Забіг четвертим на мерських перегонах у Хмельницькому для 64-річного нардепа кількох скликань Олега Лукашука став неочікуваним. У штабі кандидата від “Батьківщини” були певні — він без надзусиль виходить до другого туру. Більше того у приклад ставили хороший результат на парламентських виборах-2012, під час яких Олег Григорович поклав на лопатки самого президента “Оболоні” Олександра Слободяна. Саме завдяки добре напрацьованій електоральній базі.
“Цього разу ми не мобілізували своїх виборців на дільниці. Розраховували, що вони прийдуть і проголосують”, — так стримано прокоментував поразку Лукашука один з його штабістів.
Наразі Олег Лукашук спільно з соратниками ВО “Батьківщина” ведуть політичні консультації щодо можливої сталої конфігурації сил в оновленій Хмельницькій міській раді.
— Які Ваші особисті очікування на другий тур мерських виборів? Кого підтримуватимете?
— Я не можу робити прогнозів, тому що ті соціологічні виміри, які робилися під час першого туру виборів, показали абсолютно протилежний результат. Щодо підтримки, то це питання має визначити наша партія. Найближчий часом буде відповідне рішення партійного бюро. Я добре знайомий з обома кандидатами (Олександром Симчишиним і Костянтином Чернилевським — НГП) і бажаю їм успіхів у виконанні передвиборчих обіцянок.
— В інтерв’ю “Незалежному громадському порталу” “свободівець” Симчишин повідомив, що його політична сила веде перемовини на предмет формування нової більшості у міськраді. Серед переговорників є фракція “Батьківщини”. Можете привідкрити завісу цього процесу?
— Переговорити проходять за участю трьох партій: “Свободи”, “Самопомочі” і “Батьківщини”. Наша головна ціль — сформувати сталу більшість. І хто би не став міським головою, він матиме однодумців у раді.
— “Батьківщина” претендує на крісло секретаря міської ради?
— Конкретних посад і крісел можливі союзники ще не розглядали. Ми лише затвердили загальні принципи. Наразі маємо 25 депутатів при кворумі 23 (10 обранців від ВО “Свобода”, 9 — ВО “Самопоміч”, 6 — ВО “Батьківщина”).
— Чому до переговорів не залучаєте пропрезидентську силу “Солідарність”, яка взяла 7 мандатів?
— Так сталося, що БПП “Солідарність” не звертався з такою пропозицією… Голосів вистачає для формування більшості. Однак я вважаю, що пропрезидентська фракція також повинна ввійти до більшості.
— Кого бачите опозицією нової міськради? Партія “За конкретні справи” може нею стати?
— Я не знаю. Це питання адресуйте партії “За конкретні справи.
— У 2010 році ВО “Батьківщина” завела до Хмельницької міської ради 40 депутатів при загальній кількості 60. Через п’ять років бачимо разюче падіння — лише шість. Які причини вплинули на це?
— На наше електоральне поле зайшли три потужних партії. І вони розосередили весь агітаційний ресурс. Таким чином, потенційні голоси “Батьківщини” перейшли партіям “За конкретні справи”, “Поруч” і Аграрній партії.
— Наскільки виправданою є застосування технології походу народних депутатів до місцевих рад? Як відомо, нардепи Сергій Лабазюк (партія “Поруч”) і Сергій Мельник (БПП “Солідарність”) ішли першими кандидатами, а потім після свого обрання, написали заяви про відмову працювати у Хмельницькій міській раді.
— Це не виправдано. Адже авторитет людини, яку обирали до Верховної Ради, проектується зовсім по-іншому. А місцеві ради мають інші завдання та цілі.
— Прокоментуйте, будь ласка, результати тендера по Чернелівському водогону. Виграла фірма ТОВ “Будівельний Альянс Груп”, яка запропонувала 32,3 млн. грн. Фірма “Явір-Інвест”, яку з Вами пов’язують і яка раніше ремонтувала водогін, виставила ціну 40,6 млн. грн.
— Я здав усі корпоративні права підприємства “Явір-Інвест” і на сьогодні не є директором. Однак наскільки мені відомо, замовник, міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” у технічних завданнях до тендерної документації пропустило ряд робіт, які доведеться виконувати. Відповідно, треба буде доплачувати і збільшувати загальну вартість наданих послуг. Приміром, у техзавданнях пропущені засувки.
“Явір-Інвест” оскаржив результати торгів у суді. Проте свідомо забрали позовну заяву, аби дати можливість освоїти кошти. До речі, щоб завершити повністю реконструкцію Чернелівського водогону необхідно близько 200 млн. грн. І виділення грошей варто лобіювати через державну програму “Питна вода”.
Бесідував Віталій Тараненко.