Комплексна оцінка ОДА: що приховує партія влади на Хмельниччині?

Фото з сайту durdom.in.ua

Чотири роки тому Хмельницька ОДА стала переможцем Всеукраїнського конкурсу “Приязна адміністрація” у номінації “Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації”. Суть щорічного конкурсу полягає у налагодженні ефективних взаємовідносин органів влади усіх рівнів з громадянами та сприянні реалізації конституційних прав і свобод громадян в отриманні якісних і своєчасних адміністративних послуг. 

Як не прикро, але тепер Хмельницька облдержадміністрація з “приязної адміністрації” плавно перетворюється на будівлю зі сімома замками. Одержати потрібну інформацію, озброївшись найдемократичнішим законом, як його називає Партія регіонів, “Про доступ до публічної інформації”, майже нереально. З власної практики роблю висновок, що практично 90% моїх запитів закінчилися шедевром у жанрі відмазок облдержадміністрації.

Фото з сайту hmnmc.km.ua

Найцікавіші “поневіряння” вдалося відчути після двох інформаційних запитів про надання результатів комплексної оцінки соціально-економічного розвитку районів та аналізу динаміки соціально-економічного стану міст обласного значення Хмельницької області за січень-жовтень 2012 року та в цілому за минулий рік. Зазначу, що прецедентом підвищеної уваги до діяльності Хмельницької облдержадміністрації, виявилися надто шокуючі рейтингові показники подільського краю під керівництвом Василя Ядухи на фоні інших регіонів. У грудні минулого року департамент забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами секретаріату Кабінету міністрів України видав чергову оцінку роботи органів влади за 9 місяців. За оцінкою уряду Азарова, Хмельницька область посіла 24 місце з 27-ми можливих. Як з’ясувалося, найгірші результати Хмельниччина продемонструвала за напрямком “Інвестиційна та інноваційна діяльність” — 27 місце. Зокрема, за  темпом зростання (зменшення) обсягу капітальних інвестицій Хмельниччина допустила падіння на 19,9% порівняно з відповідним періодом попереднього року.  Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій за січень-вересень становив 2,9%. Позаду нас Тернопільська (приріст 2,3%), Чернівецька (+1,3%), Дніпропетровська (+0,3%) і Харківська (зменшення на 24,3%) областях.

Крім цього, негативні показники в області допущені за напрямками “Споживчий ринок” — 23 місце, “Захист прав людини” — 21 місце, “Рівень злочинності” — 19 місце.

Окремо, за 9 місяців минулого року Хмельниччина виявилася аутсайдером за критерієм  співвідношення кількості створених та ліквідованих робочих місць — 26 місце з результатом  126,4%. Гірше лише у кримчан — 115,3%.

“Наші люди вартують достойного життя і наш обов’язок докласти максимум зусиль, аби краяни пишалися Хмельниччиною, собою і владою”, — так прес-служба цитує губернатора Ядуху, заступники якого продовжують шифрувати інформацію про соціально-економічний стан районів. В останній відповіді на мій запит від 17 січня ц.р. Леонід Гураль, який в обласному “білому будинку” відповідає за фінансово-економічні питання та інвестиційну політику, запевнив, що громадськість  вже у лютому довідається про економічний стан Хмельниччини з офіційного сайту ОДА. Панова ласка, відомо, як нічна пастка.

Про відкритість та прозорість керівництва ОДА яскраво свідчить вивішена на сайті комплексна оцінка регіону за… січень-березень 2011 року. З того часу пересічний подолянин втратив будь-який орієнтир, в якому напрямку рухається соціально-економічний локомотив.

Завдяки власним джерелам “Незалежний громадський портал” таки отримав оцінки результатів діяльності райдержадміністрацій за 2012 рік. В аутсайдерах опинилися Полонський (20 місце), Ізяславський (19 місце), Ярмолинецький (18 місце) райони. Трійку призерів очолили, відповідно, Кам’янець-Подільський, Шепетівський і Летичівський райони. Що примітно: мала батьківщина голови ОДА Василя Ядухи — Ярмолинеччина — демонструє разючу динаміку падіння в улюблені галузі Василя Степановича — сільському господарстві. Так, за показником обсягу виробництва сільськогосподарської продукції на 100 гектарів с/г угідь, Ярмолинецький район посів 19 місце! Не краща ситуація з ліквідацією заборгованості зі страхових внесків економічно-активних платників до Пенсійного фонду — за минулий рік 19 місце у заліку!

Усі антирекорди Ярмолинецькому району вдалося побити у напрямку “Населення та ринок праці”. У 2012 році зростання номінальної зарплати тут відбулося лише на 10,1% (у 2011 році цей показник становив 10,6%) при середньообласному 18%. Останнє місце Ярмолинеччина розділила з 11 районами щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, не зумівши виконати позаминулорічний результат — мінус 9,8%.

До групи ризику впритул наблизилися Віньковецький (17 місце), Білогірський (16 місце), Чемеровецький (15 місце) райони. Зокрема, Віньковецький район “відзначився” найменшим обсягом податкових надходжень до місцевих бюджетів — на січня 2013 року 514 гривень у розрахунку на одиницю населення при середньообласному 1273,5 гривень; Білогірський район протягом останніх років продовжує пасти задніх у залученні прямих іноземних інвестицій — за 2011-2012 роки отримав бублик інвестицій; Чемеровецький район допустив зростання податкового боргу до зведеного бюджету — на 1 січня 2013 року ріст становив 322,1%.

Найкриміногеннішим районом, за підсумками минулого року, визнано Полонський, де питома вага злочинів, скоєних неповнолітніми або за їхньою участю, становить 21,3% (в області лише 7,6%).

Ми поцікавилися у заступниці губернатора-керівника апарату Лілії Бернадської, які райони визнані слабкими і кому вже слід пакувати валізи. На що почули: “Офіційної статистичної оцінки підсумків минулого року ще немає. Питання просто не на часі”. Тому все логічно — обласна влада сама не зацікавлена у відвертому діалозі не те, що з журналістами, а й простими громадянами. Звідси прослідковується надщерблена довіра самих громадян до такої інституції як Хмельницька облдержадміністрація: у 2012 році питома вага письмових звернень жителів Хмельницької області, одержаних облдержадміністрацією від органів влади вищого рівня, становила 31% від загальної кількості письмових звернень.

Віталій Тараненко.

Loading...
Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Нещодавно на телеканалі “Поділля-центр” у прямому ефірі виступала дуже файна пані Марина Вінер, яка так гарно розповідала, як ОДА надає усім бажаючим інформацію щодо діяльності ОДА. Так пташка гарно співала, що у світі немає такої відкритої влади , як у Хмельницький області. Скільки можна брехати людям?!!!
    Шановний п.Тараненко! І далі закидайте їх запитами

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.