На Хмельниччині влада усуває опозиційні партії з дільничних комісій – УДАР

У Хмельницькій області на виборчому окрузі №190 представники опозиційних сил зафіксували підлог документів під час роботи окружної виборчої комісії, повідомляє прес-служба партії  «УДАР».

За словами представників «УДАРу» в 190-му виборчому окрузі, ОВК упереджено підійшла до формування дільничних комісій. Так, ще 18 вересня заяви від партії «УДАР» перевірялися членами окружкому близько двох годин, натомість коли одна з нікому не відомих партій подала 47 заяв кандидатів до дільничних комісій — ці заяви були задоволені протягом кількох хвилин. Відповідно, усі 47 заяв одразу були зареєстровані в ЦВК для участі в жеребкуванні. Представники опозиційних партій зауважили, що подібний підхід є маніпуляцією, адже «технічні» партії можуть зареєструвати тисячі кандидатур для роботи в дільничних комісіях, тим самим залишивши опозицію взагалі без представництва в ДВК.

У ніч на 19 вересня представники опозиції, залишаючи приміщення ОВК, опломбували двері комісії. Однак ранком наступного дня виявилося, що на дільниці повним ходом працюють люди, масово вносячи на сервер ЦВК подання від «технічних» партій.

Завдяки втручанню представників «УДАРу» вдалося зупинити спробу фальсифікації. На місце викликали міліцію, і юристи партії в присутності правоохоронців з’ясували, що окружком зареєстрував представників ще від 11 «технічних» партій. При цьому на сервер вносилися кандидатури представників від партій, подання яких не були належним чином оформлені. Зокрема, з’ясувалося, що в розпорядженні ОВК немає заяв від партії «Нова політика».

Усвідомлюючи , що окружком припустився у своїй роботі порушення закону і що це набрало публічності, голова комісії у присутності правоохоронних органів анулював реєстрацію «партій-привидів». Водночас представники «УДАРу» звернулися до правоохоронців з вимогою розслідувати цей інцидент, днями матеріали справи буде передано в прокуратуру.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.