До Хмельницького їдуть ревізори проконтролювати ліквідацію корупційних схем у держархбудінспекції

До Хмельницького 7 квітня прибуде комісія Держархбудінспекції України, щоб промоніторити містобудівну ситуацію в області та проконтролювати ліквідацію корупційних схем у роботі місцевої інспекції.

На початку 2015 року комплексна перевірка роботи хмельницької інспекції спричинила гучний корупційний скандал в області. За її результатами, було викрито розгалужену корупційну схему, яку успішно очолив колишній очільник інспекції Олексій Дьома. Як виявилося, він налагодив систему регулярних поборів з підприємців-будівельників за оформлення дозвільної документації та введення будівель до експлуатації.

Після столичної ревізії усі причетні до корупції чиновники на чолі з самим Дьомою були звільнені. Виконуючим обов’язки голови хмельницької інспекції було призначено Сергія Шостацького.

Найближчий часом в ДАБІ планують провести відкритий та прозорий конкурс на заміщення посади керівника Управління ДАБІ в Хмельницькій області.

Але через нарікання на роботу хмельницької інспекції та для виявлення реального стану речей в сфері будівництва ревізори з Києва проведуть ще одну комплексну перевірку. Таким чином, вони мають намір остаточно покінчити з корупцією в держустанові.

Процес перевірки Хмельницького управління Держархбудінспекції триватиме 7-9 квітня. 8 квітня до обласного центру прибуде виконуючий обов’язки голови ДАБІ Сергій Драч, який зустрінеться з хмельницькими забудовниками, керівниками місцевої влади та узагальнить роботу перевіряючої групи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. “Ревізор” не рекомендує Хмельницьку ДАБІ

  • НЕ ПЕРЕЖИВАЙТЕ МИ З ВАМИ!

   Посадовець,державний службовець Головного управління Держсанепідемслужби Хмельницької області, який іменем держави вимагав хабар в розмірі 5000 грн. у жителя м. Хмельницького, затриманий прокуратурою разом із відділом по боротьбі з економічними злочинами. Знаходиться під домашнім арештом, його навіть відсторонено від роботи. Матеріали направлені в суд.

   Керівник одного із лабораторних центрів санепідемслужби м. Одеси вимагала хабар, отримала 200 доларів США,затримана.

   Директора Черкаського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України вимагав та отримав від представника приватного підприємства 10000грн. за виготовлення та підписання санітарно-епідеміологічного висновку. Тимчасово відсторонений від роботи.

   Прокуратура Черкаської області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).
   Як інформують у прес-службі прокуратури, с

   Суддя одного із міськрайонних судів Черкаської області вимагав та отримав від обвинуваченого 3000 доларів США. Затриманий СБК та прокуратурою області.

   Начальник одного із міжрайонних управлінь інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Черкаській області вимагав та отримав від громадянина 9000 тис грн. за оформлення декларації про початок виконання будівельних робіт.
   Затриманий прокуратурою та СБУ.

   Головного освітянина Хмельницького району ДАНІЛОВУ спіймали на вимаганні та отриманні хабара в розмірі 40000 грн..Чиновницьке крісло в обмін на тюремні нари. Це наслідок вимагання та зрештою отримання хабара в великих розмірах.

   МИ З ВАМИ ДОРОГІ НАШІ ПОБРАТИМИ!

 2. Віддайте інспекцію містам і селам, як було раніше. Така як зараз – вона корупційна. збирає гроші. Той що її очолює при януковичу збирав гроші і зараз збирає.

  • краще просто ліквідувати ДАБІ, та й всі інші інспекції

   • Погоджуюсь, ті інспекції були створені януковичем шоб хабарі збирати, нічого вони не перевіряли і не контролювали тільки шкодили, за гроші дозволяли те чого не можна було дозволяти.

 3. Схеми у в.о.ще крутіші , чим попередників . Такса 2 дол . за 1 м2 площі , або здати або початок різниці ніякої. Так що Шостацький втілив найкращі традиції хабарництва у дію . ПОсередник сидить у готелі як і раніше …..

  • То все таки, хто там, ПОсередник чи ПОсередниця, в якому номері він (вона) сидить та як його (її) фамілія?
   А якщо серьозно, то я згоден з Женя Гордон (не знаю якої статі), тому що наші люди (99 в періоді %) самі порушують законодавство, в т.ч. і щодо будіництва, а потім, вважають, що простіше дати хабра. Але, я вважаю, що ніякий “механізм” тут не допоможе. Просто треба мати елементарну совість і розуміння, що порушуючи закон вони шкодять не тільки собі, а і своїм нащадкам.

 4. Без контролюючих організацій теж не можна, бо будуть будувати як хто хоче і де хоче. Але потрібен механізм, щоб неможливо було зловживати посадовцям. А ще краще – не давати хабарі, а при вимозі – заяву в СБУ.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.