Михайло Загородний: “Люстрація необхідна і це беззаперечно”

На зміну перехідної влади часів Революції гідності у Хмельницьку облдержадміністрацію прийшла людина з виробництва. Михайло Загородний більш відомий як директор Чемеровецького солодового заводу ЗАТ Оболонь— пивного гіганта з інвестиціями у 100 млн. доларів.

Зустріч з новопризначеним головою облдержадміністрації відбулася у його робочому кабінеті. Тут з часів Ядухи-Пруса майже нічого не змінилося, крім світлин Героїв Небесної сотні та портрета Президента Петра Порошенка. Загородний говорить, що йому було би комфортніше працювати за скляними перегородками разом із іншими державними службовцями.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— Кабінети для переговорів і проведення зустрічей мають бути. Але не розумію для чого потрібні високі чиновницькі кабінети, огороджені масою дверей. Мені сподобалося, як працює одна з французьких компаній, яку доводилося відвідувати. Уявіть собі: простора кімната, де працює 200 осіб. Кожного з них від’єднують лише скляні перегородки, — розповів голова ОДА.

На столі Загородного лежать кілька роздруківок. Він пояснює, що дав доручення апарату підготувати список діючих керівників райдержадміністрацій області. Поза тим на такий документ довелося чекати аж три години. Михайло Васильович наголосив, що варто змінювати підходи у роботі апарату Хмельницької облдержадміністрації — мають прийти люди, котрі генерують ідеї. А місця за партійними квотами повинні зайняти професійні менеджери з досвідом роботи.

 

Михайле Васильовичу, Ваше призначення співпало з проголошеним владою курсом на скорочення держапарату. Яке бачення роботи чиновників, що залишаться?

— Головна вимога до чиновника – це ефективність. А, як відомо, ефективність не завжди залежить від кількості. Тому власне й проводиться скорочення держслужбовців в органах влади.

Люди, котрі залишаться працювати мають бути вмотивованими, і не лише матеріально. Хтось хоче побудувати кар’єру, хтось працює з патріотичних міркувань і т.д.

Власне, почуття патріотизму й спонукало мене погодитись на пропозицію очолити Хмельницьку ОДА. 28 працівників підприємства, котре я очолював до свого призначення в адміністрацію, воювали в зоні АТО. Друг пішов добровольцем у батальйон «Донбас», після Іловайського котла потрапив у полон.

Я досить довго вагався, чи погодитись на зміну роботи. Однак, зрештою хтось має захищати країну зі зброєю в руках на сході, хтось має брати відповідальність за її долю і подальший розвиток, працюючи у владі.

Погоджуючись на пропозицію та залишаючи улюблену роботу, я чітко усвідомлюю ті виклики та відповідальність, які ляжуть на мої плечі.

Моє пріоритетне завдання – зробити владу ефективною. Поки що, на жаль, вмотивувати підлеглих матеріально не має можливості. Тому у першу чергу звертатиму увагу на моральну вмотивованість, бажання плідно працювати, а не займатись критиканством.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Я не вірю у псевдопатріотичність, коли із віконця автомобіля з національним прапором, викидають сміття на вулицю. Кожен повинен розпочати із себе: спершу прибери сам, а потім слідкуй за тим, аби це не робили інші.

Які першочергові завдання окреслив Вам Президент держави, підписавши Указ про призначення?

— Країна живе у стані війни, тому головні пріоритети лежать у площині безпеки як кожної людини окремо, так і в галузях економіки та соціалки.

Кожен має чітко усвідомити, що сьогодні аби вберегти державу, необхідно зробити щось для неї. Не залишатись осторонь і не бути байдужим. Ситуація вимагає від влади прийняття непопулярних рішень. Але маємо розуміти, що без цих кроків не буде майбутнього. Досвід судньої Польщі є чудовим прикладом. Реформи, котрі спершу не сприймались населенням, створили успішну економічну модель розвитку. І нині Польща серед провідних європейських держав.

Влада зобов’язана бути максимально відкритою. Люди мають знати, які кроки вона буде робити в подальшому і чітко усвідомлювати перспективи цього руху.

У мене уже є попередні домовленості про зустріч з активістами громадських рухів та організацій. Я готовий вислухати усі ділові пропозиції щодо спільної роботи та взаємодії.

У мене великий досвід виробничника, я готовий до прийняття нестандартних, творчих рішень. Головне, щоби робота відповідала поставленій меті, дотримувалась рамок закону, та служила на благо громади.

На думку громадських діячів, люстраційні процеси в області не завершилися. Доведете цей процес до кінця?

— Люстрація необхідна і це беззаперечно. Однак підходи до кожного мають бути виважені. Якщо у чиновника єдина вина у тому, що він працював у часи Януковича, а за ним не має корупційної складової, і ні адміністрація, ні громадськість не можуть знайти повноцінної фахової заміни – нехай працює. Погодьтеся, що робити це слід виважено. Іноді працівники, котрі призначаються за різними квотами, роблять більше шкоди державі, аніж ті, хто уже пропрацював 20 років.

Головне – професійність та патріотизм. Повторюсь, я готовий вислухати усі пропозиції громадськості. Однак це має бути в рамках закону, а не голого критиканства чи зведення рахунків.

Як будете співпрацювати з Громадською радою при ОДА?

— Громадська рада при обласній адміністрації має бути. Але має бути, на мій погляд, також люстрована. У сенсі того, хто і як увійшов до її складу. Якщо громадська рада дасть мені чіткі конкретні пропозиції щодо покращання роботи, вони будуть мною використані. Не тільки влада, а й громадська рада має бути ефективною та конструктивною. Думаю, ми знайдемо спільну мову.

Як формуватимете команду однодумців?

— Я уже зазначав, що чиновницький апарат, котрий залишиться після скорочення має бути патріотично вмотивованим. Розумію, що мотивація має бути й матеріальною. Однак при нинішніх бюджетних реаліях, це практично неможливо. Проте уже готуються ряд законопроектів, котрі змінять ситуацію у цій сфері.

Щодо інших параметрів, то головними вважаю професіоналізм, адекватну оцінку викликів сьогодення та бачення шляхів їх вирішення.

Ми маємо займатися вихованням патріотичної свідомості. Якщо хтось думає, що для нього все зроблять, а він навіть пальцем не поворухне – це хибна теорія. Лише всі разом зможемо щось змінити на краще.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Можливо у Вас уже є команда, з якою працюватимете разом? 

— До мене уже звертались різні політичні партії з кандидатурними пропозиціями. Проте скажу одразу, квотних принципів не буде.

Згідно закону, всі заступники з моїм призначенням написали заяви. Вони будуть задоволенні. Прийдуть нові люди, більше того, буде замінено або перепризначено голів райдержадміністрацій. Когось раніше, когось пізніше.

Принципи підбору нових уже озвученні: професіоналізм, патріотизм, чесність. Думаю ядро команди буде сформовано протягом місяця.

До речі, назву-кліше посади «губернатор» категорично не сприймаю. Губернатори — у Російській Федерації. Я – голова Хмельницької обласної адміністрації.

Моя мета – сформувати команду, котра дасть конкретний результат. Це я вам гарантую.

Які економічні акценти будуть у роботі команди?

— У першу чергу необхідно працювати над наповненням обласного і місцевих бюджетів. Тобто проаналізувати, хто ухиляється від сплати податків, скільки фінансових резервів можна акумулювати.

Розуміючи, що обороноздатність країни сьогодні виходить на перше місце, є потреба ревізії підприємств області з метою збільшити завантаження виробництва на замовлення Міноборони. Тому що, є підприємства, які працюють на 10-20 відсотків потужності.

Окремо треба провести ревізію усіх колишніх військових містечок та визначити можливості їх застосування, про що, до речі, уже мав розмову з заступником міністра оборони.

Визначити заводи, котрі можуть виготовляти певні складові для української оборонки та загрузити їх роботою.

Маємо налагоджувати власне виробництво. Це стосується усіх підприємців, у тому числі у так званих «базарників». Уже є накопичений капітал, його необхідно вкладати у швейні цехи, виробничі потужності. Це забезпечить роботою людей, дасть приток грошей в обласну казну.

Крім цього, не знаходжу логічного пояснення, чому минулого року Хмельницька область не освоїла з державного бюджету 29 млн. грн. (а це близько 40%) на ремонт доріг. У нас немає що ремонтувати? Це означає, що державні управлінці, котрі курували цей напрямок, не до кінця усвідомили повноту відповідальності влади на місцях.

Є ще цілий ряд напрацювань та ідей, котрі намагатимемось реалізувати. Їх озвучимо дещо пізніше.

Як налаштовані співпрацювати з депутатським корпусом обласної ради?

— Після призначення я уже наголосив про консолідацію та об’єднання зусиль усіх політичних партій задля блага Хмельниччини.

Ніяких груп підтримки спеціально формувати не буду. Ті, хто думає як я, хто патріотично налаштований і розуміє, що прийшов час робити на конкретний результат – нам по дорозі.

— Ви маєте сторінку у соціальні мережі “Фейсбук”. Чи плануєте її активно використовувати для висвітлення діяльності на посаді голови облдержадміністрації?

— Я думаю, що так. Якийсь період часу сторінка “мовчатиме”, оскільки триватиме формування нової команди та вивчення соціально-економічної ситуацію краю.

— У ЗМІ гуляють версії, що за Вашим призначенням на керівника Хмельниччини стоять досить впливові люди. Зокрема, озвучувалися прізвища Вашого шефа по “Оболоні” Олександра Слободяна та олігарха Олександра Гереги. Так хто ж насправді стоїть за Вами?

— Якщо відверто, то пропозицію очолити облдержадміністрацію отримав від активу Блоку Петра Порошенка і обласного виборчого штабу ще у вересні 2014 року, коли областю керував Леонід Прус. Я виступав проти, бо на посаді була людина. Казав, давайте йому (Прусу — НГП) допоможемо, підкажемо.

Щодо Слободяна, то коли мені надійшла перша пропозиція про роботу в ОДА, я її озвучив Олександру В’ячеславовичу. Думав, що він не відпустить мене, оскільки є певні зобов’язання перед корпорацією “Оболонь”. Однак Слободян позитивно відреагував, сказавши: “Це ж плюс для “Оболоні”, тому що керівництво країни високо оцінило роботу нашого менеджементу”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— Екс-губернатор Леонід Прус “погорів” через відсутність системного підходу та провалу у кадровому доборі працівників. Яка Ваша стратегія розвитку Хмельницької області?

— Насамперед це наповнення обласного бюджету і місцевих бюджетів. Для цього невід’ємною мають бути робочі місця та сплачені податки. Тобто, якщо вирішимо питання зайнятості населення, легалізації доходів, матимемо з чого будувати стратегія розвитку області.

Ми не можемо дозволити собі проїдати бюджет за рахунок державних трансфертів і субвенцій або запозичень. Необхідно достукатися до свідомості кожного платника податку, щоб люди зі статками вели свій бізнес прозоро. Це мають забезпечити фіскальні органи. З цього приводу вивчатиму, наскільки виконуються планові показники надходжень під керівництвом діючого виконувача обов’язків начальника Головного управління Міндоходів в Хмельницькій області Мар’яна Зеленецького.

Також маю деякі ідеї з провадження інвестиційних проектів. Зокрема, я офіційно пропонуватиму нардепу Олександру Герезі, в якого є всеукраїнська мережа будівельних гіпермаркетів “Епіцентр”, налагодити виробництво керамічної плитки на територіях його виборчих округів. В області достатньо запасів глини, то навіщо везти плитку з Китаю, коли її тут, на місці можемо виготовити. Тим паче, за рахунок “Епіцентру” вирішиться питання збуту продукції.

Або елементарне виготовлення держаків до лопат. Чому б Герезі не налагодити відповідне виробництво у Ярмолинцях або Чемерівцях, аніж замовляти за межами області? Хмельниччина також здатна виготовляти, до прикладу, дрібні пластмасові вироби на підприємстві “Термопластавтомат”. Отож, маємо працювати над виготовленням імпортно-замінних товарів.

— Майже з самого початку Ви були у лавах Української народної партії Юрія Костенка. До речі, від цієї партії у 2010 році виграли мажоритарку і стали депутатом Хмельницької обласної ради. Зараз Вас призначено керівником області. Чи вже вступили до Блоку Петра Порошенка?

— Я з 90-х років був членом Української народної партії. Коли постало питання злиття УНП з Рухом, мене включили до центрального проводу Руху, як обласного керівника “уенпістів”. Але припинив з ними будь-яку політичну співпрацю після того, як було прийнято рішення про делегування Івана Зайця у список Радикальної партії Ляшка. Частина рухівців категорично виступила проти, але більша частина підтримала взаємодію з партією Ляшка.

На сьогодні я вважаю себе членом партії Петра Порошенка. Разом з тим, Петро Олексійович обережно формує політичну команду, щоб не повторити помилок іншого проекту, створеного президентом Віктором Ющенком.

Разом з тим, вважаю себе патріотом України і Хмельницької області. Переймаюся життям області, і одним із завдань ставлю досягнення високих показників соціально-економічного розвитку краю. Хмельниччина має бути не тільки аграрною областю, а й займатися переробкою і виробництвом імпортно-замінної продукції. Ми маємо унікальну природу, Подільські Товтри та лікувальні води, що дає можливість розвивати туризм і створювати екологічно чисті товари.

Розмовляли

Вадим Олексюк,

Віталій Тараненко.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 28

 1. «Картель» – створений великими торговими мережами в м.Хмельницькому, наносить великі збитки для економічної стабільності і життєдіяльності його громадян, вимиваються кошти зароблені в бюджетній сфері, в важких умовах базарів, надходжень від заробітчан і інших, які могли б не виводитись консолідованими платежами в київські структури.

  1. Треба звернути увагу на те, що майже вся промисловість в місті знищена, а майно підприємств продано і перепродано за копійки на базі яких, (і яким чином перепрофілювавши? ) працюють супермаркети, для прикладу – цех швейної фабрики «Спецодяг» по вул..Зарічанській, 34 продано за 1 млн. 076 тис. грн.. 6454,5 кв.м., ціна за кв.м 171 грн. з патрохами! Далі заводи «Темп»(цех 91тис.грн.)?!, «Нива»?!, «КПО»?!, «Новатор»?!, «Катіон»?!….
  2. Терміново необхідно ініціювати на місцевому рівні вивчення, шляхом звернення до міських управлінь з конкретним питанням, що відбулось в місті за роки дикої приватизації, де поділась власність громади, де опинились і з чим працівники – жителі міста, цих підприємств?

 2. слово базарник – це зневага до десятків тисяч підприємців.

 3. Пане голово, не приближайте до себе колишніх ригів, а саме пана Мельниченка, бо це саме та “людинка”, звідки вилізе, туди залізе.А Ви поважна людина,з незіпсованим минулим, тому не радили б Вам псувати імідж голови саме цим “народним обранцем”.

 4. На рахунок доріг Загородній влучно підмітив, але тут не так питання в тому хто курував цей напрямок, як ще й до бувшого голови ОДА. Звичайно не потрібно знімати вину з заступника, управління чи то відділа, але звичайно потрібно було приймати ряд організаційних питань, де голова ОДА мав обговорити усі труднощі, які було на шляху реалізації з підрядниками з розпорядниками коштів і т. п. Тому, що було багато випадків коли підрядники просто відмовлялися виконувати роботи, тому що з різким коливанням валют, пального, ремонтних матеріалів, вони не завжди могли покривати свою витратну частину. А тому хотілось би побажати новому очільнику не повторювати помилки попередника, та плідно працювати на благо хмельничини.

  • найгірше освоїли кошти на дороги в місті Хмельницькому. повернули мільйони в бюджет.
   Мер Мельник, зам Нестерук. Загородний вважає їх неефективними.

 5. А тепер скажіть мені будь-ласка, чім Загородний відрізняється від Ядухи?

 6. Кажуть в Росії дві біди: дурні і дороги. більша біда, коли дурні починають коментувати про дороги.
  Спочатку треба добре вивчити матчасть. Сподіваюся, що новий голова ОДА буде в подальшому вчити матчасть, а потім коментувати, бо в очах спеціалістів зараз виглядає якось так ніяк. Навіть смішно.

  Гроші з державного бюджету – це не гроші отримані при продажі солоду. Пора це зрозуміти.
  Вони віртуальні. Так виділили нам на дороги в місті субвенцію в н-суму. Але це віртуальні гроші. Ти можеш їх отримати в кінці грудня (числа 27), або не отримати взагалі.
  Кредиторська заборгованість перед підрядниками за виконані роботи в минулих роках вимірюється мільйонами. Частина підприємств через це тупо збанкрутували. Роботи робилися минулого року по курсу 8 і пальному 15 грн. Зараз якщо кредиторську заборгованість повернуть підрядники в мінусах (це до речі також одна з причин неякісних ремонтів і крадіжок при ремонтах).
  2-3 роки казначейство закриває захищені статті, а дороги і все таке ні.
  От як нам в місті домовитися з підрядником щоб він почав ремонт без грошей, без авансу. Йому треба купити бітум, щебень, асфальт, ПММ, заплатити працівникам зарплату, податки. Добре, коли є комунальне підприємство, яке може працювати в збиток і може наростити борги по зарплаті на 3-4 місяці. Або підрядник, який має власні оборотні гроші. А що робити малим районам? Там ніхто не хоче ремонтувати в збиток, або просто тупо крадуть, бо грошей нема і не буде, а як буде, то через рік.

  Тут пане, голово, питання не до місцевої влади, а до столичних посадовців. Якщо б вони дали в -квітні-травні реальні гроші, то ні копійки в державний бюджет не повернеться. Зробиться все на 100%.
  Але реальних грошей нема і не буде. Є розмови, популізм і піар. А крайніми хочуть зробити пахарів на місцях.

 7. Люстрація – безаперечна! факт.
  Але є одне але.
  Давня історія: В 2010 році в Хмельницькій обласній раді створюють більшість. “Будуємо Хмельниччину разом!”. Головою більшості стає Василь Ядуха. В більшість входить 72 депутати. В тому числі і новий голова ОДА Загородний.
  Питання в лоб: як він має люструвати своїх товаришів по спільній депутатській групі і позиції? Вони разом ходили на засідання, разом голосували, разом з Ядухою і Януковичем будували Хмельниччину.

  • Повністтю погоджуюсь!!! Кого Порох призначає??? Колишніх ригів та їх підлабузників!!! Ганьба!!! Не за таку люстрацію стояв Майдан!!!

 8. Гураль, то це ти тут розперезався, пахарем став? Лизав сраку Ядусі, а тепер до Завгороднього приступив! Не получиться! Він тебе
  суку по Чемирівцях добре знае,не получиться в тому автодорі відсидітися.Розправа народу за вкрадені гроші тебе знайде у Кугає
  вцях. Все що вкрав в народу повернеш до копійки!

 9. http://vsim.ua/revolyuciya/evromaydan-u-hmelnitskomu-pisatimut-chornu-knigu-kativ-10305442.html

  гляньте на прізвище №29 в чорних списках.
  як вам?

 10. Загородній – це повзучий реванш протимайданівських сил.

 11. На прийом до губернатора не попадеш. Прийшли з грмадою села, півдня простояли в коридорі нас відшили, сказали прийдіть з понеділка.

  • три рази приходив до нього, три рази виставляли за двері.
   Не прийомний день,
   Записати на прийом не хочуть.

 12. ” Люстрація необхідна і це беззаперечно. Однак підходи до кожного мають бути виважені. Якщо у чиновника єдина вина у тому, що він працював у часи Януковича, а за ним не має корупційної складової, і ні адміністрація, ні громадськість не можуть знайти повноцінної фахової заміни – нехай працює. Погодьтеся, що робити це слід виважено. Іноді працівники, котрі призначаються за різними квотами, роблять більше шкоди державі, аніж ті, хто уже пропрацював 20 років.

  Головне – професійність та патріотизм. Повторюсь, я готовий вислухати усі пропозиції громадськості. Однак це має бути в рамках закону, а не голого критиканства чи зведення рахунків.”

  ДА АТЕ ЩО РИГІВСЬКІ “ДЕРЖИМОРДИ”, БУДУТЬ БЛОКУВАТИ УСІ РЕФОРМИ, ТЕ ЩО ВОНИ ПУСТИЛИ КОРІННЯІ ЇХНІ “КУМИ, СВАТИ” БУДУТЬ ПРИ ЛИПАЛАМИ, ЧИ ВИ ПАНЕ ГОЛОВО ЗАБУЛИ, ЩО СКАЗАВ Вацлав Гавел: Краще 5 років помилок, ніж 50 років саботажу. ТО ВИ ВИЗНАЧІТЬСЯ ПАНЕ ГОЛОВО ВИ РЕФОРМАТОР ЧИ НІ.

 13. Пане Сергію! Як Ви,людина яка сповідує принципи справедливості,чесності,гідності і патріотизму,допустили те,що Стебло повлаштовувала своіх родичів,прихопила земельки,добудовує будиночок. Це нова влада? Так швидко вона все робила,що обігнала багатьох попєрєдніков!

 14. два тижні балачок на посаді – такі результати роботи губернатора.

 15. гураля хтось запитае за відмиті гроші-гроші вкрадені під час ліквідаціі наслідків стихіі на закарпатті ?

 16. Люстру вати вже настала пора новопризначених-Цуглевича і Фасоль, Мерлені і Стебло,ох і напрацювалися

 17. Може хтось скаже відповідь на таке питання: Чому людина з офіційним півміліонним річним доходом (зрозуміло що неофіційним – вдвічі більшим) пішла на роботу Головою ОДА ???
  Доречі яка нафіг люстрація і тому подібні патріотичні амбіції – якщо в Блоку Петі всі ті самі риги……і куми…. свати…..

 18. 40 днів мільйонера на посаді. результати – нульові.
  обіцяв через місяць нову команду, де команда? де робота? де люстрація?

 19. ВЫ ЧЕ УЖЕ ПАР ВЫПУСТИЛИ ?кОМЕНТАТОРЫ…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.