Комітет виборців у Хмельницькому заявив про гальмування реформи з децентралізації

Після проголошення намірів керівництва держави провести децентралізацію влади минув майже рік, але зроблено за цей час вкрай мало.

Про це на засіданні круглого столу у Хмельницькому заявив експерт «Комітету виборців» Ігор Гаврада.

За його словами, для реформування місцевого самоврядування лишилося зовсім мало часу. Всі необхідні закони мають прийняти до 5 вересня, коли стартує виборча кампанія до місцевих органів влади. Наразі ані змін до Конституції, ані інших законодавчих ініціатив у цьому напрямку немає.

Експерт прогнозує три варіанти подальшого розвитку подій: вибори будуть відкладені на невизначений термін через введення військового стану або внаслідок політичної боротьби; вибори відбудуться, влада посприяє створенню об’єднань територіальних громад та вносить необхідні зміни до законів, можливо, навіть до Конституції; вибори будуть відсунені в часі на незначний термін до впровадження реформи.

 

Разом з тим, Ігор Гаврада зазначив і про кроки, що позитивно позначились на житті місцевих громад. Зокрема, це Закони України «Про добровільні об’єднання територіальних громад», «Про міжмуніципальне співробітництво» та змін до Податкового і Бюджетного кодексів, котрі дали можливість місцевим скарбницям отримувати більше коштів.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.