“Кидалово” від “УДАРу”: чому сила порядних людей перетворилася в наперсточників?

Результат партії УДАР за підсумками парламентських виборів для багатьох її штабних працівників на місцях виявився величезною халепою. Партія, що будується винятково на авторитеті визнаного світом боксера-важковаговика Віталія Кличка, допустилася помилки, від якої досі не може обмитися партія помаранчевого Президента України Віктора Ющенка — зарплатні борги. Обрахувати загальну суму невиплачених коштів важко, оскільки офіційної документації практично не велося, а штабісти та агітатори отримували розрахунок живими грішми. За підрахунками керівника з агітації Хмельницького обласного виборчого штабу УДАР Галини Гулко, орієнтовно 2000 особам, що працювали на УДАР, не виплатили грошей за останній місяць роботи, себто жовтень 2012 року.

Соціальні мережі як засіб тиску на політичні партії

Майже синхронно у соціальних мережах “Вконтакті” та “Фейсбук” з’явилася група “УДАР-кидалово”. Це сталося наприкінці січня цього року. “Група створена для усіх, кого кинула на останніх виборах партія УДАР Віталія Кличка”, — так коротко пояснюється мета екзотичного посту. Про нечисті взаємовідносини між партією “УДАР” та її найманими працівниками, ніби депеші, надходять з різних куточків країни. Зокрема, активно сигналізують Тернопільська, Хмельницька, Житомирська, Закарпатська, Черкаська області.

В “ударівському” середовищі під різними кутами дивляться на цю проблему. Народний депутат від “УДАРу” Ігор Побер у коментарі “Газеті по-українськи” визнає боргові зобов’язання і вважає це браком досвіду його політичної сили. “Борги є — і це наша внутрішня проблема, від якої лідер партії не відмовляється. Заборгованість переважно перед членами партії, бо в штабах працювали партійці, і я особисто намагаюся, де можу, зі своїх особистих коштів ці борги закрити… “УДАР” вперше брав участь в виборах, і, можливо, ми трохи не розрахували сил”, — сказав нардеп.

Протилежну позицію відстоює заступник голови  партії “УДАР” і керівник виборчого штабу Віталій Ковальчук.  У програмі “Портрети” на 5 каналі (вийшла в ефір 16 лютого — авт.) він заявив, що виборчих хвостів за політичною силою Віталія Кличка немає. “Як такої заборгованості у нас немає. Насправді, якщо є питання, то вони пов’язані з кандидатами-мажоритарниками, котрі не виконали власних зобов’язань перед працівниками штабу… Всі, у хто порушують питання про виплату зарплати, ми запрошуємо до центрального штабу. Це одна з тих технологій, завдяки якої намагаються зіграти проти нас”, — очевидно нервуючи на камеру, зазначив пан Ковальчук (див. з 10 хв. 15 сек.)

[XLKFpZAWpsM]

Хмельницькі реалії: за грошима — до Кличка!

До “Незалежного громадського порталу” звернулося ряд колишніх “штабістів”, котрим випала честь працювати в окружних виборчих комісіях “УДАРу” на парламентських виборах-2012. Симптоми скарг, мов струмом вражають: люди виявилися заручниками нечесної гри. За їхніми словами, на вибори витрачалися шалені гроші, а ось люди, які забезпечували результат партії Віталія Кличка, кошти за жовтень так і не побачили. “Протягом виборчої кампанії розрахунок з агітаторами проводився із затримками, — розповідає керівник відділу по роботі з агітаторами Хмельницького окружного виборчого штабу №188 Олексій Богданов. —  Це, зрозуміло, що позначалося на ефективності роботи самої партії “УДАР”. Щоправда, з тими людьми, які були в моєму підпорядкуванні, розрахувалися. Найцікавіше почалося за кілька тижнів до виборів. Керівник обласного виборчого штабу “УДАРу” Олександр Корнійчук видав розпорядження про скорочення штату агітаторів, а згодом штатних працівників виборчого штабу. На мою думку, ці дії були недоцільними і не мають виправдання, оскільки навантаження на виборчий штаб не зменшувалося. Зокрема, мені заборгували три тисячі гривень. Я чудово розумію, що домагається керівництво — люди перегорять і заспокоються”.

Зорепад розпоряджень головного “ударівця” Хмельниччини про оптимізацію виборчих кадрів важко до кінця збагнути з точки зору вимушеної економії коштів чи впевненості у перемозі. Першими у немилості опинилися агітатори, наметники та мобільні групи — їх ще 20 вересня минулого року “підчистили”. 15 жовтня народжується нове розпорядження Олександра Корнійчука із закликом створити новий штатний розпис виборчих штабів всіх рівнів. “Гарячка” за два тижні до дня голосування мала на меті… звільнити від обов’язків працівників міських, районних, окружних виборчих комісій, залишивши чотири особи! До прикладу, лише з Хмельницького окружного виборчого штабу №188 довелося попрощатися з 18 “штабістами”.

Заступник керівника штабу зі змісту кампанії Ірина Волошінова (188 виборчий округ) наголосила, що підбір кадрів у виборчі штаби відбувався, здебільшого, з числа партій, близьких до опозиційного кола на кшталт ВО “Батьківщина”, Партія реформи і порядок, Народний рух України тощо. “Якщо розбудовувати партію, то необхідно цей процес розпочинати знизу. Натомість обласний “УДАР” йшов на парламентські вибори з кількома сотнями членів організації”, — сказала вона.

Керівник з агітації Хмельницького обласного виборчого штабу “УДАР” Галина Гулко підтвердила слова пані Волошінової, перерахувавши на пальцях істинних “ударівців”, що були в окружних штабах.

На нетрадиційне розв’язання ситуації пішла заступниця керівника окружного штабу №187 з польової роботи Ніна Бенюк. Вона 12 лютого надіслала листа лідеру “УДАРу” Віталію Кличку. “Скільки виборів пройшла (Н.Бенюк в політиці з 1994 року — авт.), але так важко мені не було ніколи, як на цих виборах (з моральної точки зору): інтриги, підозри, безпідставні звинувачення, “скотське” ставлення до людей”. Хочу лише, щоб розрахувалися з працівниками штабу, які були скорочені ще з 16 жовтня і тим працівникам, які працювали до кінця жовтня, а також з тими спостерігачами, які не змогли прийти за винагородою на вказаний обласним штабом час. Це те, що я знаю точно по своєму 187 виборчому окрузі”, — зазначила у листі пані Бенюк. У розмові з кореспондентом НГП вона зробила припущення: “Нещодавно “УДАР” проводив акцію “Повідом про корупціонера”. У мене запитання: “Чи є корупцією те, що керівник обласного штабу, а нині народний депутат Олександр Корнійчук і його дружина, бухгалтер Оксана Корнійчук працювали в одному штабі?”

Будучи зацікавленими у збалансованості висвітлення теми, ми надали майданчик і для керівника обласного “УДАРу” Олександра Корнійчука. “Це внутрішня проблема і я не хочу це коментувати”, — сухо відповів він.

Віталій Тараненко.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 23

 1. Бідний Кличко, намагається щось зробити для держави, а на місцях одні махінатори, яких треба гнати з пристойних товариств, а вони стають народними депутатами. Це стосується і нших політичних сил, одне болото. Сумно.

 2. віддайте людям гроші!

 3. все написане правда. гроші були прихвачені ще на рівні центр.штабу

 4. а Он что думал? он простой боксёрчик
  его “играют” а не он …
  вот и весь сказ…
  так проблема не в нём даже, а в тех людях на региональных штабах и парторганизаций которые и разворовали штабы на местах.
  Народец который работал просто нае..ли! и такая фишка распространена везде и в ПР тоже раньше и сейчас на бабло кидают в штабах
  как на местных выборах так и на парл. там крохи платят а когда главой местных ПР был Лаврентий так тот чёрт и ещё один человечек из бывшего местного штаба ПР (который ныне руководит управлением екномики вродебы областной адм.)Александр его звать, так они разворовали на местных выборах все деньги и кинули людей …много возмущались тогда что Лаврентий и ко спи..дили деньги..

  так что такая практика широка унас на региональных партотделениях и штабах

 5. а чого ви хотіли? думали підзаробити? тримайте! така доля всіх проектів під вибори для того щоб дурити виборців

 6. Удар у відповідь, або про силау депутатського мандату, що легко забезпечує житловою площею родичку нардепа.
  На сесію міської ради в Хмельницькому прибув народний депутат від УДАРу Олександр Корнійчук. З позаранку він приїхав з Старокостянтинова і побіг в кабінет до міського голови Мельника. Після чого мав розмови з депутатами міської ради. Причина приїзду нардепа – спроба порішати питання для своєї сестри. Під час сесії депутати розглядали питання про виділення квартири по Молодіжній 2\3 за рішенням судів.
  Щасливою власницею квартири вартістю до 400 тисяч гривень стала сестра Корнійчука Олександра.
  Довідково: на черзі за квартирами у Хмельницькому перебуває майже 11 000 мешканців міста. Серед них інваліди, афганці, діти сироти, ветерани ВОВ.

 7. Потрібно викликати цього недолугого “представника народних інтересів” на дебати в присутності засобів масової інформації. Якщо ж ця особистість відмовиться – виходити на вулиці і показувати людям, кого вони обрали.
  Це вже публічна людина і він не має прова ігнорувати думку людей.

 8. Корнійчук віддай нам наші гроші! Тобі хватить квартири для сестри.

  • ця свиняча пика нікои не відасть людям зарблені кошти, тоу що :”Нікои не наїстся!” Сука!!!

  • Бенюк, мовчала би. Прийшла в УДАР заробити грошей на виборах, при цьому 3 місяці нічого не робила. Назбирала якихось пяничок на роботу у комісіях та спостерігачах. Чому ти не говориш скільки ти отримала за 2 місяці сидіння на стільці? 1600$, хай знають усі, і ти ше розказуєш шо тобі там хтось, шось винен? В адміністрації просиділа, протирала штани і розказувала який Ющенко – маладєц, думала тут так посидиш? А за машину КУНа нагадувати? Що нею твої родичі гроші заробляють і на партію ні копійки не дають.

   • оце так партійка цей удар, поналазив хто попало на горбі Кличка ще в міські ради залізуть і будуть красти похлеще регіоналів. не дай Бог таких допустити до влади

   • Недарма кажуть: “Краще з розумними згубити, чим з дурними (нечесними, непорядними) мати справу”. Хмельницькі ударівці, майте мужність написати коментар відкрито, від свого імені, а не ховайтеся за псевдонімами. Чим платити роті коментарщиків, краще заплатили людям за їхню працю на виборах 2012 року. Виявляється за мою роботу в жовтні місяці ви маєте заплатити мені не 550$, а 800, якщо за 2 місяці ви мені заплатили 1600 $. І якже ж ви так лоханулися, що примали заст. керівника штабу, яка лише сиділа на стільці, 3 місяці, та й ще заплатили їй 1600 $?!

  • Шановні, не потрібно ховатися за чужі прізвища, тому що ваші слова не є щирими, якщо ви праві, то пишіть від свого імені.

 9. ЛЮДИ ви ж на вибори йдете за ідею, а не за гроші, принаймі ви нам так кажете, а тепер клянете – то де правда? якась Бенюк працювала у нас облдержадміністрації при помаранчевих, окрім” ющенко наш президент”, ми нічого нормального від неї не чули, якщо попала в Удар то Удар з нею лоханувся, але це проблеми Удару, могли б розпитатись. Люди остерігайтесь таких Бенюків

  • Людина, хоча важко назвати людиною таких як ти, які вважають, що це норма, що людям не платять зарплату. Люди весь свій час витрачали на роботу, і справедиво , щоб їм оплатили це.. В них сім”ї. Таке враження, що в ПР, які зараз представлені в ХОДА, рпацювали за ідею. То може й зараз відмовтесь від зарплат, область потребує ремонту доріг і т.п. Проявіть свою ідейність, а ми вам зааплодуємо.

  • Ударівці, працюєте примітивно. Ваші коментарі шиті білими нитками.

 10. Я голосував за Кличка і буду голосувати надалі бо він за Україну! що гроші не віддав то не вірю, як не вірив,що обєднається з регіоналами.Казали що за ним олігархи стоять, то не видно і по діях і по списку. Я в палатці не працював і не агітував, це не моє, але не вірю, що Віталій не заплатив по всій Україні. Я бачу, як його зараз намагаються зробити крайнім у всьому, як на верху так і внизу, заходив я у це “кідалово”, чесно кажу: це проект тих хто при владі, нормальних людей там близько не має!

  • Нащо ти сюди Крічка ліпиш? Тут місцеві рулять. Справ Корнійчка про гроші про квартиру сестри. В статті конкретні імена людей які працювали в штабах, працювали щоб ти за удар проголосував зробив депутатом Корнійчка

  • Переконуйте хоч себе, інших вже навряд чи.

 11. я не графоман, але в прес-службі удару працюють повні дебіли 18 помилок в 5 реченнях.

  повідомлення на сайті
  У багатьох районних радах Хмельницької області ПРОХОДЯТЬ чергові сесії районних рад в порядку денному яких обовязково зазначаються питання “оптимізації” у галузі медицини. Під сльози та прокльони жителів області “оптимізація” невпинним та ДАВЛЯЧИМ кроком марширує по Хмельниччині. ОСТАЛАСЯ на межі закриття районна дільнича лікаря у смт.Базалія (Теофіпольський район), ГОТОВИТЬСЯ Чорноострівська районна лікарня №2 (Хмельницького району), дійшла черга до Старокостянтинівської районної лікарні. Разом із ДАВЛЯЧОЮ “оптимізацією” у медиків хірургічного відділення Старокостянтинівщини постало питання негайного ремонту операційного блоку, оскільки капітальний ремонт не проводився уже близько тридцяти років. З своїми переживаннями медики звернулись до депутата Верховної Ради України Олександра Корнійчука (партія “УДАР Віталія Кличка”). Відвідавши операційний блок хірургічного відділення, народний депутат України відразу звернувся до депутатського корпусу Старокостянтинівської районної ради з депутатським зверненням про виділення коштів, але тут почались доволі не зрозумілі дії керівника ради району, який намагався не тільки не зачитати депутатське звернення, а й перенести його розгляд на СЛІДУЮЧУ сесію. Рішучість РЯДА депутатів Старокостянтинівської районної ради та помічника народного депутата України Бурлакова В.В. дали можливість зачитати звернення народного депутата України та прийняти рішення про виділення ПОРЯДКА ста тисяч гривень на ремонт операційного блоку

 12. Усі дорікання в сторону партії Кличка це просто вода, в мене 2 товариша працювали на виборах 2012 року в штабі партії, і обидва не ОТРИМУВАЛИ НІ КОПІЙКИ, тому що всі працювали на громадських засадах, і ніхто не отримував. Зараз показувати якісь липові розпорядження, навіть без підписів реальних людей, це вибачте, брєд. Видно, що стаття написана під замовлення, і скоріше всього замовники свободівці, які вважають себе на території області королями, а своїх колег по опозиції вважають ніким, про що свідчили вибори на Волочищині.

  Щодо Корнійчука,останнє, що за нього чув, так це те, що він вибив фінансування Старокостянтинівської районної лікарні, в якій операційний блок був в напіврозваленому стані. Так тут питання, хто працює а хто піариться?

 13. Шановні читачі, Удар, розсилаючи провокативну листівку по обласних організаціях – “спалився” (див. ссилку http://provse.te.ua/2013/02/udar-pochav-vijnu-z-borzhnykamy-za-reputaciju/). А пишуть нісенітницю про мене, тому що я найактивніша з Хмельниччини у групі УДАР – кидалово у соцмережах. А ми хочемо, щоб такі горе-політики змінили на краще життя в державі?! Замість того, щоб вибачитися перед людьми за невиплачені кошти, вони “зподтішка” вдаються до образ тих людей, які їм допомогли потрапити до парламенту!!! Ворогів своїх ми принаймні знаємо в лице, вони відкриті, а таких потрібно виводити на чисту воду.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.