“Аеропорт Хмельницький” не потрапив до держпрограми розвитку аеропортів на період до 2023 року

Комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.

Згідно з документом, до Програми потрапили 17 аеропортів України. Зокрема, 4 аеропорти сусідніх областей з Хмельниччиною (КП “Міжнародний аеропорт Рівне”, КП “Міжнародний аеропорт Чернівці”, КП “Аеропорт Тернопіль”, КП “Аеропорт “Вінниця”).

Програма передбачає приведення інфраструктури авіаційного транспорту у відповідність до міжнародних стандартів, забезпечення набуття Україною статусу транзитної держави з урахуванням її унікального географічного розташування, підвищення ефективності управління державним майном.

Загальний кошторис держпрограми розвитку аеропортів на період до 2023 року становить 8,6 млрд. грн.

Як писав НГП, 26 лютого Хмельницька обласна рада затвердила обласну програму фінансової підтримки комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2016 рік кошторисом 2,867 млн грн.

Всю суму коштів буде направлено на ліквідацію заборгованості. Зокрема, на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам КП «Аеропорт Хмельницький», яка утворилась на 31 грудня 2015 року, передбачено 946,3 тис. грн; погашення іншої заборгованості із заробітній платі працівникам, визнаною судами – 137,7 тис. грн; ліквідація боргів за податками та зборами до бюджетів усіх рівнів – 1,7 млн. грн.

Крім цього, обласна влада проведе інвентаризацію земельної ділянки площею 127 га і виготовить технічний паспорт землеустрою на аеропорт.

Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Максим Левицький пообіцяв до наступної сесії розробити стратегічний план розвитку аеропорту за рахунок позабюджетних коштів.

Депутат облради від фракції «За конкретні справи» Микола Харкавий наголосив на сесії, що до 2017 року в обласної ради є час, щоб віднайти інвестора задля збереження міжнародного статусу хмельницького аеропорту.

На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

Довідка НГП. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький складається з аеродромного, аеровокзального, наземного комплексів на землі. Аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.

Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв. м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Браво!!! Семь нардепов плюс областные руководители на чоли с Загородним просто все ПРОСРАЛИ !!! Если в радиусе 120-200км будет 4 международных аэропорта, то в Хмельницком его не будет никогда. За шо только мы вас кормим?

  • Згоден з Вами на всі 100%

  • А что они могли сделать, если в Киеве при власти рагули с западенщины, вот эти рагили и лоббируют свои смердящие черновцы, тернополь.

 2. Приватизувати територію і будівлі Хмельницького аеропорту заважає, злітно посадкова смуга, так як вона може бути лише у державній власності! Тому і був затіяний так званий ремонт злітної посадкової смуги, гроші на ремонт закінчилися, смугу “розкопали” так вона швидше прийде в непридатність, після чого буде складений акт, що смуга прийшла в непридатність, відновленню не підлягає, грошей у бюджеті на відновлення смуги немає, її спишуть з балансу аеропорту, після чого вже нічого не буде заважати приватизувати аеропорт Хмельницький з землею за безцінь!!!!

 3. Дааа, а колись, завдячуючи меру Чекману ми були крутіші за Вінницю, Рівне, Тернопіль і на рівні з прикордонними Чернівцями. До Турції літаками літали, вже не кажучи про Харків, Сімферопіль. Шкода!!! Але хіба не ми їх обирали!!?

 4. А той хлопчик з економіки так вже лялякав на сесіі.Таке враження,що казав івірив про казки.молоде,зелене,нерозумне!

  • Не провина того хлопчика, що його попередник і зокрема заступники, які з ним працюють не посприяли включенню аеропорту до цієї програми. В нього два шляхи вимагати від уряду внесення змін або самим шукати кошти, або переробити аеропорт у щось інше
   Бо він просто не буде конкурентний якщо поруч будуть 4 аеропорти міжнародного значення

 5. Коли Ви уважно подивитеся, то багато де зі списку програми держава ані копійки не дає — лише комунальні підприємства та інвестори…

  Але є інша пункта: “повернення у державну власність та збереження в ній інших аеродромів та аеродромних об’єктів, у тому числі у разі їх будівництва, реконструкції за рахунок державних коштів (або кредитних коштів, залучених під державні гарантії);”

  Буде губернатор — буде щось робитися…
  Ще подивимося який уряд буде — бо “не включення Яценюком” упрограму може бути і плюсом надалі…

 6. Яким плюсом?

 7. той хлопчик з економіки не повинен бути Начальником Департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури ОДА бо не має ні досвіду ні стажу держслужби а тільки І ВМІЄ РОЗКАЗУВАТИ КАЗКИ.

  • Не чіпайте хлопчика
   а шо старих пердунів залишати, що нічого не хочуть робити
   їм би все на місці тупцювати

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.