Народні депутати України Олександр Мирний, Ігор Сабій, Ігор Мірошниченко та Руслан Зелик (всі – фракція ВО “Свобода”) підготували законопроет про внесення змін до статті 2 Закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної станції”.
Цей законопроект сьогодні з’явився на сайті Верховної Ради України.
Депутати від ВО “Свобода” пропонують, аби замовник будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС спрямовував кошти в обсязі 10% від загальної кошторисної вартості будівництва на спорудження об’єктів соціального призначення, покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та на забезпечення соціального захисту осіб, що постійно проживають на території зони спостереження шляхом сплати збору соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
У діючому законодавстві за основу обрахунку береться ставка у розмірі 0,27% від вартості будівництва, що становить 100 млн. грн.
“Побудова енергоблоків Хмельницької атомної електростанції № 3 та №4 вимагає в першу чергу врахування інтересів з боку мешканців таких населених пунктів Хмельницької області, як Нетішин та Славута, особливо в умовах підвищення тарифів на електроенергію та проблем з ядерною енергетикою, які наочно демонструють останні події в Японії – технічно найрозвинутішій державі світу”, – переконані автори законопроекту.
Група нардепів також виступає за введення 50% тарифу на електроенергію, теплопостачання, водопостачання та водовідведення для населення, яке постійно проживає в зоні спостереження, а також для підприємств, установ та організацій всіх форм власності, що розташовані на території зони спостереження.
Як повідомляв НГП, у вересні минулого року Верховна Рада ухвалила закон “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції”.
Парламент дав дозвіл на будівництво двох енергоблоків, оснащених російськими реакторами типу ВВЕР-1000 (В-392) загальною вартістю 39 млрд 566,294 млн гривень.
Передбачається, що 80% з цієї суми надасть Російська Федерація у вигляді кредиту, 20% фінансування забезпечить сам “Енергоатом”.
Схожі матеріали:
- Два блоки ХАЕС збудують за рахунок експорту електроенергії до Польщі
- Казус Хмельницької АЕС (рос.)
- Енергоблоки Хмельницької АЕС можуть добудувати американці з японцями
- Процес добудови енергоблоків ХАЕС може розпочатися у 2015 році – міністр
- Віце-прем’єр Бойко твердить, що добудова енергоблоків ХАЕС необхідна