Оптимізація аля Ядухи – у Хмельницькому районі взялися за пониження ступенів шкіл

На чергові сесію Хмельницької районної ради, яка відбудеться 8 квітня, виноситься питання про реорганізацію ряду шкіл району.

Як повідомив “Незалежному громадському порталу” депутат райради і заступник голови постійної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту Андрій Кріль, ініціаторами цього питання виступили райдержадміністрація та відділ освіти.

До переліку потрапили 9 шкіл: Кудринецька ЗОШ I-II ступенів, Шпичинецька ЗОШ I-II ступенів, Бахматовецька ЗОШ I-II ступенів, Печеська ЗОШ I-II ступенів, Череповецька ЗОШ I-II ступенів Терешковецька ЗОШ I-II ступенів, Гнатовецька ЗОШ I-II ступенів, Миколаївська ЗОШ I-III ступенів, Гелетинецька ЗОШ I-III ступенів.

“Суть реорганізації сільських навчальних закладів полягає у пониженні ступенів. Тобто школи I-II ступенів стають початковими, а I-III ступенів перетворюються у школи I-II ступенів. Подібну ситуацію довелося пережити 2013 року, коли під виглядом оптимізації спробували закривати школи. Але місцеві громади не допустили цього”, – сказав депутат.

Пан Кріль зауважив, що реорганізація також передбачає вирішення питання з підвенення учнів.

“Якщо тепер планують реорганізувати Гелетинецьку школу, де свого часу вкладалися кошти і облаштовувалися внутрішні туалети, то учням старшої школи простіше буде їздити на навчання до Хмельницького, аніж до Гвардійська чи Чорного Острова”, – наголосив обранець.

likvidatsia_shkol

В райвідділі освіти “Незалежному громадському порталу” пояснили, що діють виключно у законодавчому полі і під реорганізацію підпадають лише малокомплетні школи.

“28 грудня 2014 року були внесені зміни до Закону України “Про загальну середню освіту” (частина 6, статті 11), які гласять: “Реорганізація, ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форм власності здійснюється за рішенням сесії місцевих рад.” Колись схожі рішення ухвалювалися за згодою громад. А тепер цей пункт змінений. Таким чином, ми визначили перелік шкіл з малою наповнюваністю учнів, які мають великі бюджетні затрати, щоб їх реорганізувати. За ради справедливості скажу: Хмельницький район порівняно з іншими районами області до останнього тримався і не закрикривав школи. Зараз поки що понижуємо ступеня малокомплетних навчальних закладів”, – розповіла виконувач обов’язків начальника відділу освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА Тетяна Мукосій.

Вона навела приклад із Кудринецькою ЗОШ I-II ступенів. Наразі там навчається 24 школяра, а штатних окладів – 16,61.

“Як бачите, на загальну чисельність учнів велика кількість обслуговуючого персоналу. Плюс – утримання самого приміщення закладу. До речі, в окремих селах району з використанням бази шкіл будуть створені НВО – навчально-виховні об’єднання. Тобто, при школі додатково відкривається дитячий садок”, – сказала пані Мукосій.

Довідка НГП. У 2010-2012 роках на Хмельниччині проведено оптимізацію 202 школи. Економічний ефект — 11,5 млн. грн.

Натомість основана грошова маса від економічного ефекту (а це 9,8 млн. грн. або 85%) спрямувалась на виплату заробітної плати освітянам та оплату енергоносіїв.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Як завжди заголовок – “сенсація”.
  Правильно роблять. Навіщо ж витрачати купу грошей на школи, в яких 20 учнів і так само 20 вчителів та обслуговуючого персоналу. По вашому це раціонально? Краще ті кошти на покращення харчування для дітей витрачати, на осучаснення шкіл, які залишаться.

  • Оптимізація — комплекс робочих дій спрямованої місцевими депутатами на досягнення поставленої мети (досягнення бажаного результату), без затрат коштів та сили.
   Хто раніше впливав на оптимізацію шкіл?
   Місцеві громади
   Хто зараз впливає?
   Місцеві депутати. В народі їх ще називають «губошльопами».
   На сьогодні оптимізацію можна застосувати а будь якій сфері.

   Спочатку потрібно було готовитись до цієї оптимізації! І Готовитись ще років 4-6 назад. Придбати транспорт для перевезення школярів, визначитись із вчителями, програмами, розміщенням дитячих садків, рахувати хто піде в школу, а хто ні.
   Готовити батьків, громаду!Робити розрахунки і доводити їх до батьків, вчителів,громади!
   Розрахунки повинні бути прозорими і доступними в розумінні села! А тепер, народ у нас повинен бути також відповідальним! І думати перед тим, як діяти!
   Давати депутатам за їхні підняті руки, в Хмельницькому районі практично, в розумінні цього не має. Осталось земельки трохи в с.Чабани, с.М.Орлинці, та в подібних селах.
   Практично проти оптимізації в тутешніх селах Хмельницького району завжди воювала тільки свободівці, але плоди перемоги(лишні ставки, робота місцевих та міських вчителів,завучів,директорів) в повній мірі доставалась освітянам. Нормальна зарплата на 1.5-2 ставки, яка ніколи не відроблялась,недолуга робота фінГКЧП та налогової братії, яка за середню «поляну» на харчоблоці школи напише будь, яку справку, довідку навіть «актіка», дійсно приводила до не об’єктивного розподілу державних коштів, які осідали в кишені «губошльопів» – училок. Хтось може сказати, що прості «училки» не знали про таке? Знали, або повинні знати! Не знання оптимізації,- не звільняє від оптимізації! ГА? –КРУТО. І це тільки листочки, квітки та плоди,типу ягоди будуть ще попереду. Але здаватись не потрібно.
   Якщо депутати провалять ВАШУ оптимізацію, то ВИ НАРОДЕ, проваліть цих «губошльопів на місцевих виборах! Але пам’ятайте! В сьогоднішній «оптимізації» хтось дуже зацікавлений! Нехай Вам конкретно доведуть, куди ділись гроші? А потім повернути ці гроші! А дальше знову буде потім!
   «ЛОМОНОСОВИХ», у школах,що остануться, надія мрійна, бо не тільки винні ті,що пішли, чи їх пішли, а і ми з ВАМИ ШАНОВНА ГРОМАДО РАЙОНУ! ТАК,ТАК,ТАК застогнав …..

 2. кругом одні кролі і зайці

 3. Давайте все закриємо і департамент освіти теж!

 4. Найлегше взяти і позакривати навчальні заклади,а чи згодні на таку реорганізацію батьки?Чи дозволяють дороги і чи є транспорт підвозити дітей в інший населений пункт,як бути в зимовий період,
  куди подінуть вчителів і т.д. і т.п.
  Не можна закривати школи по селах взагалі,лише тоді,коли кількість учнів менше 20,є умови для їх подальшого навчання,працевлаштування вчителів,та найголовніше згода батьків!

  • В Хмельницькому районі передбачено перевезення дітей до шкіл шкількими автобусами, А якщо в класі навчається один учень? Навчальний процес передбачає не лише вивчення навчального матеріалу а і адаптація учнів до соціуму.

 5. Процес оптимізації мережі ЗНЗ – неминучий. У малокомплектних школах немає освіти, а лиш заробітки. На 1 учня витрачають від 10 до 25 тис. гривень на рік. Коли у великих школах цей показник набагато нижчий.

 6. Однозначно початкова школа має бути у кожному селі!!!!

 7. НЕОБХІДНО ЗАКРИТИ РДА райраду створити виконком 10-15 чоловік а гроші які будуть від економіі вистачатиме на не закритя шкіл хоч правельно школи також треба закритиі не мучити ті класи в яких 2-3 учні а возити в нормальні школи а в села пустити нормальні дешеві і регулярні автобуси 5 -10 маршрутів і тоді діти при бажані зможут відвідувати городські заклади а люди продадут своі налишки продуктів на ринку

  • ТАК МОЖЕ ДІЙСНО ТРЕБА СПОЧАТКУ ПОСКОРОЧУВАТИ РІЗНІ УПРАВЛІННЯ А ПОТІМ БРАТИСЯ ЗА ШКОЛИ !!!! АДЖЕ ЧИНОВНИКИ ПОВИННІ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ А НЕ ПРОТИ НИХ!!!

 8. А давайте всі до ГАМЕРИКИ поїдемо і ну його то всьо на….. Так можуть мислити тільки неповноцінна нація. Позакривайте школи, садочки, будинки культури і запросіть ще ляшка щоб стриптіз станцював. ШАЛАВА нації дибілів. Скачем по приколу дальше. Ассса.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.