До весни аграрії мають віднайти півторамільярда для проведення посівної кампанії

У цьому році аграріям Хмельницької області на проведення комплексу весняно-польових робіт необхідно 1,5 млрд грн (у 2012 році витрати на весняно-посівну кампанію склали 1,2 млрд грн, в 2011р. – 1 млрд грн).

Про це НГП повідомив перший заступник директора департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко.

Він зазначив, що сума власних коштів сільгосппідприємств, залучених до посівну кампанію, визначена в розмірі 1,421 млрд. грн. Дефіцит ресурсів становить 152,7 млн. грн, який планується покрити за рахунок банківських кредитів.

“Загальні показники для проведення весняної сівби не остаточні. Все буде залежати, як перезимують озимі культури. Всього щорічно аграрії області пересівають близько 3% посівів або 7-8 тис. га”, – зазначив В.Кальніченко.

Він додав, що на один гектар планують в середньому витрачати 1815 грн.

Довідка НГП. Під урожай 2013 озимі на зерно і зелений корм у господарствах усіх категорій Хмельницької області посіяні на площі 310,7 тис. га, що менше в порівнянні з попереднім роком на 33,7 тис. га (9,8%), в т. ч. . зернові культури на зерно – на 239,7 тис. га (на 23,2 тис. га, або 8,8% менше), ріпак на зерно – на 67,7 тис. га (на 10,4 тис. га, або 13,4% менше).

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.