Група нардепів лобіює збільшення відрахування на соціалку з добудови енергоблоків ХАЕС

Народні депутати України Олександр Мирний, Ігор Сабій, Ігор Мірошниченко та Руслан Зелик (всі – фракція ВО “Свобода”) підготували законопроет про внесення змін до статті 2 Закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної станції”.

Цей законопроект сьогодні з’явився на сайті Верховної Ради України.

Депутати від ВО “Свобода” пропонують, аби замовник будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС спрямовував кошти в обсязі 10% від загальної кошторисної вартості будівництва на спорудження об’єктів соціального призначення, покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та на забезпечення соціального захисту осіб, що постійно проживають на території  зони спостереження шляхом сплати збору соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

У діючому законодавстві за основу обрахунку береться ставка  у розмірі 0,27% від вартості будівництва, що становить 100 млн. грн.

“Побудова енергоблоків Хмельницької атомної електростанції № 3 та №4 вимагає в першу чергу врахування інтересів з боку мешканців  таких населених пунктів  Хмельницької області, як Нетішин та Славута, особливо в умовах підвищення тарифів на електроенергію та проблем з ядерною енергетикою, які наочно демонструють останні події в Японії – технічно найрозвинутішій державі світу”, – переконані автори законопроекту.

Група нардепів також виступає за  введення 50% тарифу на електроенергію, теплопостачання, водопостачання та водовідведення  для населення, яке постійно проживає в зоні спостереження, а також для  підприємств, установ та  організацій всіх форм власності, що розташовані на території зони спостереження.

Як повідомляв НГП, у вересні минулого року Верховна Рада ухвалила закон “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції”.

Парламент дав дозвіл на будівництво двох енергоблоків, оснащених російськими реакторами типу ВВЕР-1000 (В-392) загальною вартістю 39 млрд 566,294 млн гривень.

Передбачається, що 80% з цієї суми надасть Російська Федерація у вигляді кредиту, 20% фінансування забезпечить сам “Енергоатом”.

Loading...
Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.