Гладуняк: або віддайте аеропорт Симчишину, або ліквідуйте

Депутат Хмельницької облради і голова постійної бюджетної комісії Іван Гладуняк пропонує обласній владі остаточно визначитися з подальшою долею комунального підприємства “Аеропорт Хмельницький” та самим летовищем.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Про це сьогодні він заявив на черговій сесії.

На його думку, нераціонально щороку виділяти близько 3 млн. грн з бюджету на ліквідацію заборгованісті за різними фондами по КП “Аеропорт Хмельницький”.

Водночас обранець різко відреагував на те, що діючому директору аеропорту Василю Гончару планують виплачувати заробітну плату у розмірі 12 тис. грн в місяць. Натомість останній, за словами голови облради, не генерує жодних пропозиції з відновлення роботи цього підприємства.

Гладуняк запропонував створити робочу групу за участі депкорпусу, керівництва області та міста і визначитися з подальшим розвитком летовища.

“Або передаємо місту Хмельницький, або ліквідовуємо”, – наголосив він.

Однопартійця підтримав і колишній перший заступник голови Хмельницької ОДА Василь Процюк, запропонувавши, 50% КП “Аеропорт Хмельницький” віддати Хмельницькій міській раді. Іншу половину залишити у власності обласної ради. При цьому, депутат вважає, що в цій кооперації можна спробувати залучити кошти фонду регіонального розвитку.

Голова Хмельницької облради Михайло Загородний погодився з прозиціями колег та виніс на голосування питання про створення робочої групи з одночасним відхиленням проекту рішення про додаткове вливання 2,4 млн. грн на виплату заборгованості із зарплати та податків.

Нагадаємо, що у 2016 році з обласного бюджету виділено 2,8 млн. грн на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам аеропорту та податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

Як писав НГП, на відновлення роботи хмельницького аеропорту необхідно 45-50 млн. грн. На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє.

Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі.

Міністерство інфраструктури України констатувало: небажання місцевої влади відродити хмельницький аеропорт зумовило його теперішній складний економічний стан.

Довідка НГП. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький складається з аеродромного, аеровокзального, наземного комплексів на землі. Аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.

Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв. м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

Більше читайте у публікації “Аеропорт з обрізаними крилами“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. дядя Ваня нічого “за так” не робить, по-любому вже придумав схему як щось вкрутити або земельки клаптик відтяпати

 2. вы много лет подряд были у власти губернатором главой облсовета мером-постоянно кемто были – и никогда при вас аеропорт не работал-а сейчас задним числом и умом советуете что делать не странно нет

 3. він правильно каже, ніхто крім Симчишина там порядку не наведе.

  • ХТО , ЦЕЙ ПІДЕР СИМЧИШИ НЕЩАСНА ТОРГОВКА З БАЗАРУ ? ЗАБЕРИ СОБІ ТОГО ПІДЕРА-СИМЧИШЕНА ДО СЕБЕ НА ПАРАШУ.

 4. Предлагаю все отдать Скочелясу и компании и опять зафигачить все девятиэтажками без гаражей и стоянок. Рядом липовый базар, машины жильцы смогут там ставить.

 5. Аэропорт отдать китайцам и через год будем летать по всему миру.

 6. Китайцы летать будут а где будем мы???? Это нация которую нельзя пускать-саранча!!!!!

 7. Картавий і віддасть його (або частину) під будівництво, через угоду про державне партнерство, можливо Скочелясу, або Афійчуку……. Мовляв що вони збудують “взлітну смугу”, а там вже що получиться ……

  • А в конце взлетной полосы … бац! и опять девятиэтажка стоит без парковок и инфраструктуры. Ну как обычно во всем городе на всех закоулках где эти горе строители девятиэтажные сараи построили.

  • Там буде котеджне містечко Взльотне

  • На хера Хмельницькому аеропорт таких масштабів?
   Меджибіж? У Вінниці є аеропорт потужний.
   Камянець? З Чернівців ближче
   В Тернополі ніби також є
   Треба переглядати саму концепцію розвитку аеропорту і чи взагалі він треба.
   Може краще яуийсь логістичний центр?

 8. Отдайте израильтянам!!! Будут летать толпами в Меджибож и Умань. Все сделают нам на шару. Даже если аэропорт не будет приносить в бюджет денег, то “возле” заработают многие. Это же стратегическая точка в инфраструктуре города и области. Даже я на этом заработаю, и не возму денег за правильный совет.

 9. вже 2 роки кажу: віддайте місту. Симчишин зробить і наведе там порядок. якщо не відаддуть через рік там будуть городи і пшениця рости

 10. Треба робити.товар базарва повезе.турист полетить.жидва поиїде.але до копійки звести витрати.якщо не зможемо в концесію.

 11. Треба побільше конкурсів на заміщення посад проводити в ХОРі, і громадських активістів пересаджають і грошенят зароблять на депутатських посадах, а народ буде думати, що вони важко працюють….над знищенням інфраструктури…

 12. Отдать земли аэропорта китайцам или израильтянам это примитивно сказано, а в действительности необходимо найти срочно инвестора и не скупится и не искать свою личную выгоду, а выписать тендерные условия для привлечения тех, кто готов вложить свои деньги на перспективу. В будущем это дешевые лоукостеры в Европу, Азию, Америку. Власть быстрее просыпайся !!!!!!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.