У недіючого хмельницького аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі

У недіючого комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” забрали дороговартісне метеорологічне обладнання.

Про це сьогодні заявила начальник Авіаційної метеорологічної станції цивільна Хмельницький (1985-2015 роки) Любов Криворучко під час круглого столу в облдержадміністрації.

“Частину обладнання забрав житомирський аеропорт, який відновив роботу та одержав дозвіл на польоти. Решту метеообладнання віддаємо полтавському аеропорту. Чому так сталося? Приміром, житомиряни звернулися до нас, оскільки хмельницьке летовище простоює, а відповідно, не задіюється метеообладнання”, – пояснила вона.

“Без метеорологічної служби про польоти у хмельницькому аеропорту не може бути мови”, – резюмувала фахівець.

Крім цього, у ході круглого столу було прийнято рішення про створення координаційного комітету щодо розроблення і впровадження заходів з відновлення та діяльності КП “Аеропорт-Хмельницький”. Туди ввійшли депутати обласної ради, представники структурних підрозділів ОДА та громадські організації.

На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

Як писав НГП, комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.

Довідково. 26 лютого 2016 року Хмельницька обласна рада затвердила обласну програму фінансової підтримки комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2016 рік кошторисом 2,867 млн грн.

Всю суму коштів буде направлено на ліквідацію заборгованості. Зокрема, на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам КП «Аеропорт Хмельницький», яка утворилась на 31 грудня 2015 року, передбачено 946,3 тис. грн; погашення іншої заборгованості із заробітній платі працівникам, визнаною судами – 137,7 тис. грн; ліквідація боргів за податками та зборами до бюджетів усіх рівнів – 1,7 млн. грн.

Крім цього, обласна влада проведе інвентаризацію земельної ділянки площею 127 га і виготовить технічний паспорт землеустрою на аеропорт.

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький складається з аеродромного, аеровокзального, наземного комплексів на землі. Аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.

Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв. м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.