Два блоки ХАЕС збудують за рахунок експорту електроенергії до Польщі

Третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС будуть побудовані за гроші, отримані від експорту електроенергії в Євросоюз.

Про це перший заступник глави державної інспекції ядерного регулювання, головний інспектор з ядерної і радіаційної безпеки України Михайло Гашев заявив на прес-конференції, пише Укрінформ.

«Найцікавіший проект, реалізація якого починається з цього року, – це видача потужностей в енергосистему Євросоюзу. Ми відновлюватимемо лінію на Жешув потужністю 750 кіловольт, по ній надходитиме електроенергія з другого енергоблока ЗАЕС на Польщу, а в майбутньому – з третього блока. За ці гроші ми будуватимемо третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС, самі для себе заробимо», – сказав Гашев.

За його словами, також до кінця цього року планується завершити капітальний ремонт другого енергоблока Південно-Української АЕС з продовженням терміну її експлуатації.

«Навесні наступного року буде проведений капітальний ремонт першого і другого блоків Запорізької АЕС», – додав Гашев.

Крім того, він анонсував введення в експлуатацію в 2017 році першої лінії сховища відпрацьованих ядерних відходів.

«Цього року були виділені гроші на проектування сховища відпрацьованих ядерних відходів. Розпочато процес проектування, з наступного року почнуться будівельні роботи», – розповів Гашев.

Нагадаємо, Україна денонсувала угоду з Російською Федерацією про будівництво заводу з виробництва ядерного палива, а також третього і четвертого блоків ХАЕС, оскільки Росія не виконувала взяті на себе зобов’язання.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.