На Хмельниччині у червні сповільнилася інфляція

На Хмельниччині у червні рівень інфляції становив 0,1% порівняно з травнем. Водночас з початку року інфляція зросла на 42,1%.

Про це інформує Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,3%. Суттєво (на 19,3%) подешевшали овочі, з них капуста, огірки, помідори – на 51,9-47,7%. На 7,4-0,6% зменшилися в ціні рис, продукти переробки зернових, макаронні вироби, риба морожена, маргарин, сири.

При цьому суттєво подорожчали буряк (в 1,7 раза), картопля та морква (відповідно на 46,1% та 40%). На 3,5-1,2% зросли ціни на кондитерські вироби з цукру, фрукти, яйця, цибулю, безалкогольні напої, олію соняшникову, м’ясо та м’ясопродукти, кондитерські вироби з борошна, кисломолочну продукцію.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,6%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 3,1%, алкогольні напої – на 1,7%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося за рахунок підвищення квартирної плати на 4,7% та цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла на 1,2%.

На підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 0,4% вплинуло подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,6%.

Зростання цін на транспорт у цілому на 0,4% пов’язано з подорожчанням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,1%, а також автомобілів на 1,3%.

Ціни у сфері відпочинку та культури знизилися на 0,1% в основному за рахунок здешевлення туристичних послуг на 6,9% та аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації на 3,4%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.