Держархбудінспекція провела комплексну ревізію управління на Хмельниччині

Хмельницька архбудінспекція знаходиться під пильним поглядом свого київського начальства. Як писав НГП у зв’язку з численними скаргами на дії місцевих посадовців архбудконтролю вже вдруге за рік сюди прибуває велика перевірка з центрального апарату Держархбудінспекції.

На цей раз до Хмельницького прибув навіть перший заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Сергій Драч.  Він зустрівся з проектантами та будівельниками, щоб вирішити наболілі питання взаємодії будівельних компаній з Управлінням інспекції у Хмельницькій області.

Фото2

«Два місяці тому була проведена ревізія роботи інспекції у Хмельницькій області. Знайдено 850 порушень. За результатами цієї ревізії колишній керівник втратив роботу, бо не зміг довести свою непричетність до тих помилок. Виконуючим обов’язки керівника став Сергій Шостацький. Це дозволило змінити ситуацію в кращий бік. Проте поряд з позитивними тенденціями маємо ряд зауважень щодо роботи інспекції. Тому ми приїхали сюди, щоб допомогти налагодити роботу», – розповів Сергій Драч.

Будівельники в свою чергу розповіли, що інколи для отримання дозволу на будівництво доводиться подавати документи по декілька разів. При цьому, на їх думку, відмовляють із формальних причин, через  «некоректно вказану дату» чи відсутність у документах інформації, котра не є обов’язковою.

Сергій Драч погодився, що такі поодинокі факти мають місце.  «Саме тому від учора у Хмельницькій інспекції знову працює комплексна перевірка. Ми готові  відкрито обговорювати ці проблеми і разом шукати шляхи їх вирішення», – пояснив він.

За словами Сергія Драча, ДАБІ сьогодні пильно стежить за роботою Хмельницької інспекції і надалі контролюватиме її дії аж поки буде усунуто всі недоліки. Зміна керівництва Хмельницької інспекції, зауважив Сергій Драч, в багатьох аспектах якісно змінила її роботу. Водночас додав, що є низка сигналів з регіону, і пообіцяв спільними зусиллями виправити помилки  і відновити ефективну роботу інспекції.

Фото1

Сьогодні у кожного громадянина чи забудовника, нагадав він, є можливість, не звертаючись до посередників, самостійно подавати дозвільну документацію. «Декларації на початок будівельних робіт та на готовність об’єктів до експлуатації приймаються лише через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП м. Хмельницький – вул. Соборна, 16). Там же можна отримати вичерпну консультацію нашого фахівця по оформленню будівельної документації», – зауважив він.

Серед піднятих проблем, гострими стали питання низької якості деяких новобудов. Керівник однієї з будівельних компаній заявив, що житлово-будівельні кооперативи не мають відповідних ліцензій і будують багатоповерхівки з порушеннями технологій. За його словами, так зводять 50% – 80% всіх новобудов у Хмельницькому. Перевірити їх діяльність сьогодні жодна служба не може, оскільки діє мораторій на перевірки. І якщо фізичну особу-підприємства можуть перевірити за скаргою громадянина, то організації взагалі не перевіряють.

Відсутність контролю на будівельних майданчиках призводить, зокрема, до того, що в управління регіонального розвитку і будівництва Хмельницької Облдержадміністрації надходять скарги від власників нових квартир. Городяни заявляють, що будинки здаються в експлуатацію не повністю завершеними.

Всі звернення і пропозиції були прийняті до розгляду представниками центрального апарату Держархбудіцнспекції. А от нарікання одного з проектантів на збільшення штрафів не знайшли підтримки у гостей зі столиці. Сергій Драч пояснив, що до збільшення штрафів законодавців змушують кричущі порушення правил забудови не лише у Києві, а й в інших регіонах держави. Щоб не потрапляти під штрафи, посадовець порадив забудовникам не порушувати.

Також він наголосив, що за останній рік ДАБІ цілком змінила принципи взаємодії з громадянами та забудовниками й налагодила з ними прямий відкритий діалог. Сьогодні звернутись до установи та її посадовців набагато простіше, ніж раніше. Так діє контактний центр ДАБІ, звернутись до якого можна щоденно з 8 до 19:00 (крім вихідних) за номером телефону 0 800 210 011. Фахівці контактного центру  приймають дзвінки громадян, фіксують звернення та роблять усе, щоб проблема людини вирішилась максимально швидко. За півроку до центру надійшло понад 8 тисяч дзвінків.

Було створено й інший спосіб звернутися до Держархбудінспекції України – залишити електронне звернення на сайті ДАБІ. Таким чином можна персонально звернутись до будь-якого керівника структурного підрозділу Інспекції.

На думку Сергія Драча, така відкритість держустанови дозволяє знімати з порядку денного більшість проблемних питань ще на ранній стадії. Але ситуація на місцях багато в чому залежність від фаховості та порядності керівництва інспекції в області. І Хмельниччина тут яскравий приклад. Водночас він повідомив, що з 14 квітня ДАБІ ініціює  конкурс на заміщення посади керівника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Хмельницькій області, який триватиме до 13 травня. Всі бажаючі можуть подавати свої кандидатури до Управлінням роботи з персоналом та документообігу Держархбудінспекції України. Кожен з претендентів, зауважив Сергій Драч, проходитиме перевірку СБУ.  З усіх питань, що пов’язані з конкурсом він порадив звертатися за телефоном (044) 291-69-20.

У ході візиту до міста Хмельницького керівник Держархбудінспекції також зустрівся з новим головою області Михайлом Загороднім та заступником міського голови Андрієм Капурою. Окрім питань функціонування Хмельницької інспекції обговорили можливу передачу низки функцій архбудконтролю органам місцевого самоврядування. Відповідний законопроект наразі готується до другого читання і вже найближчим часом буде прийнятий Верховною Радою України.

Катерина Бондар.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Шановний пан Сергій Драч. Цей Шостацький не кращий ніж Дьома. Він ще той жучара. Він зараз трохи притих, а дасьте йому волю, тобто не приведи господь призначити його керівником! Да і взагалі йому треба іншу дати роботу, де немає натяку, що він за свої послуги буде мати винагороду. Ця людина невиправна.

  • Підтверджую!!!! Але думаю що Деркач у долі , і все це показуха, Як працював офіс у готелі так і працює …, просто Дьома став красти більше для себе від босів тому його злили , Шостацький теж зараз почав прокрадатись … І ще “офіс ” до того як Шостацький втік в Одесу , очолювала його дружина …

 2. Про яку боротьбу з корупцією на Україні можна говорити, якщо наш сучасний гарант одночасно перебуває на найвищій державній посаді і володіє одним із найбільших бізнесів в нашій країні, а також немалим бізнесом в країні-агресорі?

 3. Великий фахівець Верка Бригадир,ото знайшли фахівця,здуріти можна,когось оцінюючи за мозги,а цю подругу за інше місце.Але це місце забезпечувати їй роботу.Браво!

 4. Передивився фото – багато Хмельницьких клоунів , а нормальних проектантів та будівельників з області немогли запросити??? А Шестацький таки хабарник , і нового у роботі інспекції таки чекати потрібно – збільшення кількості та підняття ставок ….

 5. підтримую усе вище сказане! Шостацький спить і бачить себе начальничком. Він ще за часів Гавчука підривався на начальника, добре ядухі нализав:)))) і офіс в центральному кришують. Стабільність !!!

 6. Все чиновники, которые позволяют на сегоднешней день, когда парни воюют, чтоб “их ним жирным жопам хорошо сиделось в креслах”, брать деньги, это деньги “пропитаны кровью” наших ребят, которые стоят на защите нашей страны. Такие как Шостацкий и его бывшая жена (бездарность) позор земли украинской. БАНДУ – ГЕТЬ!!! Шостацкий – жирная пьявка которая присосалась к нашей области. Упаси Боже ставить его на должность начальника! Пусть шурует с нашей области обратно в Одессу.

 7. абсолютно згідна з попереднім коментарем. Такі як Дьома, Сівко (іріша), Шостацький (шустер), козирчук (жид), це ті бурократи з якими доводилось стикатись при оформленні документів на будівництво, їм давно потрібно наручники одягнути на їхні хабарницькі руки.
  По цим людям давно плаче Скарженецька “Псішка”!!!!

 8. Чого причепилися до людини. Класний він пацан, головне що гарний!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.