На відновлення роботи хмельницького аеропорту необхідно 45-50 млн. грн – ОДА

На відновлення роботи хмельницького аеропорту необхідно 45-50 млн. грн.

Про це сказав заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктиури – начальник управління промисловості та інфраструктури ОДА Олег Гуменний на засіданні Громадської ради при облдержадмінстрації.

“Ми шукаємо інвесторів. Проте варто зазначити, що на сьогодні час втрачено – знищено злітно-посадкову смугу, відсутній сертифікат безпеки та багато інфраструктурних об’єктів”, – зазначив він.

Посадовець додав, що обласна влада працювала з потенційними інвесторами (власниками “Арден Палацу”, народними депутатами Сергієм Лабазюком і Олександром Герегою), але їх цей об’єкт не зацікавив.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Крім того, за словами Гуменного, розглядається варіант переведення війського аеропорту у Старокостянтинові на прийом цивільних авіарейсів.

Як писав НГП, у висновку головного конструктора хмельницького філіалу державного науково-дослідного інституту “НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ” А.Антонюка сказано, що злітно-посадкова смуга “Аеропорту Хмельницький”, яка має 2,2 км довжини і 42 м ширини, непридатна до експлуатації. А усунення дефектів практично неможливе.

При цьому, Державна авіаційна служба України назвала недіючий хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.

На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі.

Також комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.

Довідково. 26 лютого 2016 року Хмельницька обласна рада затвердила обласну програму фінансової підтримки комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2016 рік кошторисом 2,867 млн грн.

Всю суму коштів буде направлено на ліквідацію заборгованості. Зокрема, на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам КП «Аеропорт Хмельницький», яка утворилась на 31 грудня 2015 року, передбачено 946,3 тис. грн; погашення іншої заборгованості із заробітній платі працівникам, визнаною судами – 137,7 тис. грн; ліквідація боргів за податками та зборами до бюджетів усіх рівнів – 1,7 млн. грн.

Крім цього, обласна влада проведе інвентаризацію земельної ділянки площею 127 га і виготовить технічний паспорт землеустрою на аеропорт.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Стаття вiд патрIoтiв Хмельниччини I для таких самих “патрIoтiв”

  2. гуменний сам не знає про що говорить,не розумію чому заступники мають бути такими,,ну ідіть ви вже геть,дайте дорогу молодим та розумним,повірте що такі є,,,

  3. в аеропорта один шанс – це комунальна власність міста і господар Симчишин. треба просити його забрати аеропорт в місто і зробити там порядок.

    • Симчишин прийде – порядок наведе! А Гончаруком швиденько , максимум за місяць розбереться з економічними проблемам.

  4. гончар работал! а загородний только новых баб ищет.опять и снова

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.