Довірені особи кандидатів у нардепи: хто вони?

Не менш цікавою ланкою у виборчому процесі є підбір довірених осіб кандидатів у народні депутати. Це люди, котрі на час виборів мають стати другими очима та вухами політика, який прагне одержати квиток до Верховної Ради. Від їхньої роботи залежить певний відсоток голосування електорату у день виборів за визначеного кандидата. Це з одного боку. З іншого — праця довірених осіб передбачає винагороду. До прикладу, якщо кандидат виграє вибори і обирається народним депутатом, він може взяти собі в помічники кількох довірених осіб. Тобто для когось це може виявитися непоганою карєрною доріжкою.

На Хмельниччині комбінації з відбору довірених осіб подекуди вражають. В окремих округах відкрито справжнісіньку скриньку Пандори: кандидати не приховують, що вдаватимуться до використання адмінресурсу силами своїх довірених осіб.  

№187 округ: культура веде свою шефиню

Активний київський “варяг”, президент корпорації “Оболонь” Олександр Слободян чи не найбільше сьогодні на рекламних вустах. Позиціонує себе як господарник і людина, яка сповідує демократичні принципи (недарма понад десять років ходить у заступниках лідера Української народної партії Костенка). Натомість у довірені особи записав… регіонала, ректора Хмельницького національного університету Миколу Скибу. Нагадаємо, що Микола Єгорович на місцевих виборах входив у п’ятірку кандидатів у депутати обласної ради від Партії регіонів. А у попередній каденції обласної ради був у лавах “Нашої України”.

Під пильним прикриттям до Ради йде начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Трунова. Вона не приховує, що тандем культура і адмінресурс — зовсім близькі речі. Тому група підтримки леді з культури сформувалася відповідним чином: директор Хмельницький обласний музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького Петро Данчук, керівник хмельницької обласної філармонії Олександр Драган і директор обласного академічного лялькового театру Алла Пундік.

№188 округ: ба, знайомі обличчя

Як фенікс із попелу, воскрес депутат п’ятого скликання Хмельницької обласної ради Іван Рудик. У минулому зубатий та амбіційний місцевий політик нині представляє інтереси кандидата у нардепи і редактора газети хмельницької міської ради “Проскурів” Богдана Теленька. Знаючи поведінку Рудика, епатаж у виборчих перегонах пану Теленьку гарантований.

На цьому окрузі кандидат від Партії регіонів і начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Вадим Плюта не відрізняється оригінальністю. У довірені особи записав двох журналісток обласного ТРК “Поділля-Центр”. До речі, одна з них очолює прес-службу обласної організації ПР.

Самовисуванець і член Народної партії Литвина Сергій Лабазюк довірив свою кампанію одній людині. Це 27-річний свободівець з приватного підприємства “Юридична компанія “Тріарії”. Найближчий опонент Лабазюка, діючий голова Хмельницької райдержадміністрації Віктор Коліщак відмовився від послуг довірених осіб.

№189 округ: політичні зубри

Досить потужним арсеналом озброївся колишній нардеп, а нині голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, член Партії регіонів Віталій Олуйко. Його земляків (Білогірщину) представляє Герой України та керівник ТОВ науково-виробнича агрофірма “Перлина Поділля” Петро Іващук. Останній тривалий час разом з Олуйком були оплотом Народної партії Литивна на Хмельниччині. З 2010 року їхні спільні дороги розійшлися, а Петро Володимирович продовжує піарити Олуйка.

Іншу територію мажоритарки Олуйка — Теофіпольщину — презентує керівник ТОВ “Святець” Василь Мастій. На цьогорічних довиборах до обласної ради Василь Васильович упевнено пройшов від Партії регіонів (фактично йому результат забезпечили три рідних села).

Третьою довіреною особою кандидата у нардепи виступає завідувач юридичної клініки Хмельницького управління та права Тетяна Грушкевич. У доробку Тетяни Володимирівни є навчальний посібник “Нормотворення в юридичних клініках” за наукової редакції пана Олуйка.

Від об’єднаної опозиції балотується голова обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій. Він також укомплектувався трьома довіреними особами. Зокрема, на Ізяславщині свободівця рекламуватиме інший свободівець, депутат облради і виконавчий директор ТОВ “Агрос-Віста” Микола Камінський. Для Нетішина Сабія відкриватиме атомник Олександр Марчук. Замикає трійку ще один аграрій, керівник ТОВ “Агро-партнер-1”Володимир Федченко.

Найменше довірених осіб (одна) у колишнього міського голови Нетішина Ольги Омельчук — це  фізична особа-підприємець Наталія Коваль.

№190 округ: перевірені люди

Заїжджий “гастролер”, кандидат у нардепи і мільйонер в одній особі (офіційно задекларував 32,6 млн грн) Сергій Буряк привіз зі столиці на Хмельниччину довірених осіб. Обоє працюють у сімейній фінустанові братів Буряків на керівних посадах: Микола Лаврук очолює “Бробізнесбанк”, Володимир Юрчук працює його заступником.

Політичний опонент Буряка, міський голова Салвути і кандидат від об’єднаної опозиції Василь Сидор розраховує на трьох довірених осіб: керівника Шепетівської філії дорожньо-експлуатаційна дільниця Олександра Пономарьова, безробітну Тетяну Солоху і підприємця Тетяну Тертичну.

Кандидат від ПР Олена Герасименко не виставила жодної довіреної особи. Аналогічно поступив й висуванець Партія Пенсіонерів України, менеджер з Київської області Рафаел

Халілов.

№191 округ: двійники

Родзинкою цього округу стала присутність трьох двійників відомих кандидатів у народні депутати. І тільки тезка діючого нардепа-литвиніця Василь Шпак вдався до допомоги довірених осіб. 21-річному киянину-кандидату допомагатиме на подільському округу студентка Марина Николюк.

Ще один столичний гість в амплуа кандидата, розжалуваний митник Віктор Бондар. Серед довірених осіб зазначений Олександр Торунов. На цю людину пан Бондар повісив три своїх виборчих проекти: газету “Розвиток Поділля+”, громадську Хмельницьку обласну організацію “Розвиток рідного Поділля” і благодійний фонд “Розвиток рідного Поділля”.

Голові Хмельницької облради і кандидатові у нардепи Миколі Дерикоту допомагають колишній гуманітарний заступник голови Летичівської РДА Віталій Черняхович, керівник ТОВ “Подільська інфестиційна кампанія” Микола Назарчук і пенсіонер Григорій Крилов.

Нинішній нардеп-литвинівець Василь Шпак довіряє двом пенсіонерам Володимиру Цимбалістому і Миколі Яцишину, а також приватному підприємцю Руслану Гуменюку.

№192 округ імені Гереги

Яскравим фаворитом у Дунаєвецькому окрузі є власник будівельного гіпермаркету “Епіцентр” Олександр Герега. Тому розбудовуватиме власний округ разом з двома довіреними особами з “Епіцентру” та колишньою першою заступницею голови Городоцької РДА Неонілою Андрійчук. Між іншим, ця пані державну службу проміняла на парламентські вибори, написавши заяву на звільнення з посади заступника.

Ще одна ставлениця влади, яка дасть волю адмінресурсу, кандидат у нардепи ПР і начальник управління праці та соціального захисту населення Городоцької РДА Галина Пятак. Вона запаслася перевіреними кадрами по службовій вертикалі: директор Городоцького районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Любов Казмірчук, начальник Чемеровецького районного бюро технічної інвентаризації Сергій Михайлюк та директор Смотрицького будинку інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Борис Сумин.

Завдяки кандидату-ударівцю Олегу Купчуку ми побачимо іншого забутого депутата облради з “Нашої України” у ролі довіреної особи Петра Капусняка. Петро Карпович запам’ятався депутатам розлогими сентенціями про майбутнє України та надмірною активністю у раді.

№193 округ імені Мельниченка

Прихований кандидат від влади у Кам’янець-Подільському окрузі Володимир Мельниченко взяв під ковпак найбільш соціальнозначущі об’єкти — лікарні. Його довіреними особами працює головний лікар Кам’янець-Подільської міської лікарні №1 Дмитро Васильянов і головний лікар Новоушицької центральної райлікарні Валентина Гладій. Авторитетом у Мельниченка виступає народний депутат України I скликання Сергій Тимчук. А офіційний кандидат у нардепи від ПР, голова Новоушицької районної ради Віктор Барчишин не делегував довірених осіб, а тому робимо припущення про його декоративну місію на цих парламентських виборах.

Кандидат від об’єднаної опозиції Ростислав Ярема зробив ставку на керівника Кам’янець-Подільської об’єднаної міськрайонної спілки ветеранів війни в афганістані (воїнів інтернаціоналістів) Івана Павлевича та освітянин з Кам’янець-Подільської філії національного університету податкової служби України Олександр Цісар.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. Читайте про Халилова Рафаэла Муршудовича
    http://svolota.org.ua/?q=node/3046
    ВОР В ЗАКОНЕ!!ОСТОРОЖНО!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.