Хмельницький аеропорт посадили на інвестиційну голку

Депутати Хмельницької обласної ради ухвалили обласну програму відновлення роботи комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” на 2013-2014 роки загальною кошторисною вартістю 41,5 млн. грн.

За це рішення сьогодні проголосувала депутатська більшість на черговій сесії облради.

Метою програми є відновлення діяльності комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» та створення сучасного міжнародного аеропорту, як невід’ємної частини транспортної галузі, що своєю чергою позитивно вплине на розвиток інших галузей економіки області, зокрема і туризму.

Планується протягом двох років провести поточний ремонт злітно-посадкової смуги та її маркування; відновити світосигнальне обладнання та його сертифікацію; реконструювати посадкову смугу для прийому авіасуден «Боїнг»; здійснити капітальний ремонт аеропорту.

“У разі залучення інвестицій у розвиток підприємства, аеропорт стане транзитером як на міжнародних авіалініях, сполучаючи Європу з Росією та Азією, так і на внутрішніх рейсах України”, – переконані автори обласної програми.

Орієнтовний обсяг фінансування програми – 41 млн. 595,9 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів: обласного бюджету – 4 млн. 510,9 тис. грн; інших надходжень – 37 млн. 085,0 тис. гривень.

Голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха на сесії наголосив, що обласна влада виділятиме кошти з обласного бюджету на облаштування аеропорту за однієї умови – після підписання протоколу намірів з потенційним інвестором.

Нагадаємо, що, починаючи з 2004 року, на капітальні видатки комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький» за рахунок коштів обласного бюджету було спрямовано 1 млн. 337,7 тис. грн, зокрема на: влаштування пункту пропуску через державний кордон України – 254,8 тис. грн; капітальний ремонт світлосигнальної системи – 250 тис. грн; реконструкцію зливної каналізації – 782,4 тис. гривень.

Разом з тим, на погашення заборгованості із заробітної плати комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький» було виділено 294,0 тис. грн. – у 2011 році та 300 тис. грн. – у 2012 році.

Довідка НГП. Хмельницький аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.
Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв.м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.