Під головним чиновником з архібудконтролю Хмельниччини Дьомою захиталося крісло?

Ревізори Державної архітектурно-будівельної інспекції України викрили понад 300 порушень у діяльності Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області.

Як повідомив “Незалежному громадському порталу” заступник директора Департаменту дозвільних процедур ДАБІ, голова ревізійної комісії Роман Колот, зацікавленість хмельницьким підрозділ виникла через чисельні зверненні та після взяття на хабарі одного з головних інспекторів минулого року.

“За версією правоохоронців він вимагав і взяв 3 тисячі умовних одиниць за реєстрацію підприємницької декларації. Загалом, до нас надходить від громадян багато нарікань і скарг на незадовільну роботу обласного управління Державної архітектурно-будівельної інспекції. Є випадки, коли інспектори створюють умови, щоб заявники пропонували хабарі за вирішення справи”, – сказав він.

За результатами перевірок з’ясувалося, що обласне відомство ДАБІ за січень 2015 року приховало від центральної установи 130 повернень на доопрацювання декларацій про початок виконання будівельних робіт і готовність об’єктів до експлуатації. Крім цього, ці документи не мають юридичної сили, оскільки на них відсутній реєстраційний номер, який присвоює Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

“Це така собі внутрішня переписка інспекторів і заявників. Можливо, що за цим стоїть складова корупції, тобто спроби вимагання хабара”, – сказав Колот.

У коментарі НГП приватний підприємець з Хмельницького Антон Ковальський підтвердив, що його декларацію про готовність об’єкта до експлуатації (реконструкція офісних приміщень на вул. Шевченка, 89), обласна архібудінспекція повертала 9 разів на доопрацювання.

“Архібудінспекція нахабно повертає на доопрацювання декларації підприємців під різними причинами: то слово “примітка” відсутнє, то ще щось не так. Я чув від інших підприємців, яким так саме “викручували руки”, що після сплати певних коштів, це питання вирішувалося”, – зазначив підприємець.

Також поширеними порушеннями є підробка документів працівниками обласної інспекції. Приміром, у декларації про початок виконання будівельних робіт з реконструкції існуючої котельні легенево-туберкульозного відділення обласного протитуберкульозного диспансеру безпідставно виправлені дати реєстрації документа, що спричинили подальшу невідповідність.

Ревізорів шокував факт оформлення декларацій про початок виконання будівельних робіт і готовність об’єктів до експлуатації одного з хмельницьких магазинів – обидва документи зроблені з різницею в один день. Так, декларація про початок виконання будівельних робіт (реконструкція квартири під магазин продовольчих і непродовольчих товарів на вул. Подільська, 75) датується 22 січням 2015 року. Натомість декларація про готовність об’єкта до експлуатації виписана 23 січня 2015 року.

Нагадаємо, що керівником Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області є Олексій Дьома. Він призначений на займану посаду 4 липня 2013 року.

dabi5

dabi4

dabi3

dabi2

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Цю інспекцію потрібно відмміннити. В міській раді дозвіл взяв, в відділі архітектури – будівельний паспорт а навіщо декларація про початок навіщоо я не знаю. Мабу
  дь для того щоб бабла здоїти

 2. молодці, наводять порядок в корупційній установі. Гнати хабарника з посади.

 3. А якщо мені дату інспектор виправляв своєю рукою (правда досить незграбно з 2014 на 2015 після НР), то це буде помилкою???

 4. О, нарешті почули “глас народа”! Тільки я неодноразово зверталася у всі інстанції, в тому числі в Адміністрацію Президента , з проханням припинити беззаконня цієї корупційної структури; виграла не один суд, а реакції “зверху” так і не було. Чого тільки вартує у нас в Кам’янці діяльність такого собі інспектора Стадника ( хто будувався, той знає)….

 5. Шановна Кузьменко – Мошак Ганна Василівна інспектори м. Камянець – Подільського діяли в межах чинного законодавства. Ви у 2014 році розпочали виконання будівельних робіт з реконструкції частини житлового будинку без дозвільних документів, які надають право на виконання будівельних робіт. Про це Ви прекрасно знаєте. Ну, а вигравати можна в лотарею. Судові засідання продовжуються. А свої особисті обіди висловлюйте своїм сусідам з якими Ви не можети адекватно порузумітися.

  • Так ваша оргганізація ззацікавлена, щоб ніхто не знав про необхідність такого дозволу. Ваші районні представники разом з районнимии архітекторами працюютть як одне ціле. І скажіть скільки офіційних штрафів дала ваша інсппекція.

   • А.., на злодії шапка горить ! Чого ж ховатися за “анонімним”? Схоже ви там такі ж адекватні, як той мій сусід-вбивця Макоцей, в інтересах якого ви діяли! Ні в кого вже нема сумніву, що ваші дії не лише незаконні, а ще й злочинні і за це отримаєте по заслузі ! Це я вам обіцяю!

 6. Наступнатака кантора по аналогу санітарно-епідемслужба із Коломійцем Миколою .

 7. А він що,щн ходить на роботу цей жидюра ?

 8. Не тільки ходить, а і зарлату і хабарі рахує!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.