податковий тиск», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

За словами депутатів, на сьогодні у сільськогосподарському виробництві діють два види спеціальних режимів оподаткування: фіксований сільськогосподарський податок і особливий режим справляння податку на додану вартість, які надають позитивної динаміки розвитку сільського господарства.

Фіксований сільськогосподарський податок, вважають депутати, – один із механізмів зниження податкового тиску на сільгоспвиробників, а відповідно сприяє покращенню їх фінансового стану та відродженню сільського господарства, як пріоритетної галузі економіки.

За рахунок особливого режиму справляння податку на додану вартість формується близько 8-9% фінансових ресурсів аграрних підприємств. Рентабельність сільськогосподарської діяльності (рентабельність витрат) в останні роки коливається на рівні близько 12-20%, що в певній мірі сприяє розвитку та модернізації аграрної галузі.

«В нинішній період у більшості країн Європейського союзу сільгоспвиробник отримує допомогу від держави в середньому 500 євро на гектар, а в Україні така підтримка в 10 разів менша. В ряді європейських країн частка державної дотації у валовому доході аграріїв становить від 27 до 61%, в Японії 60% в Російській Федерації 23% в Україні цей показник в попередні роки не перевищує 12%. Якщо в цих умовах не ввести мораторій на підвищення фіксованого спрощеного податку і зміну справляння податку на додану вартість для сільськогосподарських товаровиробників, а дотації і субсидії залишаться на тому ж рівні, то ми отримаємо не тенденцію розвитку, а навпаки – спаду в агропромисловій галузі», – йдеться в документі.

Депутати також наголошують, що в країнах Європейського союзу 90% договорів оренди землі укладається на термін понад 9 років, адже саме за цей період проходить повний цикл сівозмін і окуповується вартість основних засобів виробництва. Законодавство більшості цих країн регламентує вказаний термін оренди, як мінімальний.

«Таким чином, лише понад дев’ятирічний термін дії мораторію надасть можливість залучення додаткових інвестицій у сферу сільського господарства та впевненість діючим суб’єктам господарювання галузі», – переконані розробники законопроекту.

Нагадаємо, що раніше українські аграрні асоціації звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням ввести 5-річний мораторій на внесення змін до податкового законодавства для агропромислового комплексу.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.