Громада повстає проти “псевдореформи” медичної галузі

Ще на 12 грудня 2012 року в ході сесії міської ради, а перед тим на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань я виступив проти так званої “реформи” медичної галузі і створення на базі поліклінік ЦМСПД.
Ці питання розглянули в швидкому режимі. Попередньо з цього приводу не було проведено громадських слухань, а громаду не ознайомлено із нововведеннями.

Виступаючи на сесії я наголосив, що фракція “Свободи” однозначно буде голосувати проти цієї псевдореформи від Партії регіонів. Досвід здійснення змін у так званих “пілотних” регіонах – Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та Києві – засвідчує безглуздість змін на повний провал псевдореформ.

Якість надання медичних послуг погіршилася. Люди отримують неякісні послуги, днями чекають у чергах, медперсонал скорочують. Немає належного фінансування реформ.

Доповідач з питання тоді не зміг дати чіткої відповіді на запитання про позитиви від запровадження змін, однак запевнив, що скорочення працівників не буде.

З невеликою перевагою депутати все-таки вирішили розпочати створення ПЦМСД на базі поліклінік. Водночас вони погодилися з тим, що необхідно здійснювати підвищений контроль на час перехідного періоду реалізації змін.
відео мого коментаря за посиланням:

Відстоюючи інтереси громади, народний депутат України Ігор Сабій подав звернення до Генпрокуратури з приводу “реформи”. Текст розміщено на персональному блозі:
https://ngp-ua.info/2013/03/3934

А тим часом на Хмельниччині тривають акції проти закриття медичних закладів, пологових відділень районних лікарень, закриття ФАПів, реорганізації медицини і т.д.
Коротка хроніка:

19 березня 2013 року у селі Білогородка Ізяславського району відбувся людний схід села. Участь у заході взяло понад 450 мешканців Білогородки та навколишніх сіл Христівки, Закружців, Чижівки, Мирного.

Питання, яке викликала бурхливу реакцію в громади заплановане владою на 1 квітня закриття дільничної лікарні у селі Білогородка.

На запрошення громади до заходу долучилися депутати Ізяславської районної ради від ВО “Свобода” Володимир Левченко, Віра Бондарук та помічник-консультант народного депутата України Андрій Поліховський. Голова райради та голова РДА запрошення громади проігнорували.

Влада намагалася зірвати захід, запропонувавши селянам провести схід села 4 квітня, що виглядає доволі дивним, адже з 1 квітня лікарня вже має бути закрита.

Представники громади були одностайні. Вони категорично висловилися проти закриття лікарні. Білогородська дільнича лікарня розрахована на 10 ліжко-місць. Хоча зараз на стаціонарі там перебуває 17 осіб. Виходить, що доцільно збільшувати кількість ліжко-місць, а не скорочувати їх на догоду режиму. Перетворення на амбулаторію практично залишить без медичної допомоги старих, одиноких, жителів навколишніх сіл. Середня відстань до найближчого медзакладу становитиме 40 км. Тому легко зрозуміти емоційність виступаючих та настрій на активні дії. Частина людей схилялись до ідеї перекрити трасу до Теофіполя та залізничну колію допоки влада не розпочне діалог. Інші пропонували надати владі ще один шанс і вимагати їхньої присутності на сході села у четвер 21 березня о 12-й годині.

Депутат Ізяславської районної ради Володимир Левченко запропонував направити звернення голові районної ради з вимогою зібрати позачергову сесію ради у понеділок 25 березня для вирішення питання Білогородської лікарні, на яку запросити актив сільської громади. У разі невиконання цих вимог громада вдасться до активних протестних дій.

В той таки день, 19 березня, протестували проти “реорганізації” медичних закладів у Полонному.
Акція відбувалася за ініціативи Полонської районної організації ВО «Свобода».
З 1 квітня планують «реформувати» Полонську центральну районну лікарню та Понінківську селищну лікарню.
При подальшому скороченні медперсоналу медичну галузь Полонщини чекає колапс. Розуміючи всі ризики мешканці Полонного та смт. Понінка прийшли до стін Полонської районної ради та вимагали припинити нищення своїх лікарень.
На вимогу протестувальників, до них вийшли голова Полонської районної ради Валерій Пилип’як та голова Полонської райдержадміністрації Григорій Станіслав. Нехтуючи вимогами протестувальників та інтересами громади вони цинічно пообіцяли і надалі проводити злочинні «оптимізації» та «реформування».
Керівництво Полонської «Свободи» в свою чергу запевнило людей, що всіма законними методами буде відстоювати збереження медичної галузі і закликало людей, знову вийти на протестний мітинг 22 березня, в день чергової сесії Полонської районної ради.

А 6 березня відбулася чергова сесія Хмельницької районної ради VI скликання. В порядку денному засідання було ухвалення програми соціально-культурного розвитку Хмельницького району на 2013 рік. В програму, зокрема, було включено пункт про продовження у районі так званої “реорганізації” медичної галузі, ФАПів. Завдяки ініціативі депутата від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Андрія Кріля вдалося припинити процес “оптимізації” медицини в краї.

З попереднього досвіду відомо, що така “псевдореформа” медицини призводить до закриття фельдшерсько-акушерських пунктів та різкого погіршення якості надання медичних послуг у районі.

Депутат від ВО “Свобода” Андрій Кріль запропонував зупинити нищення сільської медицини та відмовитися від “псевдореформи” галузі. Свободівець вніс пропозицію виключити з програми згаданий пункт. Пропозицію ухвалили більшість голосів.

Протестує проти реорганізації і громада Базалії Теофіпольського району. У сході селища активну участь взяли теофіпольські свободівці, помічники народного депутата Володимир Дисенко, Сергій Франціскевич, Сергій Іванчук.

 

Теги: , , , , , , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Симчишин

Олександр Симчишин

39 років, Хмельницький міський голова, кандидат історичних наук.

Коментарів: 2

  1. В Новій Ушиці закривають роддом. Скоро там всі землі над Дністром будуть вільні від людей

  2. Повністю погоджуюсь з автором статті. Реформа безглузда, в медицині повний хаос. І така ситуація у всіх районних центрах Хмельниччини, де проводять цей так званий “експеримент”. Складається враження, що реформа спрямована винищити медицину в цілому та до геноциду нації. Шкода українських лікарів, а особливо простих українців. Думаю, скоро медики “вискажуть відверто своє відношення до цієї реформи”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.