П’ять сільських рад Хмельницького району об’єднуються в єдину Територіальну громаду

На Хмельниччині окремі сільські голови приступили до добровільного об’єднання територіальних громад.

Про це повідомив голова Лісогринівецької сільської ради (Хмельницький район) Василь Лежанський в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.

“Так, готові добровільно об’єднатися Пашківецька сільська рада, Стуфчинецька сільська рада, Печеська сільська рада, Аркадіївська сільська рада, Шпичинська сільська рада. Я підрахував: сукупний бюджет становитиме 7,8 млн. грн!” – сказав він.

“До вересня цього року об’єднання плануємо завершити. Наразі відповідні документи готуємо на облдержадміністрацію, яка перенаправить їх Міністерству регіонального розвитку. Потім Міністерство прорахує, чи дійсно ми спроможні власними силами і бюджетом утримувати всі сфери життєзабезпеченості. На Мінрегіонбуд подаватимемо цифру у 10 млн. грн. — це той бюджет, який реальний до виконання“, – наголосив Лежанський.

Крім цього, сільський голова заявив що по лінії Євросоюзу сільські ради, котрі добровільно об’єднаються у тергромади, одержать фінансову допомогу у розмірі від 15 до 30 млн. грн.

Як відомо, 3 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Закон спрямований на децентралізацію публічної влади з реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування, передбачених Конституцією України засад справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. “Крім цього, сільський голова заявив що по лінії Євросоюзу сільські ради, котрі добровільно об’єднаються у тергромади, одержать фінансову допомогу у розмірі від 15 до 30 млн. грн.”

    Ну-ну чекайте мільйони ))

  2. Реально цього можливо досягти, тільки після децентралізації бюджету і створення матеріально – фінансової бази територіальної громади, що вимагає більше ентузіазму в бажанні, а не надії на “хтось дасть”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.