У Хмельницькій ОДА взялися за формування територій громад

У Хмельницькій ОДА створили робочу групу з підготовки проекту перспективного плану формування територій громад області.

Відповідне розпорядження 6 квітня підписав голова Михайло Загородний.

Згідно з документом, до розроблення проекту перспективного плану та підго­товки пропозицій щодо формування спроможних територіальних громад будуть залучатися пред­ставники органів місцевого самоврядування, органів самооргані­зації насе­лення та громадськість відповідних населених пунктів.

Крім того, Загородний рекомендував органам влади забезпечити широке інформування населення щодо положень За­кону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Як писав НГП, п’ять сільських рад Хмельницького району об’єднуються в єдину Територіальну громаду.

Як відомо, 3 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Закон спрямований на децентралізацію публічної влади з реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування, передбачених Конституцією України засад справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Є одна дуже велика проблема в обєднанні – це не бажання самих голів сільських рад втратити свій стілець.

 2. Вася Лежанский разбазарил все земли Лесовых Гриневцов (за деньги, естественно), поэтому решил объединить вокруг себя другие сельрады, чтобы разбазарить еще ихние земли. И Тарасюк вокруг него треться, чтобы при дерибане свою долю ухватить.

 3. Васю Лежанського після обєднання територіальних громад у жовтні місяці цього року будуть переобирати і я думаю люди зараз у нас розумні і добре знають ху із ху!
  А тарасюк був і є продажним ригівським би…лом

 4. А навіщо у минулому році потратили пару мільйонів на схему планування області ?

 5. Правильно.Потрібно говорити про цих веселих хлопців всім,щоб знали з ким мають справу.Тарасюк безпринципніший хлопака.Йому пофіг ,що люди страждають,він набиває кишені.Присів на Лісогринівці,бо друган йому дає право на все і навіть на землі.Нехай люди добре думають кого обратиюЛежанський живе в селі,як кіт в маслі.І чого так? Тільки стаєш головою,зразу думаєш про себе і свою хату,паркан і родину? А про людей коли думати?

 6. Тарасюк спочатку був в Свободі,потім в Регіонах,тепер ще десь.

 7. Які це ви громади збираєтесь об”єднувати)))?У нас у Хмельницькій області нема ні єдиної законно сформованої територіальної громади! І, я впевнений, що жоден з вас, “об”єднувачів”,ніколи не читав ні закону про місцеве самоврядування, ні “Європейської хартії про місцеве самоврядування”. А якщо й читав, то тільки те що вам тикнули пальцем чиновники.Покажіть мені хочаб один документ, який засвідчує існування територіальної громади-власника, а саме юридичної особи публічного права!!! Те що ви до купи зженете декілька сільських рад( без земель, без майна)громадянам від того легше не стане.

 8. Децентралізація влади – передача владних повноважень місцевим органам влади від центральних органів влади не матиме ніякого позитиву для переважної більшості громадян, бо права переділять між можновладцями, а громадяни так і залишаться безправними, скільки б їх не об’єднували. Об’єднання безправних не породжує нових прав для тих хто об’єднався, а саме на нестачі прав громадян тримається бюрократична система державного правління – джерело стагнації українського суспільства протягом останніх двадцяти років. Тому одночасно з децентралізацією влади і концентрацією мешкання громадя та органів державного правління (місцевого самоврядування) необхідно здійснити демократизацію – передачу народу частини владних повноважень депутатів і чиновників. Це досягається через надання чинності:
  – закону про референдум;
  – закону про форматування ЦВК шляхом обрання облрадами та радою АР Крим по два її члена (один від партій коаліції, а інший від опозиційних партій ВРУ) і формування інших комісій самою ЦВК шляхом найму з числа бажаючих позапартійних;
  – закону про вибори, в якому втілена гібридна виборча система;
  – закону про відкликання депутата в будь-який час його виборцями;
  – закону про обрання кожні п’ять років всіх суддів народом;
  – закону про відкликання судді в будь-який час його виборцями;
  – законам про обрання народом кожні п’ять років керівництва міліції, освіти та охорони здоров’я від райвідділу до міністра;
  – законам про відкликання у будь-який час обраних керівників міліції, освіти та охорони здоров’я їх виборцями;
  – закону про скасування всіх існуючих та заборону введення нових посадових пільг і привілеїв.
  – закону, який визначає для всіх податків наступний порядок: податки збираються за місцем створення виробу або надання послуги, але збирач податків може використати зібрані кошти тільки після перерахування фінансових коштів податковому органу більш наближеному до центральної податковій службі країни в обсязі Х % від зібраної суми, де Х – число, визначене законом;
  …” – http://espreso.tv/blogs/2015/01/15/pozbav_nas__bozhe__vid_cykh_reformatoriv_i_yikh_reform83

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.