У рамках реформи децентралізації на Хмельниччині буде три префекти

У рамках реформи децентралізації передбачається введення посади спеціально уповноваженої особи – префекта, або державного урядника, який призначатиметься Президентом за поданням Уряду.

За інформацією Регіонального прес-центру ініціативи “Реанімаційний Пакет Реформ”, планується, що в Хмельницькій області буде три райони і відповідно три префекти – в Хмельницькому, Шепетівці та Кам’янець-Подільському.

“Насамперед, префект контролюватиме легітимність актів місцевого самоврядування. Зараз органи прокуратури перевіряють, чи не суперечить те чи інше рішення органів місцевого самоврядування чинному законодавству і, наприклад, через три роки можуть «прозріти» і оскаржити його. Префект повинен буде зробити це протягом місяця”, – прокоментував НГП директор ГО “Інститут розвитку територій”, експерт групи Реанімаційного Пакету Реформ з питань децентралізації влади та адміністративно-територіальної реформи Юрій Ганущак.

За його словами, така модель дозволить відслідковувати законодавчі невідповідності дуже швидко і повністю виключатиме корупційну складову, адже за невиявлення порушень чи виявлення їх із запізненням, перфект відповідатиме власною посадою.

“Корупція з’являється тоді, коли є приватний інтерес. У даному ж випадку префект судитиметься з органом публічної влади (з органом місцевого самоврядування), а там немає грошей. Рішень, що стосуються конкретних людей, префект не приймає. Такий контакт є в обраної влади в органах місцевого самоврядування, але цей контакт під контролем, оскільки силові структури будуть підпорядковані префекту”, – пояснив експерт.

Довідка НГП. Кадровий резерв префектів формуватиметься з державних службовців не нижче 4-ої категорії, які відповідатимуть спеціальним кваліфікаційним вимогам, проходитимуть спеціальну підготовку та перевірки. Перебування у кадровому резерві від одного до п’яти років. Включення до кадрового резерву здійснюється Указом Президента, а от вибір кандидатури на вакантну посаду залишається вже за Урядом.

Перебуватимуть вони на посаді терміном на три роки, після закінчення якого буде ротація, тобто перевід префекта в інший район. Головна особливість цієї посади – політична нейтральність та високий рівень професіоналізму в законотворчості. Йому заборонено бути в партії, а також балотуватися на будь-які політичні посади, навіть через рік після того, як він залишить посаду.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. Виглядає непогано. Як буде втілюватись на практиці – побачимо.

 2. В системі освіти також діє кадровий резерв. Але на керівні посади призначають не з резерву, а з родичів начальства або просто тих, хто може купити посаду. Так буде і тут.
  А хто має четверту категорію службовця? Не колишні члени ПР?
  На мою думку, щоб призначити префекта достатньо звичайного прозорого конкурсу.

 3. Це шо?
  В області буде три райони?

 4. Що ж тут гарного? На область – всього три райони. Уявляєте, мешканці нерайонних центрів, як вам стане легко жити? Все, що ви зараз отримуєте у своєму районі (різні довідки, консультації тощо) доведеться отримувати у одному з трьох центрів. Це скільки доведеться бабусі з села долати кілометрів, щоб потрапити в совбез чи пенсійний фонд? Чи молодій мамі за довідками на допомогу? А інші райцентри дуже скоро стануть забитими і запущеними селами. Це просто знищення області, а ви тішитеся

  • Всі адмінпослуги можна буде отримати у виконкомі обєднаної громади(6 сільрад). На кожен сьогоднішній район буде 2-5 громад.
   Таким чином це навпаки наближення послуг до громадянина при зменьшені сільрад, які постійно закриті і не мають коштів.

   • Ви зрозуміли, що написали? Раніше можна було всі питання вирішити у своїму селі, а тепер доведеться їпертися кудись за 50 кілометрів у центр громади. Це наближення??? А ще при нашому автобусному сполученні і цінах на квитки при пенсіях і зарплатах в 1000 – 1500 гривень. Дурня повна. І буде там сидіти якийсь такий розумник, що пише “зменьшеня”. В

    • Шо там в тому селі вирішують! Не смішіть! Треба шоб тих питань які треба “вирішувати” було поменше. Бо всі вирішення тільки через хабарі. Ніби ніхто не знає шо в тих сільрадах одні “рішалови” сидять. Правильно роблять шо тих рішалових зменшують.

     • то тре брати за одне місце працівників сільрад, бо укрупнення нічого гарного не принесе

     • треба довідки всякі повідміняти, вони не потрібні і не будуть вимагати мзду

    • Згідно закону, у кожному селі буде староста на зарплаті, який і буде займатись виготовленням усіх довідок у сільраді, тобто ви маєте змогу робити всі довідки через нього, хоча поки що особисто він довідок видавати не зможе, а лише замість вас оформити їх в сільраді.
     Як вже тут писали, ідея хороша, але як її реалізують, плюс в нас жахлива інфраструктура, як мені казали, в цивілізованому світі перед такою реформою робили інфраструктуру, а тоді дану реформу. Ну в нас все як завжди.

     • Уточню: староста (війт чи як там іще) працюватиме за договором. Мале село – працюватиме за сумісництвом, більше – це буде його основна робота.

    • Це в якому такому селі всі питання вирішувалися?

 5. почна херня…

 6. І прийдуть такі собі Фасоль з Полонне го, от буде весело,а якщо щей амбітні,то хана зразу.от життя,змін фактично немає.Знову мрії!

 7. А чому не історичний Ізяслав?

  Дивіться. Шепетівка і так самодомтатнє містечко, транспортний вузол, має індустрію, місто обласного значення. Тобто і без окружного статусу вона буде себе непогано почувати.

  Древній Заслав (його історична назва) зараз переживає нелегкі часи. Його окружний статус міг би дати новий подих місту. Рестарвувати і відбодувати зруйнований старий Заслав як Кам’янець-Подільський і зробити живим адміністративним і туристичним центром. Було б чудово. Піднімайте це питання, поки ча є.

  • Впевнений, що шепетівчани з розумінням поставляться і підтримають ініціативу.

  • Все дуже просто транспортне сполучення, через Шепетівку залізничне, та головні авто шляхи.

   • Вадим, це має бути адміністративний центр, а не промисловий, як Шепетівка. Адмінцентр не потребує залізничного хабу. Автошляхи з Ізяслава росходяться в чотири напрямки, їх лише треба відремонтувати. Їх достатньо.

  • Раніше треба було думати. Втім, якщо Ізяслав підійметься – центр району може бути перенесений. Головний же критерій міста-райцентру – наявність у ньому матеріальної бази медичних закладів, спроможних оперативніше й ефективніше надавати медичну допомогу вторинного рівня.

   • Сковорода, просто так сам Ізяслав не підніметься. Дуже запущений і малонаселений з селянським менталітетом населення.

    Тут потрібна підтримка уряду. А розміщення в ньому префектури далоб імпульс до розвитку і підштовхнуло б уряд та обласну владу дот реабілітації Ізяслава.

    Найкращу матерально-технічну медичну базу має Нетішин. Не обов’язково все має бути скупчене в райцентрі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.