За чотири місяці інфляція на Хмельниччині становила 40,7%

За січень-квітень 2015 року інфляція на Хмельниччині становила 40,7% порівняно з початком року.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними облстату, на споживчому ринку області в квітні цього року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 4,6%.

Фото "Експрес"

Фото “Експрес”

Найбільше (на 28-14,8%) подорожчали яблука, морква, капуста, макаронні вироби. На 13,3-7,2% зросли ціни на майонез, безалкогольні напої, кондитерські вироби з борошна та цукру, маргарин, на 6,6-3,6% – на хліб, продукти переробки зернових, соняшникову олію, молоко, м’ясо та м’ясопродукти, рибу та продукти з риби, кисломолочну продукцію.

Водночас на 14-4,3% подешевшали лимони, цукор, яйця, картопля, банани.

На 1,7% збільшилися ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, у т.ч. на алкогольні напої – на 2,6%, тютюнові вироби – на 1,3%.

Істотним чинником, що вплинув на загальний показник ІСЦ у квітні, було суттєве підвищення тарифів на природний газ (у 5,5 раза) та електроенергію (на 33,5%). Це призвело до зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому в 2,5 раза.

Відчутно уповільнились темпи росту цін на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла (101,9% проти 114,6% у березні), на що вплинуло здешевлення побутової техніки на 2,7%, покриттів для підлоги на 3,9%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,3%, у т.ч. на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання – на 1,8%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 0,9% пов’язано зі здешевленням палива та мастил на 7,5%, автомобілів на 3,9%. Водночас на 11,6% та 2,5% зросла вартість послуг автодорожнього і залізничного пасажирського транспорту відповідно.

Крім того, на 5-3,2% зросли ціни на одяг і взуття, у сфері відпочинку та культури, на послуги ресторанів та готелів.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Радуйтесь. Це є “досягнення” нащадків бандерлогів, які уже рік у владі. У бандери не получалось і в них не виходить. ПЕЧАЛЬНА УЧАСТЬ ТЕХ НАРОДОВ ГДЕ КАК ГЕРОЕВ ЧТУТ УРОДОВ !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.