Економічна убогість оптимізації

Фото Віталія Тараненка

Смерч оптимізації, який протягом останніх років накрив навчальні та медичні заклади Хмельниччини, не має намірів вщухати. Це підтвердив журналістам головний оракул і кермач в одній особі Василь Ядуха на підсумковій прес-конференції. Мовляв, маємо нечуваний економічний ефект від закриття комунальних установ.

Так, у роздаткових матеріалах для ЗМІ у розділі “Освіта” сказано: проведено оптимізацію 202 школи. Економічний ефект — 11,5 млн. грн. На перший погляд, сума чималенька і дорівнює приблизно трьом кошторисам, які передбачені цьогоріч за програмою підвищення енергоефективності для освітян. Також за ці кошти, до прикладу, можна було б додатково здійснити капітальний ремонт близько 5-7 закладів. Але у них зовсім інша природа застосування. Скоріше, проїдання, аніж розвиток.

Відповідаючи за інформаційний запит, перший заступник голови ОДА Вадим Гаврішко повідомив, що основана грошова маса від економічного ефекту (а це 9,8 млн. грн. або 85%) спрямувалась на виплату заробітної плати освітянам та оплату енергоносіїв. Решта 15 відсотків з труднощами, але знайшла реальне відображення: на 600 тис. грн. влада придбала два шкільні автобуси, на 400 тис. грн — замінила вікна, санвузл тощо, ще на 200 тис. грн — купила обладнання для котелень та їдалень. На цьому економічний ефект вичерпався.

Більше пощастило галузі охорони здоров’я Хмельниччини. Калитка з сумою 10,6 млн. грн (це знову ж таки “економічний ефект”) на 35% була направлена на розвиток: за 1,9 млн. грн. придбали медикаменти та обладнання, півтора мільйони витрачено на канцелярські товари, дезінфікуючі засоби, бензин, меблі, 300 тис. грн — на капітальний ремонт медустанов. Шкода, що 65% або 6,9 млн. грн. “з’їли” медики та енергоносії.

Якщо таким розподілом коштів можна пишатися, питань немає. Однак словосполучення “економічний ефект” ліпше поберегти для галузь, що роблять показники. Наприклад, сільське господарство, де за загальним валом зерна не так різатимуть око радянські комбайни-“доходяги” на загальному фоні “економічного ефекту”.

Віталій Тараненко.

Теги: , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. ВІТАЛІЙ ! А ЗРОБІТЬ ЩЕ ЗАПИТ ПРО ВІДВІДУВАННЯ ДЕПУТАТАМИ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЗАСІДАНЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ ! ЦІКАВО ПОДИВИТИСЬ ЯК ВОНИ ХОДЯТЬ НА РОБОТУ ! ТА ЧИ ВЗАГАЛІ ХОДЯТЬ ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.